Skocz do zawartości

tanie kolumny + wzmacniacz muzyki rockowej i filmów


MIchel11

Recommended Posts

Hej,

Proszę o dobór kolumn oraz wzmacniacza - sprzet uzywany, do 1000 zł, choć im taniej tym lepiej, gdyz daleko mi do audiofila. Do tej pory korzystalem z glosnikow komputerowych logitecha 2.1 i... wstyd, bo bylem z nich zadowolony (choc w innym, polowe mniejszym pokoju). Liczę, że dzięki Wam w koncu usłyszę, co traciłem do tej pory icon_smile.gif

Obecny pokoj wyglada tak:

miedzy pokojem, kuchnia a przedpokojem nie ma drzwi, tylko framugi. tv na scianie wschodniej na meblu rtv, kolumny po jego obu stronach, kredens zostanie wtedy zlikwidowany lub przeniesiony na sciane zachodnia.

Przeznaczenie: muzyka rockowa + filmy.
Calosc ma wspolpracowac z plazmą, laptopem (z ktorego puszczam muzykę i filmy), dekoderem tv i konsolą. wszystko powyzsze polaczone kablem hdmi.
i tu jeszcze jedno pytanie: jak to wszystko podlacza sie do wzmacniacza, tzn jakim kablem, bo chyba nie hdmi?

Jeden maly wymog co do kolumn: najlepiej jakby NIE byly czarne oraz ich wysokosc nie przekraczala 100cm.

Z gory serdecznie dziękuję za kazda pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekaw jestem w którym miejscu będziesz siedział, słuchając? nie pokazałeś tego na rysunku.
Podaj ew. odległość do linii kolumn.
Wiesz, że kolumny nie powinny stać zbyt blisko ściany. Kilkadziesiat cm przydało by się je wysunąć do przodu. Poza tym i tak lepsze będą tu takie z otworem b-r z przodu obudowy.
Laptop da się połączyć ze wzmacniaczem przejściówką typu mały jack --> 2xRCA (cinch).
Te urządzenia, które mają wyjście analogowe L, R można bez problemu podłączyć do wzmacniacza.
Od biedy podobną jak laptop przejściówką o ile ma wyjście słuchawkowe (szału nie będzie, ale dźwięk popłynie). Cyfrowo się oczywiście do wzmacniacza nie podłączy, chyba, że przez DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy). Ale taki parę złotych kosztuje, popatrz na Allegro.
Ciekaw jestem czemu wysokość kolumn nie powinna przekraczać metra?
Audiofilem może nie jesteś, ale skąd wiesz, czy nie złapiesz bakcyla? Może masz jednak dobry słuch.
Może jak usłyszysz, że można lepiej zapragniesz by było jeszcze lepiej?
Nie trzeba się ograniczać tylko rozwijać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Filmy ogladam z lozka, muzyki slucham siedzac przy stole.
Wysokość kolumn wynika z faktu, że stół jest tez stołem bilardowym (link) i przy jakichs okazjach wystawiam go na srodek, a ze nie jest to rezydencja Carringtonów i jest dość ciasnawo, to wszystko powyżej 100 cm zwyczajnie utrudnia grę (zdarza się zawadzić kijem).

A bakcyla mam nadzieję złapać. Stad moja obecnosc tutaj oraz prośba o Waszą pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

muzyki slucham siedzac przy stole.


Matko jedyna icon_eek.gif icon_rolleyes.gif icon_lol.gif Tak to na pewno audiofilem nie zostaniesz.
Wiesz na czym polega słuchanie muzyki w stereo? Przecież sprzęt ma Ci odwzorować scenę muzyczną.
Trzeba siedzieć w jednakowej odległości od obydwu kolumn. To jedna z najważniejszych zasad.
W takiej sytuacji, to rzeczywiście można wybrać jakiś wzmacniacz, by wzmacniał i jakieś kolumny by w miarę grały. A patrzeć tylko trza, by nie czarne były i nie ponad metr.
Jeśli jednak myślisz poważnie o słuchaniu muzyki, to warto było by kupić niezbyt duży, ale wygodny, przesuwany fotel, który mógłbyś na czas słuchania ustawiać bliżej zachodniej ściany. Miedzy wejściem do kuchni a przedpokojem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...