Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu


Argue

Recommended Posts

No i otrzymałem telefon ze sklepu i okazało się, że marantza mcr503 już nie dostaną. Za to ściągną mi na sklep cambridge'a one +.
Ktoś się o nim wypowie?
Patrząc na moc to widzę tylko 2x30W, więc troche mało przy marantzowym 2x60W. Na whathifi.com recenzji to także nie ma zbyt dobrej. Z danych technicznych wynika jedynie, że ma dobre THD i stosunek sygnału do szumu.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cięzko pogodzić małe rozmiary z oczekiwaniami co do jakości (choć już sporo małych urządzeń z wyższej pólki je spełnia ) i wejściem na gramofon . Skreśliłeś juz HK Mas on przeciez miał to wejście , yamha pianocraft ma sporo wersji od zwykłych muzycznych wersji z Cd po nawet miniwieże pianocraft z bluereyem, poczytaj na ich stronie czy jakis model oferuje wejście na gramofon .
znalazłem fajne porównie HK z yamahą
http://www.av.com.pl/zestawy-mini-a-mikro/...aft-640?start=1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa nie skreśliłem, po prostu w tamtym sklepie tego nie posłucham... Pianocrafty odpadają za względu na brzmienie, które mi nie odpowiada i to pomimo wspomnianych w tej recenzji B&W685, gdyż na nich słuchałem modelu 750 (z blurayem) i ta szorstkość wspomniana w recenzji nie zniknęła.
Dzwoniłem do kolejnego sklepu i kolejna opinia, że zarówno MAS, cambridge, denon itp nie ma szans z tym małym marantzem...
W środę prawdopodobnie zdecyduję się już na zakup.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Może czegoś nie doczytałem ale:

http://www.ceneo.pl/9156038#tab=click_scroll

, tzn. zakup w necie nie wchodzi w grę ?

Sprzęt masz już osłuchany, polubiony.
Kolumny możesz kupic w sklepie. Chyba spodobały Ci się z nim Monitor Audio.


Jeżeli chodzi o Yamahę, to może jej nie wykluczaj, tylko sprawdź ją za jakimiś cieplejszymi, miodniejszymi kolumnami.
Podobno np. Indiana Line sa bardzo fajne w tym typie.

B&W "z definicji" są ostre.




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi i prawdopodobnie kupię z rtvmaxa zestaw z mcr 503 z bx2, gdyż już mam podrezerewowany (za 2700 zł), jedyna szansa na to, że zmienię zdanie to osłuch tego cambridge one, który może mnie oczarować, aczkolwiek po wspomnianych wcześniej opiniach wątpię w to. Niemniej jednak postaram się do niego podejść z obiektywnym uchem i bez uprzedzeń.

Nie wiem czy w sklepie będzie dostępny odsłuch Yamahy z Indianą, ale kto wie, zobaczy się.

Na koniec pytania z cyklu tych głupich odnośnie do kabli wraz z wtykami i zworkami (to chyba będzie mi zbędne, bo służą do bi-wiringu tak?) . Rozumiem, że kupując kable głośnikowe z metra muszą być one połączone ze wtykami i wtedy łączy się głośniki z wejsciami "speakers" http://sklep.rms.pl/galerie/m/marantz-mcr-...503-a_18275.jpg Jeszcze potem kwestia jak połączyć, bo w bi-wiring nie chce się bawić, więc jakby ktoś mógł to niech napisze w jakiej kolejności do których wejść te kable powtykać (chyba, że będzie to w instrukcji urządzenia). Rozumiem, że przy zakupie w sklepie otrzymam gotowe kable bez potrzeby lutowania/łączenia ich z mojej strony?

Ja słuchałem tego zestawu na real cable bm 250 i nie chciałbym zepsuć brzmienia kablami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując na pewno zaproponują coś, jak nie gratis to kup podstwowy markowy miedziany kabel 1,5 mm max 2,5mm od 7 zł już pewnie kupisz. Ważne aby był cały i miedziany. Potrzebujesz 2 razy po 2 metry to kupisz 4 m i ciachniesz, zdejmiesz nożykiem izolację na ok. 2cm, no problem icon_wink.gif Nie lutujesz, wkładasz i dokręcasz palcami. Oczywiście np. kanał lewy z czerwonego wyjścia do czerwonego wejścia w kolumnie "przewodem z czerwonym paskiem" i czarny do czarnego, przewód bez paska, potem analogicznie kanał prawy. Wybierz sobie wyjście głośników A . Możesz kupić w sklepie elektronicznym wtyki bananowe na te kable głośnikowe jeśli marantz je obsługuje lub kolumny, ale to tak dla dobrego samopoczucia i że jest elegancko bo to ładne małe cacuszko, są od kilku zł za szt . Montaż 4 to pół godzinki, są na śrubki bez lutowania. Chociaż czuję że kolega bardziej humanista niż inżynier, ja też, ale wszystko z wiekiem teraz to i autoalarm naprawię . (Zaraz posypia się gromy że banany poprawiają dżwięk i lepsza powierzchnia styku ,prosze nie ,jest tak piękna pogoda i złota jesień icon_wink.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupione

Marantz mcr-503, monitor bx2, 3metry qed silver anniversary xt z konfekcją. Całość 2900 zł od poważnego sklepu, bez jakiejś ściemy, że towar poserwisowy, importowany bez gwarancji w polsce. Teraz tylko liczyć na akceptację brzmienia wśród rodziny, wszystko powinno być u mnie w poniedziałek wraz z nadejściem kuriera.

@jacek75 jak będziesz miał okazję posłuchać tego marantza, to podziel się swoimi wrażeniami, porównamy sobie i zobaczymy czy to tylko ja, czy faktycznie ten marantz ma coś w sobie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...