Skocz do zawartości

Zakup sprzętu stereo - pokój 30metrów.


krzatek

Recommended Posts

Witam,

od zawsze słuchałem muzyki na komupetrze , głośniki średniej jakości creative itp. lecz zawsze z subwooferm . Jestem zainteresowany kupnem wieży kwota ok 1000zł . Przegladając forum w większości przypadkach nie polecacie wieży , ale czy w moim przypadku jest sens kupna , wzmazniacza , kolumny itp.

-muzyki będę słuchał przy użyciu komputera , pendrive , nośniki CD,DVD
-chciałbym żeby wieża był a z subwooferem , mam pozytywne doświadczenie z połączeniem go do głośników komputerowych , dobrze się ogląda filmy.
- połączenie bluetooth
- pokój ok. 30 m2
- jeżeli chodzi o moc , to zazwyczaj przydaje się na imprezach więc chciałbym żeby była dostosowana również do takich sutuacji

pzdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz do 30 m2, wieża z przeznaczeniem także do imprez...
Myślę, że watro byłoby rozważyć kupno wzmacniacza i kolumn.
Komputer można podłączyć do wzmacniacza, a w celu podniesienia jakości, zastosować Daca.
Nadal będziesz mógł używać wszystkich nośników, a zagra to dużo lepiej niż wieża.
Czy bierzesz pod uwagę kupno sprzętu używanego, czy interesują się tylko nowe ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiedział bym że sprzęt używany jest dobry z zaufanego źródła to nie było by problemu . Chodź jestem zwolenikiem nowych, trwałych rzeczy co zapewne w przypadku spzętu stereo wiąże się z z kosztami . A co w sytuacji zmiany komputera stacjonarnego na laptopa , czy bedą jakieś problemy z odbiorem muzyki ? i czy rzeczywiście niema żadnej wieży wartej poświęcenia uwagi wg. fachowej opini ?

pzdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum masz bazę ogłoszeń, znajdziesz w sieci listy osób od których nie warto kupować sprzętu, są też branżowe portale z ogłoszeniami, np. HiFi. Większość z "młodych" adeptów audio, za radą starych wyjadaczy, kupiło sprzęt używany i się nie zawiedli.
Zakładając że wydasz 1000zł na używany sprzęt, musiałbyś pomnożyć swój budżet kilka razy, żeby nowy sprzęt zagrał podobnie. Do tego dochodzi staranność wykonania, jakość podzespołów itd., którego możesz nie uświadczyć w nowych modelach w tym pułapie cenowym...

A wieże i owszem się znajdą, ale w tym budżecie albo używane, albo nowe przekraczające Twój budżet.

Pamiętaj o tym, że sprzęt przeznaczony do użytku domowego działa nieco inaczej niż ten estradowy icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chodź jestem zwolenikiem nowych, trwałych rzeczy co zapewne w przypadku spzętu stereo wiąże się z z kosztami . A co w sytuacji zmiany komputera stacjonarnego na laptopa , czy bedą jakieś problemy z odbiorem muzyki ?



Co do używanych sprzętów, nowy za 1000 zł nie ma startu do używanego w takiej cenie.
Brzmieniowo różnica będzie kolosalna. Weż pod uwagę, że kupując używany wzmacniacz, czy kolumny za 1000 zł, pierwszy właściciel kupując je nowe zapłacił pewnie 2, 3 razy tyle.
Kolejna kwestia, to wykonanie i podzespoły. Zauważ, że ludzie sprzedają wzmacniacze, które mają po 15,20 lat, czasem więcej i nie były nigdy naprawiane.
Aby kupić dziś nowy slolidny zestaw trzeba wydać naprawdę sporo. Tak więc myślę, że zakup używek jest rozsądnym rozwiązaniem. Lepsze brzmienie za takie same pieniądze, to chyba dobry interes, prawda ?
Odnośnie zmiany komputera stacjonarnego na laptopa. Nie będzie jakichkolwiek problemów z odbiorem muzyki. Nie musisz się o to martwić. Jeżeli kupisz lapka, to nadal przydałby Ci się na dłuższą metę przetwornik analogowo cyfrowy, ale bez niego też będzie działać.
Jeżeli decydujesz się tylko na wieżę, to ok. To Twoje pieniądze. Wieża też miałaby być nowa ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1200 zł można kupić nową jakąś Yamahę Piano itp. Ale moim zdaniem szkoda pieniędzy.
Jeżeli decydujesz się na kupno używanego, to najlepiej zacząć od kolumn, do nich dobrać wzmacniacz, cd...
To, że elementy zestawu będą taj samej marki, to raczej mało prawdopodobne. Nie znaczy to, że nie będą grały źle. Dobrze skompletowany zestaw za 1000-1200 zł, potrafi zagrać lepiej niż nowy droższy. Jeżeli chodzi o wieżę to... szkoda klawiatury, wypadnie gorzej niż miernie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze radzą. Ale dodam, że przede wszystkim do 30m2 by odpowiednio zagrało nic nowego nie kupisz. Nooo, może coś kupisz, ale będzie to przerost formy nad treścią. Raczej atrapa, mebel, niż sprzęt grający.
Proponuję budżet 1200zł podzielić 600-800zł na kolumny a reszta na wzmacniacz. Bo jak dobrze zrozumiałem te dwa elementy są Ci na dobrą sprawę potrzebne?
Subwoofer sobie daruj. To raczej wspomagacz taniej komputerówki, czy marnego lo-fi albo rzecz niemal niezbędna w kinie domowym, ale nie do stereo. Tu dobrze dobrane dwie kolumny i wzmacniacz wystarczą a dadzą dużo lepszy dźwięk.
Oczywiście można zastosować sub w typowym stereo, ale to niełatwa sprawa. Trzeba mieć sporo doświadczenia by to dobrze dobrać. Takie jest moje zdanie, ktoś może mieć inne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich 30m2 znalazłem takie kolumny
http://allegro.pl/kolumny-dali-606-jedyne-...3548811942.html
Są akurat odpowiednie gabarytowo do takiego pomieszczenia. Grają też naprawdę dobrze.
Jeśli chciałoby Ci się pobawić z okleiną, to myślę, że w tej cenie trudno Ci będzie kupić lepsze.
Są też mniejsze. Również udany model choć na pewno z mniejszą potęgą dźwięku. Gra jednak bardzo dobrze. Miałem je jakiś czas w domu, pożyczone od kolegi. Dźwięk bardzo przyjemny nie męczący. Dynamiczny z mocnymi niskimi tonami.
http://allegro.pl/kolumny-dali-505-i3548875410.html
Możesz spróbować, może nikt nie zalicytuje?
Ewentualnie takie, bardzo przyjemnie grające, choć z mniej potężnym dźwiękiem
http://allegro.pl/kolumny-stereo-gale-mode...3534744426.html

Wzmacniacz trudno znaleźć. Ale jeśli kupisz ten zestaw, to jest w nim świetny wzmacniacz, który nota bene dobrze znam, ponieważ miałem go jakiś czas w domu a teraz jest u mojego kolegi. To Fine Arts V 2. Z dobrodziejstwem inwentarza dostajesz jeszcze odtwarzacz CD 1 (nawet niezły) i tuner T 2 (też całkiem dobry).
http://allegro.pl/wieza-grundig-fine-arts-...3535177469.html
Pilot można nieraz kupić na Allegro.

A całość zagra tak, że wieżyczkom za 1000zł nawet nie śni się taki dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...