Skocz do zawartości

Jaki dobrac odtwarzacz CD i kable do zestawu


Velsu

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Zarejestrowalem sie na forum bo chcialbym zasiegnac opinii na temat dobrego odtwarzacza CD do mojego zestawu. Posiadam wzmacniacz NAD C326BEE oraz Monitor Audio RX6. Wszystko bedzie gralo w pokoju okolo 13-14m2. Gatunek muzyki to glownie power metal, metal, rock i muzyka symfoniczna.

Szukam odpowiedniego odtwarzacza CD, uzywanego do kwoty okolo 1000zl (im mniej tym lepiej). Mysle ze bedzie to przejsciowy CD do czasu az uzbieram na CD-N500, chyba ze zaproponujecie cos co pieknie gra i wyrwe wlasnie w tej kwocie uzywke.
Wazne dla mnie jest aby model nie byl za stary i troche pogral oraz zeby czesci zamienne (lasery itp) w razie czego byly w miare dostepne w celu mozliwej naprawy.

Dodatkowo prosilbym o dobór kabli poniewaz mam goly wzmacniacz i kolumny, to samo pewnie bedzie z CD wiec prosilbym o wypisanie wszystkiego co moglbym kupic i czego bede potrzebowal zeby to podlaczyc a co bedzie w miare rozsadnej cenie.

Bardzo dziekuje za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie do Twojego zestawu proponowałbym odtwarzacze:
http://allegro.pl/nad-c541i-i3534577067.html
http://allegro.pl/arcam-alfa-9-cd-i3546036677.html
Jakie lasery są w tych odtwarzaczach sprawdzisz tu:
http://vasiltech.nm.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm
Czy są dostępne poszukasz na Allegro, Ebay itp. Ja nie mam czasu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linka z laserami, teraz sobie juz sam pogrzebie i znajde:)

Co do CD, ten NAD co zapronowales wyglada na troche dziadka:P
Arcam fajny ale bez pilota, ja juz NAD'a mam bez pilota wiec to maly problem...

A co powiesz o CA 650C? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
może zaciekawi Cię propozycja zakupu bardzo dobrego odtwarzacza Cambridge Audio Azur 651C (http://www.q21.pl/cambridge-audio-azur-651-c.html), urządzenie fabrycznie nowe, pełna gwarancja, kolor czarny. Jedynie fabrycznie jest delikatnie wgnieciona górna obudowa. Urządzenie to kosztuje około 2000 zł. (zamiast 3000 zł. detalu). Przemyśl sprawę, bo to moim zdaniem ciekawa propozycja dobrego i fabrycznie nowego playera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli max 1500zł to nie widzę innego typu tylko Roksan Caspian
http://allegro.pl/roksan-caspian-cd-i3545258485.html
Możesz spróbować, może nikt nie zalicytuje?
Tylko obawiam się, że przy późniejszej konfrontacji Yamaha CD-N500 niestety polegnie brzmieniowo.
Tak, to przeważnie jest, że jak coś jest do wszystkiego, to najczęściej do niczego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy był naprawdę dobry, wart swojej ceny. Choć jak zwykle różne są opinie. Dużo zależy od upodobań i konfiguracji. W tej cenie (jako używany) jest jeśli nie rewelacyjny, to co najmniej bardzo dobry. Kosztował kiedyś ok. 6kzł. Wiem, że cena nie gra. Ale w tym wypadku... .
A Yamaha jako "kombajn" w dodatku a nie "pure CD", niestety jest na jego tle tylko przeciętnej klasy odtwarzaczem. Postęp technologiczny istnieje, ale nie idzie tak szybko jak życzyli by sobie tego spece od marketingu.
Albo wielofunkcyjność nowego klocka i gorszy dźwięk albo wyspecjalizowany, używany sprzęt wyższej klasy z lepszym brzmieniem. Coś za coś.
Czy odczujesz różnicę? Myślę, że na zestawie, który masz, usłyszysz. O ile słoń Ci na uszy nie nadepnął .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie wezme go pod uwage. A jak z ewentualna naprawa itp? Ten Caspian to nie jest jakis rarytas gdzie kazdy serwis rozlozy rece?

Aha i takie pytanie mam male na marginesie bo widze ze jestes doswiadczonym i ogarnietym czlowiekiem, jezeli kupie CD/wzmak z Anglii to wystarczy ze dokupie kostke na nasze gniazdko lub nowy zasilacz w Polsce i bedzie dzialalo bez problemu? Czy to sa jakies inne zasilania?

To samo pytanie ale odnosnie kupna z Ameryki.

Dziekuje w ogole za okazana pomoc i czas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...jezeli kupie CD/wzmak z Anglii to wystarczy ze dokupie kostke na nasze gniazdko lub nowy zasilacz w Polsce i bedzie dzialalo bez problemu? Czy to sa jakies inne zasilania?

Wystarczy taka najzwyklejsza przejściówka (albo przerobienie wtyczki).

Cytat

To samo pytanie ale odnosnie kupna z Ameryki.

Jeżeli sprzęt jest w wersji wyłącznie amerykańskiej (czyli 110V), to trzeba albo przerobić zasilacz w środku, albo kupić transformator ze 110 na 230V.
Często dostępne są też urzadzenia przygotowane od razu do pracy na całym świecie z napięciem od 110V do 240V i częstotliwością od 50 do 60Hz (albo automatycznie się dostosowywuje, albo jest przełącznik napięcia z tyłu).

Z ew. naprawą Caspiana też nie powinno być problemu, to nie są jakieś pojedyńcze egzemplarze - ale normalna produkcja seryjna...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...