Skocz do zawartości

Denon AVR-1513 + Jamo S 718 Ocena systemu.


mj_misza

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów,
W ostatnim czasie zastanawiam się nad zakupem nowego sprzętu i myślę w chwili obecnej o zestawie amplituner Denon AVR-1513 oraz kolumny podłogowe Jamo S 718. Czytałem różne opinie na temat zarówno wzmacniacza jak i kolumn lecz postanowiłem zapytać doświadczonych użytkowników. Patrząc na wzmacniacz i jego konsumpcję mocy 330 Watów może rzeczywiście mieć te 75W przy 8 omach na front (zastosowano 10 szt. tranzystorów mocy na końcówkach 2SD2390 o mocy 100W każdy). Kolumny Jamo są 6 omowe więc moc powinna być troszkę większa.
Pokój, a w zasadzie salon ma powierzchnię 25 m2, muzyka głównie elektroniczna, budżet do 2500zł. W przyszłości system rozbuduje o kolumnę centralną i dwie tylne - dlatego nie chcę stosować samego wzmacniacza tylko system 5.1. Niestety w grę nie wchodzą sprzęty używane, a także subwoofer - salon jest słabo ustawny.

Najtaniej znalazłem: amplituner 950zł, a klumny 1350 zł czyli 2300 zł - zostałoby jeszcze na jakieś słuchawki za 200zł icon_smile.gif
P.S. Do tej pory używałem wzmacniacza Diora WS 704 i Altus 300 (od 1998 roku), ale ze względu na wysłużenie, duże gabaryty musimy niestety się pożegnać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
podany przez Ciebie zestaw będzie skonfigurowany przede wszystkim pod kątem kina domowego, które zagra mocno, efekciarsko. Niestety dużymi kompromiasami będzie odsłuch muzyki.
Podaj proszę, jakie będzie wykorzystanie systemu - czy tylko filmy, telewizja, czy także muzyka. Może będę w stanie zaproponować Ci ciekawszy zestaw w specjalnej pakietowej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 dzięki za odpowiedź.
Tak jak pisałem w chwili obecnej interesuje mnie głównie system stereo oparty na kolumnach podłogowych - mocnych. Typ muzyki to przede wszystkim elektronika (techno, house, trance) oraz momentami POP. Telewizja sporadycznie ponieważ rzadko oglądam TV - mam stary kineskopowy telewizor i tuner telewizji naziemnej (gdyby nie żonka już dawno pozbyłbym się TV z domu). Odpowiem dlaczego amplituner a nie np. wzmak stereo. Dlatego, że chce mieć dostęp do kanałów radiowych popularnych stacji.
Zastanawiałem się również nad amplitunerem stereo np. YAMAHA R-S700 moc przy 8 omach 100W na kanał, ale nie jest on tani 1600zł i już nie rozbuduje go w przyszłości do systemu 5.0 czy 5.1 - musiałbym wymienić na jakiś 5.1. A i jeszcze brak HDMI. Uważam, że ważne jest również wzięcie pod uwagę z czego będzie odtwarzana muzyka. W chwili obecnej źródłami będą mp3 (usb), podłączenie laptopa (mp3), z laptopa hdmi koncerty na DVD - sporadycznie, stacje radiowe i tuner TV naziemnej, raz na sto lat jakaś starsza płytka CD. Nie planuje BluRay na tę chwilę. Pod uwagę jeszcze muszę brać gabaryty kolumn - Altusy były za duże.
P.S. Bardziej od głośności lubię wyraziste basowe niskie brzmienia - przyzwyczajenia do Altusków 300
Aha jeszcze patrzyłem na amplituner ONKYO TX-NR414 (ładny pobór trafo 400W) i cena też jeszcze do przełknięcia 1200zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo1964 dzięki za podesłany link, przyznam że dużo mi wyjaśnił i utwierdził że jednak zrezygnuje z systemu typu 5.1 na rzecz stereo.
Teraz tylko ciekaw jestem jak by się zachowywał zestaw Yamaha R-S700 i kolumny Jamo S 718. W chwili obecnej nie mam możliwości odsłuchu tego zestawu.
Zastanawia mnie też Onkyo TX-8030 za cenę 1300 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć także uwagę na HK 3490 i Kenwooda RA-5000. Ciekawy sprzęt. Najlepiej jednak byłoby posłuchać przed zakupem. Co do kolumn, słuchałem niedawno serii Dali Lektor. Także warto wziąć pod uwagę. Jeżeli pozostaniesz przy dwóch kolumnach, warto zainwestować w lepszy sprzęt. A tak w ogóle, to chyba warto przenieść się do innego (stereo) działu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jednak będzie system stereo oparty o amplituner 2.0 i kolumny podłogowe.
Będę brał pod uwagę podczas odsłuchu amplitunery: Kenwood RA-5000 cena 1150 zł, ONKYO TX-8030 cena 1350 zł
ostatecznie lecz dla mnie już za drogo YAMAHA R-S700 cena 1600 zł
Kolumny zmieniam na model JAMO S 608, ponieważ JAMO S718 są w rzeczywistości 4 omowe, a nie jak pisze producent 6 omowe. Cztery omy to nie dla mnie.
Opinie nt. Kenwooda wypadają całkiem nieźle w chwili obecnej to mój faworyt ze względu na parametry oraz cenę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...