Skocz do zawartości

Marantz CD-14 prośba o ocenę / wyjaśnienie modyfikacji


electrovnia

Recommended Posts

Drodzy forumowicze,

wpadł mi ostatnio w ręce zmodyfikowany Marantz CD-14. Od poprzedniego właściciela wiem, że około 5-ciu lat temu został on zmodyfikowany w profesjonalnej firmie zajmującej się domowym hifi. Dodatkowo w czerwcu 2013 w odtwarzaczu został wymieniony mechanizm lasera, oryginalnie siedział tam VAM 1201/11, natomiast nowy to VAM 1202/J.


Poprzedni właściciel nie był mi w stanie nic więcej powiedzieć o wspomnianej modyfikacji, jednak ze względu na to, że parę tygodni temu miałem również fabrycznego CD-14, któremu zrobiłem zdjęcia bebechów, jestem w stanie dokonać wizualnego porównania obu egzemplarzy.

Oto moje spostrzeżenia:

- kable zostały wymienione na grubsze oraz włożone w peszle z tworzywa sztucznego;

- większość kondensatorów została wymieniona (Rudycon, Elna, Sic-Safco), pojemności nie uległy zmianie względem oryginału;

- oba transformatory (główny i pick-up) zostały zekranowane korkowymi ściankami, dodatkowo na transformator główny został naciągnięty peszel (siatka z tworzywa sztucznego);

- pokrywa górna i dolna zostały wygłuszone od wewnątrz matą bitumiczną oraz pianką, dodatkowo na jedna ze scianek bocznych została przyklejona mata bitumiczna;


- odtwarzacz został wyposażony w dodatkowy układ (podpiety rzecz jasna pod zasilanie oraz w okolicach przetwornika, filtra - patrz zdjęcia).


Prosiłbym o ogólną opinię fachowca na temat dokonanej modyfikacji oraz wyjaśnienie do czego mógłby służyć wspomniany układ. Z góry dziękuję za poświęcony czas. W razie czego tutaj można znaleźć zdjęcia CD-14 bez modyfikacji:
Marantz CD-14
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...