Skocz do zawartości

Jakie glosniki do Domowego HIFI


crystal

Recommended Posts

Witam,

Probuje jakos ogarnac wiedze i czytam juz drugi dzien to forum, zdaje sobie jednak sprawe, ze takiej wiedzy nie ogarne sam tak szybko. Wiec postanowilem sie zapytac, moze ktos da mi linka lub w jakis sposob pomoze w wyborze marki i rodzaju kolumn glosnikowych.

Wiec moj zestaw nie zapowiada sie imponujaco, ale postanowilem go skladac segmentami i tak dokupuje sobie co jakis czas modul. Wybor padl na Yamahe. Jest to jedyna znana mi firma z modych lat, Teraz zupelnie nie ogarniam nazw firm, wiec uprzejmie prosze o zakreslenie mi nazw, na jakie warto zwrocic uwage.

Moj limit to 200 euro za kolumne. Oczywiscie moge to nagiac. Kolumny bede kupowal glownie w UK lub IE. No chyba ze sa jakies sklepy w Polsce co wysylaja do IE.

Przyjme z pokora, kazda odpowiedz. Nawet taka typu " poszukaj na goolge". Ale niestety, czasami potrzebny ktos, kto wskaze droge. Wiem, ze na forum napewno jest wiele watkow o tym, ale ciezko dotrzec jak sie nie wie za bardzo, oco zapytac.

Wymagania:

1. Limit 400 euro
2. sprzet nowy
3. zastosowanie: stereo
4. wielkosc pokoju - 9-12mkw
5. jednorazowy zakup na kilka lat
6. sprzet towarzyszacy: YAMAHA RS500 YAMAHA BD-S672
7. muza metal/rock progresywny jak: Dream Theater, Rush, Pink Floyd.
8. lokalizacja: Irlandia Dublin


Dziekuje
crystal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Widać, że nie poszedłeś na łatwiznę i podałeś dużo danych, ale przeczytaj jeszcze informacje pod poniższym linkiem, szczególnie te o doborze sprzętu.

Koledzy będą mieli łatwiej, Ty dostaniesz pewnie trafniejsze wskazówki, do tego prawdopodobnie szybciej i wszyscy będą zadowoleni icon_smile.gif


http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html


Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie napisałeś nic o tym jaki typ dźwięku lubisz. Bo rodzaj słuchanej muzyki niekoniecznie to determinuje. Chodzi o to czy jaśniejszy, ostrzejszy chłodniejszy, albo cieplejszy, łagodniejszy itp.
Z ładnie wyeksponowaną średnicą (większość słyszalnego pasma), by na przykład dobrze było słychać wokale a one i instrumenty brzmiały bardziej soczyście, czy może wyeksponowane skraje pasma (niskie i wysokie) tak lubi wielu rockmanów. Jest intensywnie, choć czasem mało przyjemnie.
I niekoniecznie kolumny Yamahy. Jest tyle innych świetnych kolumn, firm które robią kolumny lepsze niż Yamaha. Dużo zależy oczywiście od modelu, zastosowania konfiguracji.
Do rocka od razu przychodzą mi na myśl kolumny Paradigm. Lepsza by była seria Studio niż Monitor, ale chyba nie zmieścisz się z budżetem?
Do Twojego pokoju, ze względu na gabaryty proponowałbym kolumny podstawkowe. Oczywiście trzeba by doliczyć koszt w miarę solidnych (najlepiej metalowych) standów. Ew. niewielkie kolumny podłogowe. Bardzo niewielkie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chodzi o to czy jaśniejszy, ostrzejszy chłodniejszy, albo cieplejszy, łagodniejszy itp.



Lol, tutaj to sam nie wiem. Jedynie co moge napisac, to bardziej lubie sluchac, muzyki. Tzn. lubie sluchac solowek gitarowych, ale rowniez perkusje, np dzwiek stop, talerze. Sam gram na gitarze, wiec mam nietypowe podejscie do muzyki. A mianowicie wokal nie jest dla mnie najwazniejszy.

Dziekuje, ze podales nazwe Paradigm. Spoko, poczytam o tych kolumnach podstawkowych. Rowniez wcale nie uwazam, ze kolumny YAMAHY sa najbardziej odpowiednie. Czytalem gdzies kiedys, ze kolumny to kluczowa sprawa. Dlatego moj post tutaj icon_smile.gif

Cytat

Do rocka od razu przychodzą mi na myśl kolumny Paradigm. Lepsza by była seria Studio niż Monitor, ale chyba nie zmieścisz się z budżetem?



Wlasnie sprawdzilem ceny icon_smile.gif I piszac, ze moge troche zwiekszyc limit, nie mialem na mysli zwiekszyc go 3-4-ro krotnie icon_sad.gif
Wertuje forum i widze, ze polecacie uzywane, musze to przemyslec. Jednak napotykam na nowy rodzaj problemu. W IE nie ma zadnych sklepow z czyms sensowym, nawet nie widzialem zadnej z marek jakie sa wspominane tutaj na forum icon_sad.gif Tutaj glownie maja Pioneer, JBL, Yamaha, mysle o UK, ostatnia nadzieja icon_sad.gif Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoją wypowiedź - zamiast pisać kolejne posty bezpośrednio jeden po drugim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak najbardziej powinieneś się rozejrzeć za używanymi kolumnami. Na eBay coś się powinno znaleźć. A może jakieś B&W? Choć Paradigmy myślę, że byłyby lepsze.
Kolumny starzeją się najwolniej i naprawdę warto kupić coś z drugiej ręki, bo za takie same pieniądze będziesz miał dużo lepszą jakość dźwięku niż z nowych.
Najlepiej byłoby szukać czegoś blisko swojego miejsca zamieszkania, by moc pojechać ze wzmacniaczem i swoją muzyką. Posłuchałbyś, obejrzał, zdecydował.
Jeśli dobrze poszukasz znajdziesz na pewno jakiś sklep second hand ze sprzętem hi-fi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...