Skocz do zawartości

Sprzęt audio 500/600zł


Kozak

Recommended Posts

Witam, przyszedł dziś sprzęcik, wiadomo bez zastanowienia wszystko podłączyłem, gra super, na fulla nie dam rady podgłośnić, w skali 2/10 już cały dom się trzęsie. Fajny bas, nie jak z taniego syfu dudniący w głowie, tylko głęboki, przyjemny. Jak dla mnie brakuje trochę wysokich tonów, ale to pewnie da się troche podciągnąć equalizerem jakimś. Jak na mój pokój w 100% wystarczający sprzęt. Wzmacniacz w super stanie, jak nówka, jedna kolumna też, ta druga trochę w gorszym, wygląda jakby była po powodzi, drewno rozmokło, ale nie jest rozszczelniona, także muzycznie wszystko ok. Podsumowując jestem bardzo zadowolony, dzięki za rady!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, że jesteś zadowolony!
I że dałeś się namówić na poprawki względem Twoich pierwotnych pomysłów. icon_cool.gif

Natomiast co do braku wysokich tonów -zdecydowanie NIE KUPUJ EQUALISERA!
Szkoda kasy, a nie jest to sprzęt konieczny i zalecany.
Jak już musisz - to możesz delikatnie (o 1-2 działki) podkręcić wysokie tony.
Poza tym - lepiej kup tuner.

Ale przede wszystkim: posłuchaj co najmniej przez tydzień-dwa na ustawieniach neutralnych (regulatory na 0, w pozycji pionowej, wyłączone filtry i Loudness).
To naprawdę niezły sprzęt (głównie myślę o kolumnach...) i nie ma co go katować.

Kolejna rzecz - wysokie tony rozchodzą się z grubsza w linii głośnika wysokotonowego (odchylenie od tej linii to w zależności od kolumn od 5 do rzadziej-15 stopni). Więc jak dobrze rozstawisz kolumny i będziesz miał głowę na wysokości mniej więcej głośnika wysokotonowego, to powinno być ok.

Z kablami nie szalej na początek. Stare sprzęty były zdecydowanie mniej wrażliwe na jakość kabli niż obecne, więc zapewne to co masz w zupełności wystarczy. Z czasem jak poczujesz potrzebę wydania paru stówek na kable icon_rolleyes.gif - to pierw pożycz coś lepszego i sprawdź, czy słyszysz różnicę.

Pozdrawiam
PS. No i dobrze, że zamiast AKAI wziąłeś Technicsa, warto było! Dopłaciłeś stówkę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie będe wydawał kasy na sprzęt, porównałem kable na starym sprzęcie, i wydają mi się porządne, można było zauważyć nawet sporą różnice, ale to pewnie dlatego, że przedtem miałem totalny badziew. Jak będę miał budżet na coś nowego to znowu was nawiedzę icon_smile.gif. Tak RoRo dołożyłem stówe, ale wydaje mi się, że było warto, jeszcze raz dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uważnie i posłuchaj rad RoRo. To o ustawieniu kolumn na wysokości uszu także.
Ja dodam, że kable Klotz raczej nie słyną z dźwięczności, czy doświetlenia wysokich tonów.
Pewnie lepsze byłyby polecane przeze mnie często Alphard DaVinci lub dość jasno grające Sommer Cable. Tymczasem jednak posłuchaj muzyki rzeczywiście bez używania wszelkich regulatorów.
Przyzwyczaj się do tego brzmienia. Jest też szansa, że stosunkowo niedawno kupione kable głośnikowe się wygrzeją, nabiorą blasku. Nie zawsze obfitość wysokich tonów jest dobrym objawem a nadmierne cykanie, szeleszczenie i dzwonienie bywa przy dłuższym słuchaniu po prostu męczące.
Najlepsze zestawy dla niewprawnego ucha przy pierwszym odsłuchu wydają się często nijakie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam, ponownie zawitałem w wasze progi, tym razem z czystej ciekawości. Przypadkiem przeglądając allegro, znalazłem takie same quadrale jak moje, jednak pan od tej aukcji napisał, że są to kolumny podstawkowe, i jak widać na zdjęciach, faktycznie są na podstawkach (innej firmy ale są). I jak to faktycznie jest, są podstawkowe, czy pan po prostu sobie tak stwierdził bo są na stojakach ?

http://a.gery.pl/kolumny-quadral-tribun-mk...3597700001.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są duże monitory standowe i oczywiście potrzebne im podstawki. Ja dałbym im dużo masywniejsze, solidniejsze, nie takie byle co jak jest na zdjęciu. A dlaczego te kolumny powinny stać na standach wyjaśnił poniekąd Zieluwid. Więcej można się dowiedzieć czytając o zasadach usawiania kolumn w pomieszczeniu odsłuchowym.
http://www.artists.netai.net/index.php?id=1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, na początku oba stały na ziemi, ale coś było nie tak z dzwiękiem i postawiłem jeden na biurko (drugiego nie mam jak bo stoi z drugiej strony pokoju i nic tam nie ma na czym moglbym go postawić) no i znacznie lepiej slychać, dlatego chciałbym jakieś standy. Na pewno nie będę kupował, tylko zrobię sam, tylko zastanawiam się z czego je zrobić, myślę że podstawki będą marmurowe i utopie w nich jakieś sztywne metalowe prostowniki czy coś w tym stylu, ewentualnie całe z marmuru zrobię, tylko póki co materiału i pomysłu brak icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli marmur masz za darmo albo za grosze i znajomego, które Ci potnie te marmury za flaszkę, to tak. Ewentualnie przy dostępie do do stalowych czy żeliwnych elementów (np. rury na "nogi" plus płyty na podstawy górne i dolne) możliwość taniego pospawania tego przez fachowca (byle początkujący tego dobrze nie zrobi), również można się zastanowić.
Inaczej wyjdzie drogo a efekt może być opłakany. Tak, że lepiej kupić gotowe albo polować na używane.
Niech ktoś zmierzy metrówką na jakiej wysokości masz uszy gdy siedzisz na tym miejscu, gdzie będziesz słuchał.
Później zmierz kolumny od dolnej ścianki do środka głośnika wysokotonowego. Standy musisz tak dobrać, by głośniki wysokotonowe znalazły się na wysokości Twoich uszu gdy siedzisz i słuchasz muzyki.
Na Allegro albo w sklepie dla plastyków kup Blu Tack (substancja plastelinopodobna - zwykłej plasteliny nie stosuj) i po ulepieniu czterech kulek (o średnicy 20-50 groszówki) podłóż je między górny blat standu a kolumnę i dość mocno dociśnij z góry. Oprócz takich właściwości, że Blu Tack przytwierdzi kolumny do standów na tyle mocno, że nie spadną przy przypadkowym potrąceniu, to jeszcze zyskasz na właściwościach brzmieniowych (bo substancja tłumi rezonanse). Blu Tack nie niszczy forniru, nie zostawia śladów, nie wysycha (można używać wielokrotnie). Kolumny odrywa się od standów tak jakbyś wykręcał śrubę (czyli przekręcając kolumnę w stosunku do standu w osi pionowej).
Mam nadzieję, że poczytałeś o akustyce i ustawianiu kolumn? Jeśli chcesz więcej, to wyślę Ci na maila o ile podasz mi adres na PW.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że robione standy na własną rękę wyjdą taniej, niż kupne. Jeżeli chcesz zrobić granitowe podstawy, to koszt jednej sztuki będzie ok 80 zł. Wiem bo zamawiałem do gramofonu. wymiary : szerokość 440mm, głębokość 340mm, grubość 25mm. Cena 100 zł.
U ciebie dojdzie koszt innych potrzebnych materiałów, kolce i robocizna. W innych tematach znajdziesz link, gdzie można zamówić standy na wymiar w cenie ok 150 zł sztuka.
No chyba, że masz możliwość załatwienia tego po kosztach kompletnie. Wtedy warto. W innym razie, koszty mogą być wysokie, a efekt daleki od oczekiwanego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
No a więc, marmur, granit i wszelkie surowce mam za darmo, mój tata zajmuje się produkcją kominków, schodów itp. Maszyny do cięcia, szlifierki itp, fach w ręku też mam, także to nie problem. Łączenie kamienia ze stalą czy drewnem tez nie będzie dla mnie problemem Upatrzyłem sobie marmur o nazwie Emperador Dark, będzie mi pasował do pokoju bo kolorystyka jest kremowo brązowa. Tylko jest problem bo mało ludzi go bierze bo jest dość drogi i muszę poczeką, aż będą jakieś odpady icon_wink.gif Tylko teraz jeszcze się zastanawiam czy zrobić całośc z marmuru, bo to będzie dość sporo ważyć (40/50kg) czy tylko podstawki i połączyć to z innym surowcem.

http://www.stonefactory.pl/wp-content/uplo...erador_Dark.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Kolego, to masz opcję najlepszą ze wszystkich icon_smile.gif. A jeżeli masz fach w rękach, jak piszesz, to pokombinowałbym z połączeniem materiałów. Ja widzę taki stand jako połączenie płyt marmurowych z grubą metalową rurą. Pomalowana na czarno, lub z kwasówki. Kwestia gustu. Połączenie proste, gdyż wystawczy zaspawać końcówki, nawiercić najlepiej 2, 3 otwory i nagwintować. Warsztat do wszelkiej obróbki kamienia masz pod ręką, więc nawiercić otwory w płytach to pryszcz. Skręcasz dół i górę, na dolnych płytach wkręcasz kolce i masz piękny stand własnej roboty.
Możesz podpatrzeć sobie na zdjęciach w sieci i zrobić coś na wzór innych. A ciężarem się nie przejmuj. W sumie im cięższe, tym lepsze. Te Quadrale to masywne monitory, więc potrzebyją solidnej podstawy, aby zagrały jak najlepiej.

P.S. Kolumny piękne icon_smile.gif. Zadowolony jesteś ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...