Skocz do zawartości

Kino domowe do 1800 zł


snuffer

Recommended Posts

Witam,
chciałbym dobrać kino domowe do telewizora i proszę o Waszą pomoc. 2 modele TV nad, którymi się jeszcze zastanawiam:
-LG 42LN5400
lub
-SAMSUNG LED UE42F5000

Kino powinno być w 5.1, preferuję głośniki stojące (chociaż tylne muszą być stojące bo nie mam jak je zamocować).
Nie zależy mi na smart TV i 3D lecz na jak najlepszej jakości dźwięku przestrzennym DTS w tym przedziale cenowym.
Wymiary pomieszczenia 4mx3m.

Zamierzam podłączyć laptopa do kina i z niego głównie odtwarzać filmy, grać, czasami posłuchać jakiś koncert.
Czy do tego celu jeszcze coś potrzebuję oprócz kabli?

Na chwile obecną znalazłem takie zestawy:
-Panasonic SC-BTT195EP-K
-LG BH6430P
-SONY BLUE RAY BDV-E690
-LG BH7530T

Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i amplituner łatwiej rozbudować o kolejne elementy...

Komplety kina domowego typu "wszystko w jednym" mają zazwyczaj małe możliwości podłączania kolejnych urządzeń, czasami jest tylko jedno wejście.
Natomiast w amplitunerach kina domowego tych wejść jest kilka, a w dodatku różnych (analogowe, cyfrowe optyczne i koaksjalne, w nowszych HDMI i port USB).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie warto dopłacić parę stówek. Mi zależy tylko żeby cały zestaw podłączyć do TV i lapka i cieszyć się w filmach i grach dźwiękiem 5.1. Może w przyszłości do tego dojdzie konsola ale to za prę lat pewnie.

Co sądzicie o takim zestawie z denonen z niższej półki:
http://allegro.pl/denon-avr-1513-jamo-5-1-...3475211504.html

lub tańszym Onkyo:
http://allegro.pl/onkyo-ht-s3505-kino-domo...3541763044.html

Dźwięk faktycznie będzie w nich lepszy niż w proponowanych wcześniej przeze mnie plastikowych zestawach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale autor wątku sam pisze że wybrał 4 gotowe zestawy kina domowego, w tym 2 zestawy od LG. Stąd też twierdzę że skoro ma telewizor LG to zarówno technicznie i wizualnie lepiej wybrać takowy zestaw. Te kina domowe LG mogą nie grać tak źle. Mają dość fajne membrany. Nie wszyscy potrzebują audiofilskiego sprzętu. Większość ludzi jakich znam nie widzi różnicy między sprzętem za 2000zł a 10 000zł. Dajmy na to że jeśli ktoś lubi filmy i ma pokój 15m2 to prosty zestaw z subwooferem jest wystarczający (pod warunkiem że ktoś poczyta instrukcje i nauczy się go odpowiednio rozstawić i ustawić).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...