Skocz do zawartości

Zestaw startowy


shedir

Recommended Posts

Witam. Do tej pory używałem zestawu Genius SW-HF 6000 podłączonego do Xonara D1, w moim komputerze. Jako, że sprzedałem owe głośniki, pomyślałem, że dobrze by było zainwestować w coś lepszego. Jako, że budżet mam na starcie nieco ograniczony, borykam się z problemem doboru kolumn.
Chodzi mi o to, aby docelowo stworzyć kino domowe, w którym za odtwarzacz muzyki i filmów, ewentualnie gier służyłby komputer, a za stanowisko "nadawcze" telewizor oraz zestaw kolumn i amplitunera, koniecznie 5.1. Jako, że w prezencie otrzymałem subwoofer Jamo SUB200, myślałem, aby skompletować go z Jamo S426 i docelowo za kilka miesięcy dokupić jakiś amplituner(w tej chwili chciałbym go podłączyć pod jakiegoś Technicsa, którego mam, tak aby po prostu coś grało). Pokój ma 12m2.

Jak widać budżet na kolumny to jakieś 700 zł, subwoofer już mam.

Tutaj nasuwa się kilka pytań z mojej strony:

1. Muszę przyznać, że mimo iż Genius to głośniki komputerowe to zrobiły na mnie niemałe wrażenia jak na sprzęt tej klasy, co prawda za sprawą Xonara. Czy odczuję wyraźną różnicę, kupując taki zestawik?
2. Czy po podłączeniu amplitunera z komputerem za pomocą coaxiala nastąpi jakaś strata jakości itp. względem powiedzmy odtwarzacza DVD?
3. Czy jest różnica pomiędzy coaxialem na kartcie dźwiękowej Xonar, a tym na płycie głównej(chodzi mi o to czy będzie różnica, kiedy podłącze pod jedno lub drugie, bo być może w tym przypadku nie będzie mi już ten Xonar potrzebny)?

Proszę o poradę co w takiej sytuacji mam zrobić. Dodam, że cenię sobie dobrą jakość dźwięku i przede wszystkim szczegóły, gdy całość dopełnia odpowiednio mocne uderzenie bassowe, lecz tylko kiedy trzeba, zaznaczam również, że za punkt odniesienia miałem wspomniane Geniusy. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...