Skocz do zawartości

Jakie glosniki do gry w domu?


Mudin

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowym uzytkownikiem forum i poszukuje jak najwiecej informacji odnosnie glosnikow. Problem polega na tym iz potrzebuje w miare tanich (czytajcie bardzo tanich(ok 200 zl)) glosnikow niekoniecznie o Bog wie jakiej mocy, do 50 W stykaja (pasywne, aktywne - to w zasadzie nieistotne), ktore bede mogl podlaczyc do mixera i w miare nimi sie poslugiwac grajac w domu. Dzieki za wszelkie opinie;>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(pasywne, aktywne - to w zasadzie nieistotne), ktore bede mogl podlaczyc do mixera i w miare nimi sie poslugiwac grajac w domu.


Jest duża różnica między kolumną pasywną a aktywną. Ta pierwsza potrzebuje zewnętrznego wzmacniacza mocy, a to jest dodatkowy koszt. Za to ma lepsze możliwości sterowania niż kolumna aktywna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe dlatego planuje kupic glosniki pasywne... zastanawiam sie tylko czy lepiej teraz kupic uzywki czy nowki, wiadomo wielkimi funduszami nie dysponuje:P, zastanawiaja mnie jeszcze wzmaki... mowia zeby kupic Technicsa w zasadzie moze byc nawet jakis stary 2 kanalowego:) co o tym sadzicie? Co ewentualnie proponujecie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena elastyczna niestety nie jest kurde... budzet mam ograniczony na maksa poki co... tym bardziej ze dopiero co pozbylem sie pracy i jade na resztkach:). Jesli chodzi o Wzmaki tak jak pisalem jestem zielony(czytaj niekumaty) wiec w zasadzie pytanie Twoje zostawiam bez odpowiedzi bo po prostu nie wiem co masz na mysli(wiem brzmi to glupio, ale lepiej mowic/pisac prawde niz udawac kumatego), nie wiem czego mozna spodziewac jesli chodzi o brzmienie wydobywane ze wzmaka:) dlatego tez badz litosciwy:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cena elastyczna niestety nie jest kurde... budzet mam ograniczony na maksa poki co... tym bardziej ze dopiero co pozbylem sie pracy i jade na resztkach:). Jesli chodzi o Wzmaki tak jak pisalem jestem zielony(czytaj niekumaty)


Ok rozumiem Twój brak floty.Co do wzmaków to skup się na sprawdzonych firmach np:Denon,Rotel,Nad,Yamaha.Poszukaj na Allegro czasem można coś ciekawego okazyjnie trafić icon_smile.gif
A co do wspomnianego wcześniej Technicsa to sobie odpuść.Po pierwsze nie są zbyt cenione,a po drugie ceny ich na Allegro są mocno zawyżone.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zagadalem do typa w sklepie sony o glosniki i ten polecal mi do pasywnych wzmaka technicsa tak samo moj brat ale zgadzam sie z Toba na pewno warto zainwestowac w cos z firma a nie bez:), mysle ze tutaj w zasadzie mi duzo pomogles:) co najwazniejsze pokazales mi, ze na technicsach czy pionkach swiat sie nie konczy i za to wielkie dzieki, wiem ze to jeszcze nie koniec moich klopotow dlatego temat wolalbym zeby zostal:). a Tobie Devil wielkie dzieki za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do tematu. Musze sie pochwalic troszke... a i przy okazji posluchac co o tym sadzicie. Zamowilem kolumny Pionka, do ktorych link podany byl wyzej, wiec o ten wybor sie nie martwie. Ogolnie Devil poleciles mi m.in. Rotela... wlasnie taki sprzet wybralem Rotel RA-820. Calkowita moc muzyczna 120 W, 4Ohm - 35W, 8Ohm-25W. To chyba wystarczajacy wzmacniacz?icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To chyba wystarczajacy wzmacniacz?icon_smile.gif


Mudin
Ten wzmacniacz choć nie jest już pierwszej młodości,jest jednym z udanych konstrukcji Rotela.
A odnośnie czy jest wystarczający?to z napędzeniem tych Pioneerów nie powinien mieć problemów.
Jak będziesz mógł to napisz jak brzmi Rotel z Pioneerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czulem, ze ten Rotel to bedzie dobry wybor w odpowiednio niskiej cenie. Troche od strony technicznej sie glowilem co do jego mocy, ale juz problem zazegnany. Jak tylko zostanie mi dostarczony wzmak i glosniki to napisze o moich uczuciach, choc nie wiem czy bede umial:)


Sytuacja przykładowa!
Mam kolumnę 4? i wzmacniacz 8? (Waty obojętne)
Jeżeli podłącze to do siebie to będie musiał wymienić bezpieczniki
Jeżeli dam dwie kolumny szeregowo do jednego wejścia to będzie OK
Jeżeli dam kolumnę 16? to też będzie OK
Podsumowanie
Impendencja głośnika< Impendencja wzmacniacza
Idą bezpieczniki
Impendencja głośnika? Impendencja wzmacniacza
OK



Kto mi to wyjasni:)? Bo zglupialem hehe, teraz sie zastanawiam na czym to polega:), a dokladniej mowiac to chodzi o to czy czegos nie spale.


obczailem troche i chodzi mniej wiecej o to zeby impendancja glosnika zawsze byla wyzsza od tej ustawionej na wzmaku. Czy dobrze zrozumialem:)?

i jeszcze jedno bo ten przyklad co go tu wkleilem wyzej. Jesli na glosniku jest napisane, ze impedancja jest miedzy 4-8 Omha.. to czy mam rozumiec ze jakbym np podlaczyl 2 kolumny szeregowo do jednego wyjscia mialbym 8-16 i ustawieniem dobrym wzmaka byloby 8 Ohm. Nieco zglupialem... to chyba tyle pytan.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, poki co bedzie to komp:). Najwyzej nie bede zbytnio wysokich podkrecac:) zaczne od zera i zobaczymy co dalej:P nie mam zamiaru spartolic sprawy. za 3-4 dni wzmak powinien byc w domu:) to sie sprawdzi co i jak. Mysle, ze jak nie bede szalal tylko powoli ustawial moc na danym tonie to bedzie dobrze i bezpiecznie:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trudno będzie znaleźc firmowe głośniki za taką kasę o ile to możliwe. W Twoim przypadku lepiej było by kupic używki np coś takiego : http://www.allegro.pl/item315035253_super_..._podlogowe.html.




Tasiej kwestia glosnikow jak i wzmaczniacza sie juz rozwiazala teraz czekamy juz tylko co w polaczeniu sie stanie:). Poza tym nie potrzebowalem kolumn o takiej mocy:). Dzieki za checi.

Dzisiaj powinien byc wzmacniacz.. zobaczymy co to bedzie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i wzmacniacz. Coz moge powiedziec, na razie nie podkrecalem niczego by wyciagac 8 poty, aczkolwiek wzmacniacz wspolpracuje z glosniakami bardzo dobrze:) - Brzmienie hm.. no i tu sie zaczynaja dla mnie schody, ale powiem tak co najwazniejsze jest czysciutkie:), nie pyrczy nie harczy itd. Ladnie dziala na basy staja sie glebokie, wysokich nie podkrecam zbytnio, bo przy kompie latwo przesterowac - zgodnie z tym co mi pisales Devil. Jestem zadowolony i wielkie dzieki Ci za wszelaka pomoc!:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...