Skocz do zawartości

technics 1200 i... no wlasnie i co


wenm

Recommended Posts

Witam serdecznie. Od razu piszę że jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o sprzęt audio, dlatego proszę o poradę. Chciałbym skompletować zestaw gramofon + wieża z cd, usb do podłączenia mp3 + głośniki.

Wiem na pewno że gramofonem będzie technics 1200 mk2, nie wiem natomiast co dalej icon_smile.gif Czy jest jakaś "wieża" z cd mp3 usb tak żeby do niej podłączyć gramofon i do tego głośniki ? I czy można kupić jakieś sensowne głośniki do 1500zł ? Co byście polecali ?

pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość icon_smile.gif
Janusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście poczytaj i podaj więcej infornmacji, to pozwoli lepiej Ci pomóc.
A tymczasem tylko dodam, że jakaś wieżyczka z mp3 to słaby pomysł. Po co chcesz odtwarzać mp3?
Jeśli masz takie pliki na komputerze, lepiej używać formatów nieskompresowanych jak FLAC i WAV.
Brzmią dużo lepiej bo nie są "wykastrowanie" z części informacji o dźwięku.
Moim zdaniem lepiej pomyśl o porządnym wzmacniaczu stereo z wejściem gramofonowym (na początek, później możesz pomyśleć o lepszym zewnętrznym preampie gramofonowym). Do poprawy dźwięku z komputera lepiej kupić przetwornik cyfrowo-analogowy czyli DAC.
Te 1500zł jest tylko na same kolumny jak napisałeś, czy na całość?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za odpowiedzi. Więc tak:

Chcę kupić:

-gramofon (na 100% będzie to technics1200 mk2)
-amplituner
-odtwarzacz cd + coś co będzie mogło odtwarzać np flac albo wav (faktycznie mp3 nie ma większego sensu)
- głośniki (do 1500zł)

Nie licząc gramofonu planuję wydać 1000zł na amplituner i tą "wieżę" do odtwarzania cd, flac wav i 1500zł na głośniki. Będzie to już mój sprzęt docelowy który chciałbym aby wystarczył na kilka lat. Będę na nim słuchał głównie vinyli (jazz, funk). Wszystko to chcę umiejscowić w pokoju o powierzchni ok 6x5m.

pozdrawiam,
J
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale póki co odpowiedz proszę na dwa pytania.
1.Po kiego grzyba Ci jakaś wieżyczka do odtwarzania FLACów WAVów czy nawet mp3 jeśli możesz tak grać z komputera, który już masz? Podłączysz wszystkie te "diwajsy" do kompa a komputer do wzmacniacza. I będzie lepszy efekt niż z jakiejś wieżyczki (co to za wieża ma być, bo nie bardzo rozumiem?). Później w miarę przypływu gotówki kupisz do tego DAC i będzie lepiej grało.
A nie jakaś wieżyczka. Myślisz, że 1000zł to tak dużo na to wszystko?

2.Czemu wolisz amplituner od porządnego wzmacniacza stereo?

Czy po prostu mylisz jakieś pojęcia i dlatego nie możemy się dogadać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedź - prawdopodobnie mylę pojęcia.. Chodzi o to że mam masę płyt cd z muzyką, a komputer nie zawsze mam jak podłączyć bo laptopa dzielę z lubą. Jeśli chodzi o wzmacniacz stereo a amplituner to przyznam że kompletnie się na tym nie znam. Sorry że zawracam głowę bez minimalnej wiedzy ale teraz przynajmniej wiem że jest jeszcze coś takiego jak wzmacniacz stereo o którym poczytam.

pozdr
Janusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że musisz kupić koniecznie odtwarzacz płyt kompaktowych icon_smile.gif .
Co do wzmacniacza. Różnica pomiędzy amplitunerem a wzmacniaczem stereo, polega na tym, że amplituner to wzmacniacz i odbiornik radiowy (tuner) w jednym pudełku. Tak więc jeżeli bardzo zależy Ci jeszcze na słuchaniu radia, to jest to jakaś opcja. Lepiej jest jednak kupić wzmacniacz stereo, a tuner dokupić osobno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...