Skocz do zawartości

Kolumny głośnikowe do 150zł


insmarcin

Recommended Posts

Witam,
mam zamiar kupić kolumny głośnikowe, ale proszę Was o pomoc, ponieważ nie za bardzo na tym się znam. Posiadam wieżę o mocy 130W i impedancji 8 omów. Pokój w jakim miałyby stać te głośniki ma około 7m^2. Mam jeszcze pytanie czy jest sens kupowania za taką cenę kolumny 3-drożne? Czy lepiej kupić coś 2-drożnego?
Znalazłem jak na razie coś takiego:
http://allegro.pl/kolumny-fisher-ste-g5-w-...3553165854.html
http://allegro.pl/vintage-dual-cl-9010-oka...3555142384.html
http://allegro.pl/kolumny-elac-el-55-super...3557719221.html
http://allegro.pl/swietne-kolumny-canton-l...3558421174.html

Z góry dziękuje za pomoc. Oczywiście w grę wchodzi tylko sprzęt używany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie ma znaczenie, czy kolumny są dwu, czy trójdrożne? Myślisz, że takie czy takie lepiej zagrają?
2. Co to za wieża (marka, modele)?
3. Jaki rodzaj brzmienia lubisz (chłodne, twarde, wyostrzone, jasne, ocieplone, soczyste, miękkie, itp... )?
4. Jakiej muzyki słuchasz?
5. Jakie masz kable (głośnikowe i interkonekty - łączówki)?
6. Gdzie, na czym staną kolumny, przewidujesz jakieś standy (podstawki)?

Widzisz ilu ważnych informacji nie podałeś? A to tylko najważniejsze. Gdybyś poczytał inne wątki na forum, wiedział byś dużo więcej. W tym jak poprawnie napisać pierwszy post.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wydaję mi się, że kolumny trójdrożne grają lepiej, ponieważ grają wszystkie tony. Nie znam się za bardzo na tym więc nie chcę dyskutować na ten temat.
2.Philips as 501/22 + odtwarzacz philips ak 630
3.Aby bass nie przygłuszał muzyki
4.Prawie każdy rodzaj muzyki oprócz techno. dubstepu, ciężkiego metalu
5.Kable głośnikowe
6.Kolumny będą stać na podłodze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A może napisz które tony nie grają w dwudrożnych, bo ja nic o tym nie wiem?
Kolumny trójdrożne mogą być rzeczywiście lepsze w pewnych warunkach. Dawniej robiło się trójdrożne i niedrogie raczej ze względów marketingowych. Ale na ogół będą to kolumny duże, do dużych pomieszczeń. I kolumny drogie. Na tyle, że dodanie jeszcze jednego głośnika nie zrujnuje budżetu. W dużych pomieszczeniach potrzebne są duże głośniki niskotonowe. I tam na ogół ma sens trójdrożność. W niższych przedziałach cenowych, to właśnie dwudrożne konstrukcje prezentują na ogół wyższą jakość dźwięku.Przy ograniczonym budżecie lepiej dać dwa dobrej jakości głośniki w mniejszej obudowie, ale lepiej zestrojone, niż trzy gorsze jakościowo w większej obudowie. A to wszystko kosztuje. Tyle w skrócie na ten temat.

2. Twoja wieża a właściwie wzmacniacz ma pobór mocy 130W. To znaczy, że tyle może maksymalnie czerpać z gniazdka. Moc RMS jeśli jest 50-60W to i tak by było super. Pewnie w rzeczywistości ma nawet mniej. Nie masz instrukcji obsługi?

3. Nie piszemy bass, bo to oznacza jedną z tych rzeczy:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bass
Tylko niskie tony albo bas.

5. Pytałem jakiej marki masz kable głośnikowe i interkonekty?

6. Musiały by to być kolumny podłogowe. W 7m2 raczej wykluczone. Kolumny podstawkowe powinny stać na standach. A te muszą być stabilne i masywne. Oraz odpowiednich rozmiarów. Miedzy innymi po to by głośniki wysokotonowe znalazły się na wysokości Twoich uszu gdy siedzisz i słuchasz. Ponadto kolumny i Ty powinniście tworzyć trójkąt równoramienny. Kolumny powinny być odsunięte od ścian po kilkadziesiąt cm.

Z Twoich propozycji najlepsze będą chyba kolumny Elac. Można poszukać lepszych choć za 150zł raczej trudno będzie takie znaleźć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dziękuje za wyjaśnienie icon_wink.gif

2.Niestety nie mam instrukcji obsługi do wieży.

3. Chodziło mi oczywiście o rybę icon_wink.gif(żart) Będę pamiętał następnym razem.

5.Nie za bardzo wiem o co Ci chodzi z tymi kablami. Dostałem wieże w której były tylko same czincze. Sam zrobiłem sobie kabel, aby podłączyć ewentualnie jakiś głośnik, zwykły kabel dwużyłowy. Patrzę na te interkonekty w internecie i ja czegoś takiego nie posiadam.

6.Ok, rozumiem. Ale jak przez chwilę głośniki podstawkowe postoją na podłodze to raczej nic złego się nie stanie prawda? Ponieważ mój budżet jest ograniczony(150zł) to w tym miesiącu mam zamiar kupić same głośniki. A podstawki dokupiłbym za miesiąc.

Właśnie zastanawiam się nad Elac'ami i nad Vintage CL 9010.

Tylko jeszcze do tych Elac, tam jest napisane, że impedancja 4-8 omy. Nie będzie to koligować z moją wieżą? Ponieważ przez chwilę miałem głośnik Aiwy gdzie surrond speaker miał 8 omów, a jakiś tam miał 6 i wzmacniacz zaczynał mi się palić. Nie chciałbym, aby teraz też do tego doszło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w środę będę jakoś kupował te Dualki(zdecydowałem się na nie, aby nie było żadnego problemu z impedancją) . Teraz mam pytanie odnoście umieszczenia tych kolumn. Wiem, że kolumny podstawkowe powinny stać na jakimś stojaku, ale na razie to musi poczekać na następny miesiąc.

Prowizoryczny schemat mojego pokoju:

Chciałem umieścić wieżę i głośniki w tym czerwonym kwadracie (ma on jakoś lekko ponad 1m2), ale wydaje mi się, że to za mało jak na kolumny. Jaka jest Wasza opinia na ten temat? W najgorszym wypadku zrobię lekkie przemeblowanie w moim pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...