Skocz do zawartości

zestaw stereo do +3000zł


suchar306

Recommended Posts

Witam szukam pierwszego swojego zestawu stereo do pomieszczenia 21m2 sumę jaka mogę przeznaczyć to 3000zł ( ewentualnie parę stówek więcej )
Słuchałem ostatnio kolumn Canton GLE 470.2 byłem zadowolony z ich brzmienia ale nie ukrywam że przekroczą mój budżet .
Jak by się miały do tych kolumn jamo S606 dużo gorzej zagrają ? ludzie na forach polecają te kolumny i są w fajnej cenie 1200zł para a nie sztuka icon_smile.gif czy lepiej sobie odpuścić jamo ?
A jeszcze zostaje wybór wzmacniacza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się w nówki nie pchał - w założonym budżecie możesz kupić znakomicie utrzymane używki grające o kilka klas lepiej. Jeśli sam decydujesz o pieniądzach, a nie np. rodzice czy inni sponsorzy, weź sobie to do serca. Zdecydowana większość bywalców forum też Ci tak doradzi. Nówki, owszem, grają fajnie, ale nie te za 1200...

Polecam zatem używki Cantona:

ERGO SC-L
ERGO RC-L
i trochę mniejsze ERGO SC-S

które oczywiście bardzo dobrze znam.

Skoro podoba Ci się brzmienie modelu GLE (a jest to seria jedna z najniższych), to te powyższe spowodują, że szczena opadnie na podłogę i tam już zostanie icon_twisted.gif

Zdaje się, że kolumny Ergo RC-L (LINK) się nie sprzedały, zapytaj sprzedającego, może nie wszystko stracone. Nie widzę tam kontrolera, lecz to urządzenie bywa na aukcjach (np. TU) i w razie czego mogę Ci pomóc w tej kwestii. Bez kontrolera kolumny oczywiście grają, tylko nie pokażą pełni swoich możliwości. Oznaczenie RC to skrót od Room Compensation, mam nadzieję, że coś Ci to mówi? icon_rolleyes.gif

Do kolumn podłączysz sobie znakomity wzmacniacz Myryad MI 120 i masz komplet za 3 tys zł, a te dodatkowe kilka stówek wygospodarujesz sobie na odtwarzacz CD icon_biggrin.gif .

Niedawno komuś innemu proponowałem trochę sprzętu, tam znajdziesz kilka aktualnych linków (znajdź mój wpis tutaj).

Jabyś chciał wiedzieć więcej o Cantonach, poczytaj moje starsze posty bądź pisz na priv.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegóły,
w takim razie proponowałbym Ci zestaw oparty na wzmacniaczu Yamaha A-S500 (http://q21.pl/yamaha-a-s500.html) oraz zestawie kolumn Monitor Audio MR6 (http://q21.pl/monitor-audio-mr6.html). Taki zestaw powinien w pełni Cię usatysfakcjonować brzmieniowo, z upustem klubowym natomiast niewiele przekroczysz założony budżet.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...