Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu - co wybrać?


RafałK

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Jestem mało doświadczony w sprawa doboru sprzętu audio, dlatego potrzebuję waszej pomocy. Sprzęt może być używany, nie zamierzam go rozbudowywać - ma być to jednorazowy zakup.

# Budżet
ok. 2500zł (+/-20%)

# Źródło dźwięku
komputer pc (S/PDIF, Jack), gramofon Daniel G-1100 fs (RCA)

# Czego słucham
reggae, hip-hop, indie, rock, metal, rap, electronic, alternative, instrumental, dancehall, jazz

# Co mi nie odpowiada w aktualnym sprzęcie grajacym
Mam zestaw Logitech Z-5500, którego chce się pozbyć. Sprzęt głównie do gier/filmów? - za mało wysokich tonów, zbyt płaski dźwięk, wysokie tony na odpowiednim poziomie.

# Gdzie słucham

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od pokoju, czyli akustyki i ustawienia kolumn. Fajny rysunek, ale ciekaw jestem jak tam chciałbyś ustawić kolumny? Możesz je odstawić od ścian na choć kilkadziesiąt centymetrów, by lepiej zagrały?
Masz jakąś wiedzę na ten temat? Jeśli nie, to podaj mi na PW swój adres mailowy a prześlę Ci kilka skanów ciekawych artykułów z rysunkami poglądowymi.
Nie widzę gdzie jest okno? A drzwi są z prawej strony, przesuwane?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Kolumny mogą stać ok 15-20cm od ściany. Myślałem żeby postawić je naprzeciwko wersalki, a szafę przesunąć na lewo.

Na lewej ścianie jest okno (szer. 160cm), na dolnej po lewej stronie, gdzie stoi człowiek są drzwi. Drzwi z prawej są przesuwane.

Tak jak pisałem wcześniej, nie mam wiedzy dot. sprzętu audio oraz poprawnego rozstawiania go :-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak jak pisałem wcześniej, nie mam wiedzy dot. sprzętu audio oraz poprawnego rozstawiania go icon_smile.gif



No to szkoda, że nie napisałeś na PW po materiały na ten temat. Wiedziałbyś co jak i dlaczego ustawić.
Przynajmniej w tym temacie nie byłbyś już taki zielony icon_biggrin.gif
15-20 cm to sporo za mało. Na ogół będzie słychać podbarwienia spowodowane bliskością ściany.
Dobrze by było odsunąć jeszcze choć ze 20-30 cm. Zresztą jak ustawisz, to sam "pojeździsz" kolumnami, posłuchasz.
U mnie np. w 21m2 kolumny stoją przy dłuższej ścianie 135cm od ścian bocznych i 88 cm od tylnej. Mierząc od osi przedniej ścianki na której są głośniki.
Przesunąć meble zawsze warto dla dobrego dźwięku. wersalka stoi zbyt blisko ściany tylnej i wszystko jest raczej niesymetryczne. To nie wróży dobrze dźwiękowi. Nie chce mi się opisywać dlaczego i co powinieneś zrobić. Bo jeśli Tobie nie chce się skorzystać z mojej propozycji pomocy względem akustyki, to nie będę namawiał. Ale to naprawdę podstawa. Najlepszy sprzęt w nieodpowiednich warunkach i ustawieniu zagra po prostu źle.

Co do sprzętu audio, myślę że trzeba poszukać kolumn i wzmacniacza. Spróbuję Ci coś podesłać.
Może Ty czegoś poszukaj? Namawiam na używane, będzie dużo lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...