Skocz do zawartości

Denon dra 425r


robertm144

Recommended Posts

Robertm144
Wykonaj parę czynności i sprawdź efekty:
Oczyść końcówki kabli i sprawdź styki;
Zamień kable miejscami (lewą kolumnę pod prawe zaciski i na odwrót);
Zobacz co się dzieje, gdy kolumny podłączysz pod drugą parę zacisków;
Podłącz źródło pod inne wejście (np. zamiast pod CD to pod AUX);
Pokręć balansem.
Przyczyną może być nieprawidłowo działający potencjometr, ale z nim nie pójdzie już tak "bezinwazyjnie".

Czy jak już Twój amplituner prawidłowo zagra na obu kanałach to do samego końca (do wyłączenia) wszystko jest OK?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Kable nowe styki oczyszczone
Kable zamienione miejscami
Pod drugą pare zacisków bałem się podłączać bo jest tam od 12om głośniki mam 8om
zródło bez znaczenia może być odłączone
Balansem daje w strone niegrającą moc do połowy i załącza
rozebrałem amplituner i zalałem potencjometry kontakt sw do czyszczenia styków
Amplituner od momętu załączenia drugiego kanału działa do końca ale ale raz w czasie grania wyłączyła sie jedna strona,ale tylko raz
Bardzo prosze o pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pod drugą pare zacisków bałem się podłączać bo jest tam od 12om głośniki mam 8om


Te 12Ω jest istotne, gdy podłączasz jednocześnie dwie pary głośników (A i B). Natomiast jeżeli jest to jedyna para głośników B, to impedancja ich może być taka sama, jaka dopuszczalna jest do sekcji A. Więc możesz podłączyć głośniki 8Ω do sekcji A lub do B.
Przyczyną dolegliwości wzmacniacza może być, układ elektronicznych zabezpieczeń wzmacniacza i włączania głośników. Mógł wyschnąć lub utracić swoją pojemność kondensator.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oddałem amlituner mam 300zł co kupić ja zawsze upierałem się przy marce denon macie jakieś konkretne propozycje.


A można wiedzieć czemu się tak Upierasz przy tym Denonie?Masz może jakiś sentyment do tej bądź co bądź cenionej marki?W świecie audio istnieją też i inne cenione marki poza wspomnianym Denonem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to tobie powinni palcic za pisanie glupot, tez bys niezle zarobil. Nie reklamuje tylko mowie jaka jest prawda. Co mam napisac ze yamahy sa najcudniejsze na swiecie bo ty ja masz?? Stare Denony maja chyba najlepszy bas. Fakt ze przy srednich wypadaja gorzej od Yamahay, ale bas jest dla mnie wazny i moim nastepnym wzmakiem tez bedzie napewno denon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...