Skocz do zawartości

Laik kompletuje zestaw stereo


Gotti

Recommended Posts

Cześć.
To pykanie o którym piszesz, to może być wina kondensatorów. Prawdopodobnie trzeba będzie je wymienić.
Odnośnie suba, to nie wiem po co chcesz szpecić brzmienie huczeniem subwoofera. Nie sądzę, żeby to było dobrym rozwiązaniem. Wzmacniacz masz stereo, więc nie widzę sensu podpinać suba . Jeżeli masz niedobór niskich, pokombinuj z ustawieniem kolumn. Czasami to także może pomóc.
Tych kolumn nie słyszałem. Nie wyglądają na takie, które oferują obfite niskie tony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pykanie, to może być we wzmacniaczach, które nie mają tzw. "miękkiego startu". I tam to jest normalne. A pojawianie się dźwięku po kilku sekundach od włączenia wzmacniacza, to najprawdopodobniej zabezpieczenie na przekaźnikach lub inne tego typu. Czyli normalna rzecz w wielu wzmacniaczach. I być może obydwie te rzeczy to normalna sprawa w tym wzmacniaczu.
Tu proszę kolegów posiadających MF E-100 o wyrażenie opinii w tej sprawie. Czy tak się dzieje także w Waszych wzmacniaczach?
Subwoofer do stereo? Daj spokój, trudno będzie dopasować tak, by dobrze grało.
Naprawdę masz takie braki w niskich tonach? A może jakieś złe nawyki brzmieniowe (samochód-tuba, dyskoteka, źle nagłośnione koncerty, Zeusy znajomego)? Niektórzy to chcieliby aby skrzypce wzbudzały najniższe tony. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie pyka przy włączaniu, przy wyłączaniu kolumny troszkę "poświstują" delikatnie icon_wink.gif - nie przejmuję się tym. Muza w kolumnach pojawia się ok 2 -3 sekundy po włączeniu (teraz sprawdzałem, bo zwykle włączam wzmacniacz i potem cd i wkładam płytkę itp i siłą rzeczy nie zauważyłem nic takiego). Dla mnie MF E100 gra na tyle dobrze, że kupiłbym ją nawet z takimi "atrakcjami" i ewentualnie wymienił kondensatory czy co tam trzeba. Nie sądzę, żeby drogo naprawa wyszła, nawet jeśli potrzebna. A brzmieniem wzmaczek się zrewanżuje z okładem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adamc za odpowiedź. A sprawdź jak będzie włączając najpierw CD z muzyką a później wzmacniacz. Tak z ciekawości.
Gotti, nie wiem za ile miałeś możliwość kupić tego MF, ale być może szkoda, że go nie wziąłeś?
Tak czy inaczej nie kupuj na razie innego wzmacniacza aby tylko kupić.
A może budżet Ci się zwiększył, może da się wyszukać jakiś inny? Jak jest, ile masz na wzmacniacz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A sprawdź jak będzie włączając najpierw CD z muzyką a później wzmacniacz. Tak z ciekawości.

- tak właśnie zrobiłem (inaczej nie miałaby moja informacja większego sensu icon_wink.gif ) - w 2-3 sekundy dźwięk się pojawia.
Na ebay UK co chwilę widzę MF E100 za około 1000 zł - za taka kasę brałbym nawet z pstrykaniem itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę w ogłoszeniach równie dobry jak Elektra E 100 wzmacniacz Myriad MI 120 (niektórzy uważają, że lepszy). Oczywiście poszukaj u siebie na ebayu, może znajdziesz taniej. Choć tak właśnie do 1kzł warto dać za ten wzmacniacz.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/41/143839.php
Albo inny naprawdę dobry, u nas niepopularny ale w Anglii powinien być dostępny Aura VA-100 Mk II Evolution. Choć on raczej cieplutko nie zagra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam również MF E100 i nic takiego jak opisuje Gotti się nie dzieję, dźwięk pojawia się w kolumnach po 1 sek, przy wyłączaniu zupełnie też nic nie słychać jak opisuje Adam, myślę że można te przypadłości w rozsądnych pieniądzach zrobić, warto rozważyć propozycję F1angel odnośnie Myryada icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
długo to trwało, ale już na własnym M icon_smile.gif zdążyłem przed swiętami. niestety wydatków było sporo ( jak to przy nowej chatce ), ale ogarniam. mam obecnie na oku żródło auto note cdx zero i zastawiam się jak to się podpina, gdyż tam jest tylko jedno wyjscie - DIGITAL OUT, troche mnie to męczy. poza tym po głębszych przemyśleniach i kilkunastu artykułach zastanawiam się nad "cyfryzacją" zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...