Skocz do zawartości

Kolumny podlogowe do 15m2 (do 3000zl)


lakmusik1

Recommended Posts

Witam.
Korzystajac z okazji to chcialbym sie doradzic odnosnie sprzetu
Posiadam nad326 w pokoju 15m2 Muzyki słucham różnej lubie M Jacksona C Dione lekki rock,pop no i rowniez uzywam nagłośnienia do ogladania filmow z akcja
Kolumny miałem podłogowe (na stedach nie podobaja mi sie) heco 500, dali concept6, roth oli30
Szukam fajnych kolumn -prosze mi doradzic na co mam zwrocic uwage
Odsluchiwalem M audio bx5 ,rx2 ( nie dla mnie) focal 716 srodek chyba wycofany duzo gory, AA phoebeIII grały wyzszym basem tak nosowo,Dali zensor5 ładnie na dole gora taka krzykliwa ale to było z marantzem 6004, pylon topaz 20 z denonem bardzo ladny zroznicowany bas gora dobra
Sam nie wiem moze ten nad jest przerelamowany i go należałoby usunac
Co do zrodła to wybrałem CA stream magic6 tylko nie wiem czy z 326 sie zgra
prosze bardzo o jakomkolwiek odpowiedz,rade
moj mail lakmusik1@wp.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wszystko zależy od tego, czego oczekujesz.
Napisz jaki rodzaj dźwięku lubisz, co chcesz osiągnąć. Bo jak na razie napisałeś czego nie lubisz.
Spróbuj opisać swoje preferencje.
Czy NAD jest przereklamowany? W swojej klasie nie najgorszy, może nawet jeden z lepszych, ale jeśli brzmienie Ci nie odpowiada, będziesz go postrzegać jako nie najlepsze urządzenie.
A może po prostu masz spore wymagania co do jakości dźwięku?
Wzmacniacz masz nowy i kolumny też chcesz nowe? Może coś z drugiej ręki i lepszej klasy by Cię zadowoliło?
I na koniec. Kolumny są do grania a nie podobania się. Pewnie, że najlepiej by było mieć dobry dźwięk i super wygląd. A podstawkowe nieraz potrafią zadziwić. Szczególnie w Twoich 15m2 mogłyby zagrać lepiej niż niejedne podłogowe. Ale Ty będziesz słuchał i patrzył.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chce osiagnac- przestrzen, glebie dzwieku. Jak uslysze znany mi kawalek (np enter sadman) dobrze odtworzony to powiniennem dostac gesiej skorki.
Radze sie roznie, rozmawialem z Q21 i polecili zensor5 (2500zł) a o topazach powiedzieli ze to nie wyglada ani to nie gra- (pewnie ich nie maja)
Nad tymi dwoma sie zastanawiam-cena dobra
Aha zapomnialem jescze polecili Rega rs3 (3150 zl) kurde ale tam jest glosnik basowy z boku, wiec gorzej z utawieniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak
Wypozyczylem Dali zensory 5do domu by sie przekonac jak graja na "wlasnej skorze"
Kolumny pokazuja fajnie efekt stereo i na tym koncza sie jak dla mnie
Czasem bas chce cos ladnego pokazac ale na ogol to on buczy, srednica nijaka lekko metaliczna bardzo lekka brak dociazenia np. meskich wokali ,brak glebi
Gora jest bardzo szeleszczaca
Ogolni glosniki kiepskie
Pylon Topaz 20 odsluchiwalem w salonie -dzwiek bardzo cieply,plastyczny mozna naprawde dlugo sluchac bez zmeczenia dzwiekiem ale do nada 326 wydaje ni sie ze za malo pradu dostaja, poniewarz do domu wypozyczylem Pylon T15 i tym nad juz wystarczy. Piekny bas wielobarwny nic nie buczy jest glebia Kolumny maja smak graja bardzo ciekawie gora czysta nie szelesci Przetworniki maja potencjal.
Jestem pozytywnie topazami zaskoczony
Szukam nowych kolumn, przeslucham jeszcze Indiana tesi 560 no i poleczne Rega rs3
Napisze dalej jak uslysze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...