Skocz do zawartości

Spory salon - projektor czy TV do kina domowego?


MarekTV

Recommended Posts

Cześć!
Zastanawiam się nad doborem odpowiedniego rozwiązania jako wyświetlacz do kina domowego - myślę o projektorze lub TV.

Odległość kanapy do ściany projekcyjnej na której mogę umieścić TV lub ekran projektora to 5 metrów. Ściana projekcyjna ma długość 190 cm.

Sądzę, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest projektor ale chciałbym, żeby było to rozwiązanie umożliwiające oglądanie także w ciągu dnia, nie chciałbym zaciemniać pomieszczenia na czas oglądania.

Telewizor kusi także szeregiem opcji multimedialnych, zwłaszcza Samsung Smart TV wydaje się ciekawy. Z powodu odległości 5m, TV poniżej 60 cali, raczej odpada. Rozważam Samsung PS60F5500, który wiem, że w jasnych pomieszczeniach może mieć trudności z czernią kusi mnie jednak WIFI i multimedialność.

Określiłem sobie budżet na poziomie 4500-5500 pln.

Dodam jeszcze, że jako kino domowe używam TAG TAV-606v3 z sub TSW-90 v2 i Onkyo TX-NR626.

Pomożecie w wyborze dobrego rozwiązania?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Projektor w tej cenie będzie, albo kinowy (lepszy obraz, niższa jasność - moc lampy), albo biurowy (słaby obraz, wyższa jasność). Moim zdaniem nie ma szans na przyjemne oglądanie w ciągu dnia na takim sprzęcie...

Co do TV to wybór jest ogromny, jeśli zależy Ci na funkcjach to pewnie faktycznie Samsung będzie ok, a jeśli priorytetem ma być obraz to jakaś plazma Panasonica wypadnie lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...