Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu


Argue

Recommended Posts

Ja nie twierdzę, że nie gra dobrze. Relatywnie dobrze na tle nowych urządzeń.
I właśnie w tym problem. Bo skoro takie urządzonko rozstawia pełnowymiarowe klocki po kątach, to nie najlepiej ten fakt świadczy o ich jakości.
Nie przypadkowo piszę o urządzeniach z drugiej ręki, starszych. Były to często komponenty wysokiej klasy. Kiedyś inaczej, solidniej robiło się takie rzeczy. I one naprawdę grały. Jestem pewien, że w porównaniu choćby do klocków jakie proponował Profi, ten mały Marantz już nie zabrzmiałby Ci nawet w połowie tak dobrze jak na tle tych nowych "wydmuszek".
Tyle ode mnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No łączny koszt tego marantza 503 z kolumnami monitor audio bx2 będzie w okolicach 2800-3000 w zależnosci ile uda mi się utargować w sklepie.
f1angel, to mam rozumieć, że nie mam szans na to, aby złożyć z nowych pełnowymiarowych klocków coś lepiej grającego w tym przedziale cenowym?
Jakbym kupował dla siebie to zdecydowałbym się na używki, ale rodzice muszą mieć nowe i koniec kropka. Może ten HK 3390 mnie zaskoczy?... Zobaczymy jutro kolejny odsłuch...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja to jedno, dwa to bezpieczeństwo zakupu, trzy w razie czego nie ma problemu ze zwrotem, cztery mam wtedy w swoim mieście pewny serwis, bo tak się złożyło, że znalazłem fajny salon oddalony o 8 km ode mnie, gdzie mogę (a właściwie rodzice mogą) zakupu dokonać.
Ja wiem, że za 3 klocki, złożylibyscie mi używany zestaw, który zagra 2 razy lepiej, ale to obiecuję, że jak za rok skończę studia magisterskie i będę się przeprowadzał do własnego domu/mieszkania, to wtedy Panowie pomyslimy nad czymś porządnym, bo bardzo się wkręciłem, gdyż melomanem byłem od zawsze, ale różnica w dźwięku była mi obca dopóki nie przesłuchałem tych kilku zestawów.
Chciałbym bardzo serdecznie wszystkim podziękować za rady i pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę niepotrzebnie zakładać tematu, więc jeszcze mam pytanie ws. rozwojowości tego marantza mcr503 ? Jak wyglada sprawa z ewentualnym dokupieniem gramofonu? podobno do niego potrzebny jest jeszcze przedwzmacniacz. Czy ktoś rzuci kwotą jaka jest potrzebna, żeby mieć możliwość słuchania z tego marantza płyt winylowych?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty powinieneś podać kwotę i zapytać, co z tego można wykrzesać icon_biggrin.gif .
Będzie potrzebny pre gramofonowy. Twój Marantz nie ma wejścia phono. Wszystko zależy od tego czy chcesz sprzęt nowy, czy używany.
Jeżeli ma być nowy i w miarę dobry, to będziesz musiał się liczyć z kwotą podobną do tej którą przeznaczasz teraz na zestaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jednak zweryfikować swoje pomysły i zebrać do "kupy". Nie mogę działać zbyt pochopnie, bo nie dość, że nie wiem jak brzmiałby ten zestaw sr5023 z cd5004 to na dodatek jego koszt z bx2kami będzie wynosił coś koło 3500-4000 złotych (przy 2700 mcr503 z bx2), a oprócz "phono" i SACD ( który nie daje mi żadnej dodatkowej funkcjonalności w stosunku mcra503. Podejrzewam, że taniej wyjdzie mnie kupno używanego kompletu przedwzmacniacz + gramofon do tego mcra, aniżeli samego gramofonu w przypadku oddzielnego kompletu. Na chwilę obecną nie mam gdzie przesłuchać tego sr5023 z cd5004 na bx2, więc moje rozważania są czysto teoretyczne.

Jeśli chodzi o sam gramofon to może i coś takiego byłoby dobre?

http://allegro.pl/marantz-tt-2200-direct-d...3621343456.html
http://allegro.pl/gramofon-marantz-tt-1200...3625920618.html
http://allegro.pl/gramofon-marantz-tt-42-i3616556621.html

Jeśli za 500 zł udałoby się kupić ten przedwzmak i sam gramofon to wtedy nie ma sensu kupować tego sr5023 z cd5004, gdyż wtedy mam gotowy zestaw za 3200...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię w sprzęcie opierać się na suchych danych technicznych, bo to nie zawsze ma pokrycie w finalnym odbiorze, niemniej mcr 503 ma je dośc kiepskie (np już pobór mocy 60wat a wzmacniacz ma 2x 60watt, nic dobrego nie wróży ) podobnie stosunek sygnał szum i zniekształcenia, niewiele lepiej w pobieżnych inf o denonie. Harman wydaje się o klasę lepszy . Niewiem czy słyszałem tego konkretnie dwuelementowego midi HK, ale grał zacnie . Małym pusem wcześniejszych zestawów wydaje się możliwośc wybrania własnych kolumn te wybrane MA bx2 są ok i pasują bez problemu bo to 8 ohmówki, niemniej te monitory z Harmna pewnie wstydu HK nie przynoszą i pokazują jego możliwości. Zawsze można odsprzedać i dokupic np spore monitory JBL es 30 są naprawde super z tych ok 1 tys za parę , świetna dynamika, energiczny bas ( ale nie basss) czysta góra . Są oczywiście nieco bardziej wyrafinowane eposy epic 1, czy elac 63.2, ale prawie dwa razy droższe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek dzięki za odpowiedź icon_wink.gif THD akurat marantz (0,05)ma lepsze niż HK (0,07) z tego co pamiętam, co do stosunku sygnału do szumu, to nie wiem czy mam na tyle wytrawne ucho, żeby słyszeć różnicę, ale tego ewentualnie się dowiem jak przesłucham icon_wink.gif. Nie będę ponownie opisywał moich wrażeń, z tego co mogłem przesłuchać, niemniej jednak to maleństwo marantza potrafi grać i nie wiem jak się ma ten pobór prądu do wzmacniacza, ale wiem co czułem jak słuchałem icon_wink.gif Zobaczymy co się da zrobić z tym MAS'em, bo na chwilę obecną nie wiem czy będą w stanie mi to ściągnąć do odsłuchu. Mój limit w kazdym razie to 3 tys. i wiec w razie czego jesli uda sie kupic samego MASA 100 bez kolumn, to spróbuję przesłuchać razem z polecanymi przez Ciebie jbl'ami i bx2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest z cyferkami ( błędy na stronie sklepu i producent różnie mierzy ... ) Jbl es 30, cicho grają schludnie i detalicznie ( cena do 1 tys ) ale przy głośnym słuchaniu dynamika i bas ( nie basssior) potrafią zrobic niezły koncert sisters of mercy nawet w sporym pokoju .Mam podłogówki i dwie pary monitorów w tym jbl ,ale mniejsze i jestem znich zadowolony . Ze swojej strony polecam nieco większy zestaw bo 3/4 lub jak kto woli midi, Pioneer P1 ( ale chyba bez wejścia na gramofon .
http://www.pioneer.pl/pl/products/42/202/227/P1-K/page.html
Więc może oczko wyżej i zbierające dobre opinie w testach wzmacniacze Pioneer bo nawet najtańszy A- 10 juz ma wejcie na gramofon, A-20 i 30 też są tanie , a to juz niezłe komponenty jak dodać dotego odtwarzacz CD z wejściem usb i nieduże kolumny to mieścisz się w 2700-3000zł .

http://www.pioneer.pl/pl/landing/products/...amplifiers.html

Popatrz na np. ceneo są w różnych zestawach podobnie jak w Pabianickim salonie audio na Q... , nie wiem czy mogę reklamować ...? w każdym razie pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneera a-10 z pd-10 przesłuchiwałem co prawda na mr1, ale to podobny styl brzmienia do Cambridge'ów 10-tek - czystość i neutralność, ale bez jakiejś przestrzeni, głębi. A argument kompletnie dyskwalifikujący a-10 to brak tunera fm, wiem, że tu mógłbym kupić sx-20, ale nie miałem przyjemności tego słuchać, a kota w worku nie mam zamiaru kupować, nie po tym jak już przesłuchałem tyle zestawów.

Ps. nie ma modelu A-20 chyba, że chodzi Ci właśnie o sx-20 icon_smile.gif bo Pioneer ma te nowe modele w seriach 10,30,50,70 (przynajmniej wzmacniacze i odtwarzacze)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer wzmacniacz a-20 jest, a różni się od A-10 aluminiowym frontem , tak jak sacd pd - 10 od pd- 30 frontem z alu, ale też lepszym zasilaczem .

test na naszej stronie http://audio.com.pl/testy/pioneer-pd-10-+-a-20:3


Mniejsza o to, szkoda że głośniki były cienkie jak barszczyk z papierka, bo mr 2 od 1 sporo dzieli i z czymś lepszym pewnie by Ci się podobało . Posiadam własnie amplituner stereo pioneera sx- 20 i nie kupiłem przypadkowo tez słuchałem paru rzeczy z tym że na duzych kolumnach w salonie i jestem bardzo zadowolony , dynamika (mimo braku loudnesu) ładna detaliczna góra , głębia sceny energia, bas , na tyle że lepiej nagrane płyty i tak słucham w pure direct. ( wcześniejszy amplituner KD sprzedałem jeszcze na gwarancji miał się do sx 20 jak ku..a do twarogu ) . Nie bez znaczenia był dla mnie wygląd i to że lubię proste rzeczy. Radio gra b, czysto nawet te mało polularne, a ambitne stacje. Aj, jest tez wejście na gramofon .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek75 a powiedz mi z czym masz zestawiony ten zestaw pioneer sx-20 domyslam sie ze z pd-10, ale jakie kolumny? bx2 by się też nadawały?
We wtorek postaram się wybrać do jeszcze jednego salonu i tam osłuchać kolejnych sprzętów, bo i tak mam czas na zakup, nie ma co się spieszyć, a w sumie na święta sklepy mogą zrobić jakąś promocję. To właśnie też pytanie do Was drodzy koledzy, czy w tej branży są w ogóle jakieś świąteczne promocje (w sensie realnym, że można parę setek zaoszczędzić), czy raczej tak jak wszędzie (najpierw cena w górę potem trochę w dół), bo jestem w stanie poczekać, żeby kupić sprzęt w jak najlepszej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję kiedyś model pd-30, aktualnie mam też cd pionka i mimo że ma już kilka lat to nie chce się zepsuć icon_wink.gif Pod sx-20 podpięte mam dwie pary głośników ( jest sekcja A, B lub A+B do bi-wiringu) mam jbl e80 ( mam je z 3 lata i za te pieniądze mają więcej plusów niż minusów, są solidne zbudowane, 3 drożne jak na moje potrzeby może jeszcze pograją ) i monitory kef-y, choć podpinane były pod sx 20 różne : pylony pearl, audio academy (miodzio kolumny, detale , energia ehh), jbl es 30, jakieś tanie jamo606 (nie polecam ), tannoy v4, yamahy ns555.
Sezonowe obniżki to raczej nie , ale warto zajrzeć na strony salonów audio mają działy wietrzenie magazynów czy sprzręt podemonstarcyjny( ex-demo), widziałem Wharfedale pacific evo 30 za 1/3 ceny, kiedyś tafiłem o godz11 w MM na elac 67.2 za 1500zł para cena regularna 2800zł, zastanawiałem się bo pięknie grają, ale kolor był paskudny i ryski miały - wróciłem wieczorem i...wyparowały, mają marże - mają z czego obniżać widaćicon_wink.gif W MM można się targować, ale warto zajrzeć na wcześniej wspomniane strony salonów audio .
Czy wybrane bx2 się nadają, to spore monitory i więcej niż dobre w swojej klasie , przecież słuchasz muzyki, a nie robisz dyskoteki w remizie .Jak coś z czasem zacznie Ci nie pasować sprzedaż i zmienisz na inne ( to nie żona czy dom ), aby tylko takie problemy były icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...