Skocz do zawartości

Odtwarzacz NAD 512


ati701

Recommended Posts

Witam,
Niedawno zakupiłem odtwarzacz CD NAD 512. Słyszałem że jest dobry i dużo nie odbiega od NAD 514. Co możecie o nim powiedzieć czy to dobry wybór? Kosztował mnie 400 zł z przesyłką czy to nie jest za wiele? Wyczytałem że posiada on przetworniki jedno bitowe typu MASH. Proszę o informacje o nim. Zaznaczam że jestem początkujący dopiero i zaczynam kupować sprzęt. Będzie to grało na kolumnach jamo e 680 i przejściowo na Ramdmorze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

porownujac Twoj nowy zakup w postaci NAD 512 a HK 750 i Cambridge cd4 d300 to moim zdaniem zrobiles dobry zakup,a cene 400 zlotych z przesylka nie uwazam za wygorowana...

do dzwieku NAD-a bedziesz musial sie w pewny sposob przyzwyczaic. gra on specyficznie ale bardzo przyjemnie!!! zobaczysz ze zbiegiem czasu coraz bardziej Ci sie spodoba a pozniejsza ewentualna wymiana wzmaka tylko Cie umocni w przekonaniu o dobrym wyborze!!!!

zycze przyjemych wrazen ze sluchania muzyki i czekamy na dalsze spostrzerzenia...

pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuły już czytałem wcześniej ale same artykuły to nie wszystko. Myślałem że ktoś powie coś od siebie jakie miał wrażenia. Jeżeli chodzi o czasopisma to pisali o NAD'zie że gra poprawnie ale bez żadnej rewelacji. Np. w hi fi pisali o CA d300SE ze akustyczny i audiofilski a o NAD512 ze bezpieczny wybór. Więc tak ciężko jednoznacznie powiedzieć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hi Fi nie ma jednoznaczności.Na to jak gra sprzęt ma przede wszystkim wpływ konfiguracja .potem pomieszczenie .Najważniejsze jest zgranie klocków ,aby się uzupełniały a nie podkreślały te same wady ,czy nawet zalety,te zsumowane mogą stać się wadą Czasami ten sam klocek zachwycił mnie w jednym zestawieniu by w innym kompletnie mi się nie podobać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu cd NAD 521. I cóż moge powiedzieć. Powtórzę tylko, że grał bardzo porawnie. Miał co prawdę trudnego i wymagającego towarzysza w postaci Baltlaba i kolumn AA Phoebe, ale wychodził raczej obronną ręką. Podłączony był do wzmacniacza kabelkami DNM reson, które trochę ochładzały ciepło w średnicy oraz wyostrzały górę.
NAD gra bardzo zrównoważonym dźwiękiem, wszystko jest tutaj dobrze poukładane, ale bez większych fajerwerków. Bas nie schodzi zbyt nisko, ale nie można mu specjalnie nic zarzucić. Miałem wrażenie, że czasami brakowało jakby powietrza.
Wspominam go z sentymentem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ati701
Trudno jednoznacznie to powiedzieć. Generalnie NAD-y należą do solidnych, grających na dobrym poziomie odtwarzaczy. Za kwotę do 400zł trudno będzie coś sensownego kupić przy założeniu, że jest on w bardzo dobrym stanie. Jeśli zadawala Cię dźwiek jaki uzyskujesz z niego w swoim systemie to sprawa jest bezdyskusyjna.
Poza tym z tego co pamiętam mój praktycznie wszystko czytał, no może poza płytami chodnikowymi icon_smile.gif W tej chwili używa go mój kolega i jest bardzo zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belfer54
Ciezko mi powiedziec czy mnie satysfakcjonuje bo jeszcze na niego czekam najprawdopodobniej bedzie wraz z kolumnami w poniedzialek na co bardzo czekam icon_smile.gif Tylko ze dopiero pierwszy raz skladam klocki i nie mam doswiadczenia w sprzecie nie sluchalem wielu odtwarzaczy ani modyfikacji sprzetu:( Jedyne co zdazylem posluchac byl to denon dcd 715 oraz Yamaha 880 (totalna porazka nawet denon byl o niebo lepszy).
Teraz prawde mowiac chce sie dowiedziec czy nie przelacilem i czy to byl dobry wybor. Radzilem sie jednego znajomego i mi on wlasnie polecic NAD'a i mowil ze wg niego jest lepszy od CA oraz HK.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ati701
Od wymienionego przez Ciebie Denona i Yamahy moim zdaniem lepszy. Za te pieniądze sądzę, że nic lepszego byś nie kupił. Wiele będzie zależało również od kabelków.
A czy jest lepszy od CA i HK to wszystko zależy w jakim zestawieniu. Choć mnie osobiście również stylistyka dźwięku jaką prezentuje NAD bardziej odpowiadała niż np. CA. Szczególnie w muzyce którą słucham.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
miałem napisać już w poniedziałek ale nie miałem jakoś czasu więc pisze teraz:) .
Powiem szczerze zestaw jest super kolumny grają rewelacyjnie i wydaje mi się że jest to co chciałem. Duża scena, ładnie grają środkiem i jak siedziałem w fotelu i słuchałem muzyki to miałem takie wrażenie że te kolumny to tylko mebel dźwięk się z nich nie wydobywa tylko jest WSZEDZIE icon_smile.gif Naprawdę te kolumny grają rewelacyjnie wysokie jak i niskie tony są bardzo przyjemne i nie męczą naprawdę się lekko słucha i ogromną przyjemnością.

Odnośnie CD'ka okazało się że jest najprawdopodobniej siada już silniczek od przesuwu lasera ale po nasmarowaniu narazie odtwarza. Powiem że gra poprawnie jedynie do czego go mogę porównać (bo tylko z nim go porównywałem narazie) to denin 715 i dla mnie ma szybszy bas ale za to bardzo przyjemny (bynajmniej dla mnie icon_smile.gif ) i gra żywiej a jeżeli chodzi o wysokie to nie mam nic do zarzucenia. Gra po prostu ślicznie icon_smile.gif

Prawdę mówiąc tego oczekiwałem od tego sprzętu ale i tak mnie jeszcze bardziej zaskoczył icon_smile.gif

A jeszcze mam pytanie jakie kable głośnikowe polecacie do tego sprzętu? Mam na myśli cenę do 10zł/m i to jest dla mnie maks już.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ati701
No to ciesze się, że NAD spełnił Twoje oczekiwania. Szkoda tylko, że trafiłeś na egzemplarz, który sprawia kłopoty techniczne.
Jeśli chodzi o kable głośnikowe to myślę, że w tej cenie warto by sie zainteresować kabelkami Cordial i Jamo. Nie mam dokładnego rozeznania w kablach z tej półki cenowej, ale myślę, że Jamo FLat spełniłby Twoje oczekiwania.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ati701
Szczerze mówiąc to dawno nie miałem do czynienia z odsłuchowo z Cordialem, ale myśle. że CLS224 lub CLS240 powinien sprawdzić się.
Poniżej podaje Ci strony sklepów, gdzie można nabyć Cordiala.

http://sklep.rms.pl/index.php
http://www.konsbud-audio.pl/index.php?page...16&search=1

Firma z pierwszego linku sprzedaje również na allegro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...