Skocz do zawartości

Kino domowe + głośniki sufitowe w strefach - Jak ugryźć?


mtkk

Recommended Posts

Witam serdecznie
Chciałem Was poprosić o pomoc. Będę kupował do salonu kino domowe (salon ok 15m2).
Do tego będę montował głośniki w suficie. W kuchni i w łazience i być może w sypialni.

Zastanawiam się nad kilkoma kwestiami
- jak rozwiązać kwestię kino + dodatkowe głośniki. Lepiej amplituner z dodatkowymi strefami czy raczej selektor wpięty pomiędzy amplituner i główne głośniki?
- czy zabezpieczać się dodatkowo przed uszkodzeniem głośników w suficie czy po prostu dopasować je do mocy zestawu w salonie?
- jakie zastosować głośniki w suficie i czy lepiej umieścić po dwa czy po jednym głośniku ale stereo?

Chciałem kupić system 5.1 i nie wydać na niego bardzo dużo. Całość to będzie amplituner + głośniki 5.1 + głośniki do dodatkowych pokoi + ewentualnie selektor + chyba odtwarzacz sieciowy. Melomanem nie jestem, ale cieszy mnie jak coś dobrze gra i czuje dźwięk całym ciałem.
Jeszcze nie kupiłem żadnego elementu systemu więc chętnie przeczytam jak Wy byście to rozwiązali i co zaproponowali. Na całość nie chciałbym przeznaczać więcej niż 20tyś. Oczywiście mniej to w tym przypadku zawsze trochę lepiej, ale z drugiej strony jeśli dokładając np. kolejne 20tyś przepaść jeśli chodzi o jakość będzie ogromna to też rozważę taką opcję.
Jeśli mielibyście chwilkę to napiszcie proszę jakieś sugestie

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...