Skocz do zawartości

Pierwszy poważny zestaw Stereo, proszę o poradę


Haradesh

Recommended Posts

Witajcie ponownie. Od czasu ostatniego wpisu i problemów z samochodem pozmieniała sie nieco moja sytuacja.

Posłchałem Waszych rad czytałem, czytałem, słuchałem i sprawdzałem. Przewróciłem swój pokój do góry nogami, pozwalając kolumnom grać z kaloryferem za nimi, elementami rozpraszającymi, a przew szystkim odstępem od ścian. No i się normalnie zasmuciłem bo nic to nie dało. Dudniący rozlazły bas.

Dodatkowo po dokładnych przemyśleniach uznałem, że nie mam co kupować głośników, gdyż w przyszłym mieszkaniu ich nie rozstawie prawidłowo. Jak narazie dobrego planowania wymaga postawienie szafy, łóżka i telewizora.

Chcę, czy nie chcę jestem skazany na słuchawki. Obecnie słucham muzyki na przenośnych Beyerdynamic DTX 501p. Nie mam pojecia jak one mogą zagrać z dobrym źródłem.
Chciałbym zainwestować w zestaw słuchawkowy, przy czym podstawowym źródłem ma być PC/laptop, a do odtwarzania CD chcę korzystać z PC/Bluray/DVD. Oznacza to, że niezbędnie muszę zainwestować w DAC, zarówno do PC jak i do wykorzystnia DVD jako transportu.

Druga sprawa to AMP do słuchawek. Obecnie słucham na mpim aplitunerze KD, mocy mu nie brakuje, 250 Ohmowe słuchawki powinny grać bez problemu. Pytaniem jest, czy mogę korzystać z połączenia DAC + KD AMP, czy lepiej sprawić sobie dedykowany AMP? Na forach każdy poleca co innego, wielu poleca klony Lehmanna, konstrukcje DIY, niestety pod wzgledem elektroniki jestem zielony. Musi być gotowiec.

Trzecia sprawa to słuchawki. Je mógłbym dokupić na ostatku, wiem, że obecne to zamknięte przenośne i mogą mieć sygnaturę dźwiękową charakterystyczną dla konstrukcji zamkniętych, ale mimo wszystko to nie Philipsy za 70 zł icon_wink.gif Na innym forum polecano mi DT990Pro, fakt, że to juz odpowiednio wyższe ceny.

Podsumowując. Potrzebne mi w kolejności:

1. DAC
2. AMP
3. W przyszłości dobre słuchawki wyłącznie do domu.

Słuchawki wyłącznie nowe.
DAC/AMP 1500 zł maksymalnie 2000. Słuchawki to przyszłość, ale maks 1000zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...