Skocz do zawartości

NAD czy Yamaha - pomoc w wyborze wzmacniacza


bandzior85

Recommended Posts

Witam,

Niestety nie mam możliwości odsłuchu więc proszę Was o rade na który wzmacniacz się zdecydować.
Rozważam dwie opcje: NAD C316 i Yamaha A-S500
Kolumny jakie mam to Pylony Pearl 20
Dotychczasowy sprzęt to amp Yamaha HTR-3064
Muzyka jakiej słucham to prawie wszystko: rock, pop, elektro, dubstep, raczej dynamiczna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór dokonany. Udało mi się wyrwać powystawowego NADa C316 w bardzo atrakcyjnej cenie.
Jako jeszcze niedoświadczony audiofil spodziewałem się jakiejś powalającej różnicy w dźwieku w porównaniu do ampa Yamaha HTR-3064 ale tak nie było.
Faktycznie jest trochę inaczej, dźwięk bardziej szczegółowy, wokal wysunięty, bas zupełnie inny ale nie są to zmiany na tyle duże by słychać bylo powalającą róznice.
Jednak na duży plus zasługuje uniwersalność. Według mnie Yamaha nie radziła sobie z metalem, ciężkim rockiem, ciężkim elektro i dubstepem a NAD w tych gatunkach spisuje się dobrze więc może jednak zmiany są dość znaczące na korzyść NADa.
Z drugiej strony gra on na tyle na ile pozwalają kolumny więc pewnie z wyższej klasy zestawem zagrał by jeszcze lepiej.
Podsumowując po paru godzinach słuchania różnych gatiunków muzyki jestem zadowolony z zakupu icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...