Skocz do zawartości

PANASONIC SC-PMX5EG-S trzeszczy podczas odtwarzania CD


Kretoss47

Recommended Posts

Witam, proszę Forumowiczów o poradę.

Wczoraj wieczorem kurier przyniósł zamówioną wieżę PANASONIC SC-PMX5EG-S. Sprzęt jest nowy, ale zaraz po podłączeniu ujawnił się następujący problem: lewy głośnik trzeszczy (nieregularnie) podczas odtwarzania czegokolwiek z płyt CD. Podobne trzaski nie pojawiają się przy odtwarzaniu przez USB czy przez AUX z komputera - jedynie przy odsłuchu płyt CD. Wszystkie płyty poddane próbom są oryginalne, a trzaski występują również po podłączeniu słuchawek - wtedy problem sprawia lewy kanał. Drugi głośnik/słuchawka grają idealnie. Czy wieża nadaje się do natychmiastowej reklamacji, czy może ktoś spotkał się kiedyś z takim problemem i zna rozwiązanie, albo potrafi chociaż zidentyfikować jego źródło?

Z góry dziękuję za pomoc,

Łukasz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie problemy z odtworzeniem CD zdarzają się np. wtedy, gdy uszkodzony jest przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC).
Jeden kanał z CD odtwarzany jest prawidłowo, a drugi trzeszczy.
Taki sam sygnał idzie zarówno na głośnik, jak i na słuchawki (w Twoim przypadku - lewy kanał).

Czy masz w wieży wyjście cyfrowe (zazwyczaj optyczne), by móc podłączyć się pod inny wzmacniacz/amplituner - dysponujący takim wejściem (praktycznie wszystkie amplitunery kina domowego w wieku poniżej 10lat)? Wtedy sygnał cyfrowy jest obrabiany w DACu w tym amplitunerze i jeśli będzie dobrze, to masz już winnego.
W razie czego można też podjechać z wieżą do znajomych, którzy mają taki amplituner.

Najprawdopodobniej trzeba będzie oddać wieżę do naprawy - ale pierw skontaktować się ze sprzedawcą.

Edit:
Znalazłem kompletny opis do Twojej wieży i niestety nie ma wyjścia cyfrowego - więc lipa icon_confused.gif
Ale już nie usuwałem swojej wypowiedzi - może komuś się przyda albo naprowadzi na trop.
Ja miałem taką sytuację w starym CDku i właśnie problemem był DAC w odtwarzaczu, bo jak wykorzystywałem DAC w amplitunerze (sygnał z CD puszczałem kablem optycznym ) to było OK.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli oddadzą pieniądze kup za to używany zestaw. Nie dość, że zagra lepiej, to jeszcze pewnie dłużej pogra. Ja jako drugi zestaw kupiłem niedawno "wieżę" Fine Arts by Grundig (wzmacniacz V 1, odtwarzacz CD 3, tuner T 1). Do tego mam vintage'owe, standowe kolumny w obudowie zamkniętej firmy BNS model 232. Kable głośnikowe Alphard DaVinci 4mm2 a interkonekty CD -> wzmacniacz Monster Cable Interlink 400 (mkI). Gra tak, że wieżyczka Panasonic i inne podobne mogą schować się ze wstydu w najgłębszą dziurę. Piękna przestrzenność, scena, "oddech", naturalizm przekazu, muzykalność (przepraszam za to wyświechtane sformułowanie). Całość kosztowała mnie mniej niż 900zł.
Daje do myślenia?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest rozwiązanie. Szkoda, że tak wiele osób niedopuszcza myśli o używanych klockach, a finalnie często wpadają w podobne pułapki.
F1angel, na jakiej powierzchni gra ten zestawik ?
Szczerze mówiąc, jestem ciekaw z czego składa się pierwszy. Kiedyś szukałem w ,,Waszych systemach,, ale nic nie znalazłem na ten temat. Tylko wzmiankę o zestawie, który kompletowałeś dla przyjaciela.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawik gra okazjonalnie w pokoju 21m2. Opcjonalnie, gdy chcę tylko krótko czegoś posłuchać by nie włączać wzmacniacza lampowego (szkoda włączać lampy na zbyt krótkie słuchanie - zużywają się a zaraz po włączeniu nie grają jak trzeba).
Docelowo w drugim zestawie zagrają jakieś kolumny podłogowe. Będzie to zestaw do mocniejszej muzyki, rocka. Wzmacniacz V 1 wymienię na V 3 albo V 4. Tuner może też na lepszy model.
BNSy trafią do kuchni razem ze wzmacniaczem Pro-Ject 7AMP i tunerem radiowym (na razie z Philipsem FT 920). Jako kuchenne radyjko. A dobrze się uzupełniają, bo kolumny mają dość delikatne niskie tony a wzmacniacz obfite, mocne.
Jaki mam główny zestaw? Nic szczególnego. Może opiszę za jakiś czas i wkleję fotki w odpowiednim wątku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Sprzęt już po naprawie - długo się z tym zbierałem, ale chyba było warto. W ostatni piątek odebrał go kurier i zawiózł do serwisu Panasonica w Warszawie (jedyny w Polsce). Zrezygnowałem z pośrednictwa sklepu, bo sprzęt i tak trafiłby do tego samego serwisu. Wieża dotarła tam w poniedziałek i została naprawiona od ręki. Zgodnie z protokołem naprawczym, został w niej wymieniony 'moduł servo'. W środę kurier przywiózł ją z powrotem i sprawuje się doskonale od tej pory. Póki co jestem zadowolony z brzmienia i zainwestuję jedynie w lepsze kable głośnikowe. Dziękuję raz jeszcze Forumowiczom za opinie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...