Skocz do zawartości

Pomocy ! Jaki Wzmacniacz ?


TomOskroba

Recommended Posts

Cytat

Witam, proszę :
http://allegro.pl/arcam-a90-i3526229296.html
[ Arcam A90 ]

Wzmacniacz w miarę niedrogi, 4-16 Ohm, więc spokojnie opędzi Twoje kolumny. Jeżeli są one w kolorze srebrnym, to będziesz miał zestaw spasowany idealnie.



świetnie ! dobra ironia to podstawa....
DO 100-150 zł
nie wiem jak konkretniej to napisać.
podałem parametry, cene.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ironia jest dobra na wszystko, także na lenistwo.
Cytat

nie wiem jak konkretniej to napisać


W linku który wcześniej Ci wkleiłem RoRo napisał chyba wszystko, co powinno się podać na forum.
A Ty co? Chyba znów lenistwo? A jeśli czytałeś, to jak widzę zbyt wielu wniosków z tego nie wyciągnąłeś.
Ani nie wiemy jakiej muzyki słuchasz, ani jakie brzmienie preferujesz, jaki miałeś wcześniej wzmacniacz, jak to wszystko grało, co Ci się podobało w tamtym dźwięku a co nie?
Kilka innych informacji też by się przydało. Bo inaczej wzmacniacze, które zaproponował Zieluwid, całkiem fajne w sumie mogą Ci nie podpasować. Parametry elektryczne urządzeń to nie wszystko. A raczej wbrew pozorom bardzo mało.
Ja dla przeciwwagi (choć nie w równowadze) zaproponuję dość ciepło z dobrym wypełnieniem średnicy grający i bardzo muzykalnie wzmacniacz TEAC http://allegro.pl/wzmacniacz-teac-a-x55-i3537370860.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, wczoraj nie przeczytałem tego nawet do połowy, z lenistwa.
Poprawię się :>
jeżeli chodzi o rodzaj muzyki to:

muzyka klubowa elektro house, dirty house, odrobina trance'u, ciężki głęboki bass i Stopa najczęściej z niskim SUB'em, mój wcześniejszy wzmacniacz to JVC Stereo Receiver model. RX-EX70R AC 230V ~ 50Hz 49W. Wydaje mi się że bass grał Ok, wysokie tony też całkiem możliwie bez większych zastrzeżeń, niestety SUB był dosyć słaby, standartowo podchodząc do ściany na przeciw głośników, efekt był najlepszy ^^

@zieluwid i f1angel dziękuję za przykłady, zdecyduję się na jakiś z nich. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega f1angel już tyle razy pisał że nie ma nie bass tylko bas lub niskie tony ale kto by to czytał icon_smile.gif lepiej być jak wszyscy trendy i chwalić się jaki to mają bass z kolumn icon_smile.gif. Zresztą widać że wielu szukających pomocy nie zaczyna od poczytania forum (a warto) tylko od razu że chce mieć super sprzęt najlepiej nowy i za nieduże pieniądze. Koledzy którzy nam tutaj pomagają przeznaczają na to swój prywatny czas za darmo więc nie marnujmy go bezmyślnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"lepiej być jak wszyscy trendy i chwalić się jaki to mają bass z kolumn icon_smile.gif"
to ma sie nijak do tego co napisałeś Ty, no i do tego co ja napisałem.
a jeżeli chodzi o ciężki głęboki bas miałem właśnie na myśli niskie tony ''sub''
nie wydaje mi się żebym marnował kogokolwiek czas, nic na siłę, jeżeli ktoś nie chce to nie odpisuje.
to co napisałem wynika z mojego kompletnego braku informacji na temat sprzętu audio więc chciałem szybko i bezboleśnie załatwić tą sprawę, i rozumiem że to jest mój błąd. icon_wink.gif
dosyć off-topa Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że warto czytać inne wątki, to fakt niezaprzeczalny. Choćby po to by nie pisać bass mając na myśli niskie tony. I o takie bycie trendy chodziło Black Jackowi. Bo to jakaś plaga jest z tym bassem icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
Oczywiście szkoda, ze nie napisałeś nic o brzmieniu jakie lubisz. Ale budżet, to podstawa.
Z tym, że przyzwoitych kolumn nie kupi się za 100-200zł. To rzadkie przypadki, trzeba mieć dużo szczęścia by za tyle coś w miarę dobrego dostać.
Poza tym może w końcu po przeczytaniu co się powinno napisać o sobie uzupełnisz brakujące informacje. bo nie wiadomo chociażby jakiej wielkości masz pokój. A od tego m.in. zależy jakie kolumny można Ci polecić.
I o to chodzi z tym naszym czasem, że ciągle dopytując o takie szczegóły w sumie go marnujemy, bo można by w tym czasie zająć się problemami kogoś innego, kto solidniej przykłada się do tematu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bo to jakaś plaga jest z tym bassem icon_rolleyes.gif icon_lol.gif


Pewnie sami wędkarze icon_mrgreen.gif
Sami z kijem w wodzie - kolumny nie udaje się złowić, to i cierpliwości brakuje icon_rolleyes.gif

TomOskroba
jeżeli możesz wyskrobać 400-500zł, to może uda się coś znaleźć...
Albo przynajmniej teraz połowę na wzmacniacz (jezeli uda Ci się poskromić chęć zbyt głośnego słuchania, by nie zniszczyć kolumn od miniwieży...), a za chwilę drugie pół na lepsze kolumny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W takim przedziale cenowym zastanowiłbym się na takimi wzmacniaczami :

http://allegro.pl/yamaha-ax-330-i3540123344.html
[ YAMAHA AX-330 ]
http://allegro.pl/denon-pma-360-wroclaw-i3542735653.html
[ DENON PMA-360 ]
http://allegro.pl/wzmacniacz-pioneer-a-223...3545665012.html
[ PIONEER A-223 ]



Odświeżam temat icon_wink.gif
Postanowiłem że zostanę przy kupnie karty dźwiękowej:
http://allegro.pl/salon-creative-soundblas...3563034013.html
i wzmacniacza, linki które podał kolega nie są już aktualne, czy mogę prosić o jakieś przykłady w podobnej cenie ?
aha no i pytanie offtopowe jak to jest z tą kartą dźwiękową a wzmacniaczem ?
domyślam się że jakość dźwięku jest lepsza niż z tej zintegrowanej, ale czy jedno nie ogranicza możliwości drugiego ?
z góry dziękuję i Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...