Skocz do zawartości

yamaha RX 497 + głośniki ???


BeastieBoy

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Zamierzam kupić sprzęt do odsłuchu muzyki.Środki mam dość mocno ograniczone. Planuje przeznaczyć max 2 tys na amplituner + kolumny.
Jezeli chodzi o ampli to mam na oku Yamahe RX 497 (koszt ok 1050). Zastanawiałem się nad RX 797 ale raczej nie wyrobie finansowo bo trzeba dobrać przyzwoite kolumny głosnikowe. I właśnie tu mam problem. Mam pokój 17m2. Słucham generalnie czarnej muzyki: rap, soul, funk, jazz.
Czy opłaca sie dopłacić i kupić amplituner stereo RX 797 przy założeniu ze nie bede wykorzystywał drugiej sceny oraz nie zależy mi na wielkiej mocy i dudniącym basie (nie jestem fanem techno). Szukam przede wszystkim przestrzennego klarownego dźwięku.

Czy kolumny frontowe Wharfedale Crystal 30 zagrają ładnie z wspomnianym wyżej amplitunerem stereo? A może lepiej coś z oferty Kody np. av702 lub f51 albo Jamo? Prosze Was o rade w tym temacie. Chciałbym wybrać takie kolumny aby wzmacniacz podołał z mocą.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy opłaca sie dopłacić i kupić amplituner stereo RX 797 przy założeniu ze nie bede wykorzystywał drugiej sceny oraz nie zależy mi na wielkiej mocy i dudniącym basie (nie jestem fanem techno).


Teraz to zes mnie rozbroil. Jak techno to dudniacy bas? Chyba zalezne jest to od kolumn?
W gre wchodzi tylko nowy sprzet? Lubisz sluchac glosno? Czy raczej nie? Trzeba dobrac odpowiednio wielkosc kolumn do twoich preferencji odsluchowych. Ale mysle ze na 17m2 nie ma co szalec. Jakies srednie podlogowki by wystarczyly.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy czy jesteś z dużego miasta i czy masz szansę posłuchać kolumn przed zakupem?Generalnie zawsze lepiej kupić sprzęt firmowy.Czyli wymieniane przez Ciebie :Wharfedale lub Jamo .Ale najlepiej posłuchać kolumny różnych producentów dają inny dźwięk ,nie zawsze firmowy,więc nie zawsze da się go opisać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Czy opłaca sie dopłacić i kupić amplituner stereo RX 797 przy założeniu ze nie bede wykorzystywał drugiej sceny oraz nie zależy mi na wielkiej mocy i dudniącym basie (nie jestem fanem techno).


Teraz to zes mnie rozbroil. Jak techno to dudniacy bas? Chyba zalezne jest to od kolumn?
W gre wchodzi tylko nowy sprzet? Lubisz sluchac glosno? Czy raczej nie? Trzeba dobrac odpowiednio wielkosc kolumn do twoich preferencji odsluchowych. Ale mysle ze na 17m2 nie ma co szalec. Jakies srednie podlogowki by wystarczyly.



No ok moze zbyt uogólniłem ten temat. Jestem za nowym sprzętem do używanego jakos nie mam zaufania. Czasami zdarzy sie głośniej posłuchac ale sprzęt nie bedzie przeznaczony do robienia imprez. Z resztą rap jest oparty głownie na sekcji bębnów więc może z tym basem troche przesadziłem.Chcialbym żeby po prostu dobrze brzmiał. Lubie miękki bas stąd zainteresowałem się wspomnianymi Crystalami tylko nie wiem jakby się prezentowały z yamahą.Czytałem ze nie zawsze kolumny dobrej marki muszą zagrać z amplitunerem innej dobrej marki.

A co powiecie na to:
http://www.allegro.pl/item304727185_quadra..._836_11_31.html

Kibic1: Jestem spod Warszawy więc mógłbym wstąpić do jakiegoś sklepu w stolicy z tym że nie znam konkretnych adresów gdzie można by było w dobrych warunkach odsłuchac sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Magnaty Monitor 1000?

W ogóle o co chodzi z tymi kolumnami ? Chyba lepiej jak mają szersze pasmo przenoszenia ale czy niektore wartosci nie sa podawane na wyrost jako chwyt marketingowy? Stawiam pytanie bo przecież jezeli chodzi o moc wzmacniaczy producenci lekko ubarwiają rzeczywistośc a w kategorii do 1000 zł wśród głośników można znaleźc mocno różniące sie konstrukcje. Przykładowo Crystale mają podane pasmo 40Hz -20 kHz natomiast Magnaty Monitor 1000 19 Hz - 35 kHz.

I jeszcze jedno pytanie: czy skutecznosc świadczy o dynamice dźwięku? Czy bede słyszał wyraźną różnice miedzy 92 dB 86 dB?

Quadrale poszły w odstawke.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te dane sa nieco naciagane ale nie ma co sie bac. Efektywosc glownie mowi nam o tym jak glosno kolumna moze zagrac i jakiej mocy potrzebuje do ich maksymalnego zasilenia. Im wieksza efektywnisc tym slabszy wzmiacniacz moze se z nimi poradzic. Ja mam te magnaty i co do pasma to robi wrazenie jak na taka kase. Moze nie schodza do tych 19Hz(chodz nie wiem bo nie miarzylem icon_smile.gif) ale bas maja bardzo gleboki i mily dla ucha. Na twoich 17m2 zgaraly by dosc glosno. Ale jak juz bys szedla w strone Magnata to zainteresuj sie Altea 7. Czasami pojawiaja sie na allegro za ok 1000zl. Wiec cena atrakcyjna. Sa tez inne podobne konstrukcje za ok 1000zl. np bardzo mocne Jamo S708.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...