Skocz do zawartości

Definitive - jedyny taki przestrzenny?


Piotr Erelet

Recommended Posts

Witam szanownych forowiczów.
Zwracam się do Was z pytaniem. To mój pierwszy post na tak szacownym forum. Dzisiaj byłem w salonie audio na odsłuchu kolumn. Chcę kupić kolumny do pokoju ok 25m w cenie 2500 - 4000 zł. Słuchałem kilku propozycji. Wśród prezentowanych najbardziej spodobały mi się Definitive Techology BP6. Najbardziej zachwyciła mnie przestrzenność tych kolumn, żadne inne czegoś takiego nie miały. Oczywiście w sklepie było tylko kilka marek kolumn. Chciałbym więc popytać forowiczów, czy są jakieś inne kolumny, które zagrają z taką samą (a może lepszą) przestrzenią jak te Definitivy? Chciałbym upewnić się, że dobrze wydaję swoją kaskę i posłuchać jak najwięcej kolumn.
Dzięki za podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
kolumny Definitive to bardzo dobra konstrukcja, grająca przestrzennym i dynamicznym dźwiękiem. Aby jednak ewentualnie zapropnować inne, alternatywne rozwiązania, potrzebuję więcej informacji. Przede wszystim podaj proszę konfigurację Twojego systemu audio, gatunki zazwyczaj odsłuchiwanej muzyki, Twoje preferencje brzmieniowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
w takim razie zakup Definitive Technology jest jak najbardziej optymalny, chociaż namawiam na posłuchanie także kolumn Audio Academy Phoebe III (http://www.q21.pl/audio-academy-phoebe-iii.html) w przypadku jeśli nie zależy Ci na potędze, dynamice a raczej stawiasz na brzmienie, wypełnienie oraz trochę powyżej budżetu, ale naprawdę warto, Tannoy Revolution DC6 T (http://www.q21.pl/tannoy-revolution-dc6-t.html).

Serdecznie zapraszam jeśli masz taką możliwość na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nowe kolumny Cię interesują??
Z takim budżetem mógłbyś pewnie znakomicie lepsze używane kolumny trafić.
Ja niedawno zmieniłem kupione w salonie Elac FS 68 (około 3.000) na używane Spendor Prelude (1.200) i zachwycony jestem - brzmienie wielokrotnie lepsze mimo prawie 3 krotnie niższej ceny !!
Są tu koledzy, którzy na pewno poradziliby Ci świetne używki.
Jedna uwaga, zanim posłuchasz czyjejkolwiek rady - wybierając musisz uwzględnić powierzchnię pokoju. Jest istotna, jeśli nie najistotniejsza przy doborze kolumn. Najlepsze kolumny podłogowe w pokoju za małym "uduszą się", tak jak najlepsze podstawkowe z za dużym "znikną".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...