Skocz do zawartości

Jaki amplituner?


Xevq

Recommended Posts

Witam wszystkich, chciałbym kupić amplituner i odtwarzacz blue ray czy coś w tym stylu i proszęo pomoc w wyborze. W skrócie może napiszę o co mi chodzi.
Mam głośniki Tonsil barcarola 200, i chcę kupić jakiś amplituner z odtwarzaczem cd, dvd, blue ray, sprzęt ma być przeznaczony do słuchania muzyki ostrej. Mam dekoder tv sat, i tv lcd i chciałbym żeby to wszystko razem tworzyło fajny zestaw multimedialny tzn. ma odtwarzać muzykę w formatach flac itp. ma mieć dekodery dźwięku takie aby dźwięk był jak najlepszy, ma mieć połączenie z tv, ma mieć port usb z którego będzie odtwarzał muzykę, no i oczywiście będzie dobrze współpracował z głośnikami.

Na początku myślałem o samym amplitunerze ale w większości nie mają tego wszystkiego w sobie a więc podłączony odtwarzacz przejmie kilka funkcji.
Wybór odtwarzacza nie stanowi jakiegoś większego problemu ale amplituner to czarna magia. Moja wiedza nie pozwala mi wybrać odpowiedniego a wiem, że każdy spisuję się inaczej przy różnej muzyce. Jak wspomniałem wcześniej sprzęt ma poradzić sobie z ostrą muzyką i proszę uwzględnienie tego w szczególności.

Przeznaczyć chcę około 500 na amp. a na odtw. sam nie wiem ale nie zależy mi na 3d więc chyba kwota nie będzie za duża.
Proszę o pomoc i z góry dzięki.
Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jedyne co przychodzi do głowy, to że Xevq słyszał, że dzwonili. Ale nie wie w którym kościele icon_wink.gif
Szwarc mydło i powiodło.
Przede wszystkim powinieneś najpierw przeczytać to, by napisać sensownie o co Ci chodzi i podać podstawowe dane:
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Po drugie poczytać trochę różnych wątków na tym forum.
Wreszcie zdecydować się, czy chcesz sprzęt do słuchania muzyki, czy do kina domowego.
Wiem, piszesz, że do muzyki. Dlatego to co napisałeś jest kompletnie bez sensu.
Chodzi o to, że jak coś jest do wszystkiego, to tak naprawdę do niczego. Dobry sprzęt jest wąsko wyspecjalizowany i nie parzy przy okazji kawy oraz nie pierze skarpetek.
Do słuchania muzyki najlepszy jest wzmacniacz stereo. Żaden tam amplituner a już dekodery, to ostatnia rzecz, która tam jest potrzebna. To nie kino domowe. A muzykę odtwarza najlepiej odtwarzacz CD ewentualnie używasz komputera jako odtwarzacza a do poprawy jakości dźwięku służy przetwornik cyfrowo-analogowego (DAC).
Odtwarzacze DVD czy Blu-Ray służą do oglądania filmów. Muzykę odtwarzają tak sobie albo kiepsko.
Poczytaj to z linku i napisz jeszcze raz ale już tak, by Ci można pomóc.
Podejrzewam, że jak chcesz wydać na wzmocnienie ok. 500zł. to jedynie używany sprzęt wchodzi w grę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu posta f1angel i tego linku pewnie wiesz już dużo więcej.

Mam wrażenie, że teraz mało kto "zna" słowo wzmacniacz - czyli amplifier i dla osbób nie w temacie istnieje tylko amplituner.

Piszesz tylko o słuchaniu muzyki. A mają to byc też koncerty na dvd ? Czy tylko płyty i pliki muzyczne ?
I co to znaczy dla Ciebie ostra muzyka ? To jest metal, czy ostra elektroniczna ?

Do muzyki najlepszy będzie zwykły wzmacniacz, jak napisał f1angel.

Ja używam wzmacniacza i dwóch kolumn, czyli stereo i nawet jak mi się bardzo rzadko trafi obejrzec jakiś film, to ten sprzęt się do tego nadaje.
Nie potrzebuję żadnego amplitunera, bo głównie słucham muzyki.

Wzmacniacz za 500 złotych to tylko używany.

Co do źródła to można kupic również używane CD za niewielkie pieniądze - typu 100 - 200 złotych i ewentualnie DVD dosłownie za grosze do filmów, koncertów.
Komputer pewnie jakiś masz więc to też może byc źródło (patrz post wyżej).

Może najlepsze byłoby coś typu CD z wejściem usb, albo nawet ze strumieniowaniem. Jest coś takiego jak np. Yamaha CDN 500.
No ale to są nowsze urządzenia, a więc drogie raczej.

Ale źródłem proponuję zając się na końcu (pod warunkiem, że ten komputer masz). Wtedy możesz też korzystac z radia w internecie, albo do tego specjalnie dokupic klasyczny tuner, też za malutkie pieniądze.

Jeżeli chodzi o zestaw multimedialny, to dekoder telewizji możesz podłączyc do wzmacniacza, jeżli tylko ma złącza RCA (chinch).
A komputer, nawet jako źródło obrazu - do TV.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, nie znam się.
A więc jeszcze raz.
Potrzebuję sprzęt stereo do obsługi dwóch kolumn j.w. do słuchania muzyki ostrej czyt. Metal(pliki muzyczne) w pokoju 25m2
Zdaję sobie sprawę, że nie połączę wszystkiego w jednym ale szukam optymalnego rozwiązania o szerokim spektrum działania, na ile to możliwe.
Rozumiem, że potrzebuję dobry wzmacniacz stereo i odtwarzacz cd z usb, lub komputer i tu pytanie jak podłączę komputer do wzmacniacza czy odtwarzacza? (mam stacjonarny i laptopa)
Co do dekodera to chciałbym tylko żeby dźwięk pojawił się na kolumnach.
Co do ceny to działamy w miarę elastycznie, ponieważ nie znam się więc nie mogę się określić dokładnie ile. Jeżeli będzie sprzęt używany za 300zł i da radę to ok, jeżeli będzie za 600zł też używany to też ok, ale jeżeli te dwa wcześniej będą kiepskie a będzie nowy o wiele lepszy za 700zł to też go wezmę pod uwagę.
Często jest tak, że lepiej kupić starszy używany, markowy, udany egzemplarz niż nowy z bajerami o bardzo zbliżonych parametrach(tak między innymi doradzono mi z kolumnami Tonsil barcarola 200 które chciałem wymienić ale powiedziano mi, że nie kupię lepszych do 1500zł)





Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer ze wzmacniaczem możesz podłączyc takim kablem jak tu: http://sklep.rms.pl/index.php?p682,kabel-p...l-d-j2r10-hq-1m, czyli mały jack - 2x rca.
Dekoder podłączysz do wzmacniacza kablem 2x rca - 2x rca - jeżeli dekoder ma takie wyjście (analogowe). Jeżeli nie to może telewizor będzie je miał.
Żeby dźwięk pojawił się w kolumnach każde źródło dźwięku musi byc podłączone do wzmacniacza - chyba, że te kolumny są aktywne (z wbudowanym wzmacniaczem).

Jeżeli chodzi o te kolumny, to założę się, że można kupic używane za 1000 złotych, które zabrzmią lepiej.

Co co do konkretnych modeli, to wolę się nie będę się wypowiadac - bo są tutaj na forum ludzie dużo bardziej osłuchani ode mnie ale polecam przejrzenie na forum wielu wątków podobnych do Twojego.

Ważne, żebyś sobie najpierw odpowiedział na pytanie: czy wolisz brzmienie jaśniejsze, ostrzejsze i zimniejsze, czy też odwrotnie - cieplejsze, pełniejsze i trochę ciemniejsze, jaki lubisz bas itd.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.
Jeżeli chodzi o podłączenie laptopa to rozumiem, ale co do stacjonarnego w którym mam kartę dźwiękową 5.1 i kilka wyjść jack to jak mam to podłączyć? Potrzebuję kilka takich kabli czy jak ?
2
W dekoderze nie mam złącz rca tylko optyczne, hdmi(w tej chwili podłączone do tv) i euro.
3
Jakie kolumny ? Proszę o przykłady bo jest tego za dużo i nie ogarniam.
4
Wzmacniacz jaki? Nie bądźmy tacy skromni, proszę o przykłady icon_smile.gif
5
Co do brzmienia to raczej jaśniejsze, ostrzejsze, zimniejsze. A bas, nie dudniący, raczej łagodny. Generalnie chcę słyszeć głębię.
6
Nie kupiłem tych kolumn więc nie będę nikomu kopał dupska icon_smile.gif ale chciałbym poznać wreszcie na przykładach Waszą opinię.
7
Dzisiaj ktoś mi powiedział żebym nie cudował i kupił coś takiego
http://www.mediaexpert.pl/katalog/zestawy-...arny,26817.html
wiem, wiem to kino domowe a ja chciałem stereo ale co Wy na to? Teraz jest po 1999zł, ja już głupieję, najchętniej to bym posłuchał gdzieś różnego sprzętu i zdecydował, kupowanie "na sucho" zaczyna być męczące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.
Wystarczy ten sam kabel co do laptopa, na karcie w komputerze podłączyć do zielonego gniazda.
2.
Potrzebny DAC i podłączyć po optycznym.
7.
Stereo czy kino domowe - wybór należy do ciebie. Tutaj koledzy mogą co najwyżej pomóc ci w skompletowaniu odpowiedniego sprzętu ale nie są w stanie powiedzieć ci co ci bardziej odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ograniczonym budżecie :

1. kabelkiem mini jack/ RCA ( chinch) , jeśli miałby być długi to grubszy -ekranowany.

2. przejściówka euro(dekoder tv ) na 2 RCA do wzmacniacza, nawet poniżej 10 zł tu audiofilskie wersje raczej nie występują icon_wink.gif

Co do marek kolumn to ciężko doradzić, bo każdy ma swój gust i preferencje . Prędzej chyba kupiłbym wzmacniacz niż kolumny bez odsłuchu . Z tanich i "markowych" zestawów głośnikowych do 1 tys. grających jak pisałeś ostro, kojarzą mi się magnaty supreme, yamahy ( są tanie modele), może jakieś jamo, ostatnio widziałem bardzo tanie i ładne kody 5400f z ciekawym głośnikem wysokotonowym wstęgowym . Można też inaczej, coś lepszego, ale używanego .Wolę stereo niż kino domowe , bo na tym pierwszym film też nagłośnisz, ale na drugim muzyka może być kiepska ( w danym przedziale cenowym -ograniczonym) . Według mnie najwięcej do brzmienia zestawu muzycznego : odtwarzacz cd, wzmacniacz i kolumny, wnoszą te ostatnie, jak dla mnie 75 %, dlatego trzeba kolumn posłuchać i pomyśleć, aby nie popełnić błędu .
Pozdrawiam miłych poszukiwań .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wzmacniacz chcesz przeznaczyć ok. 500zł, tak? A ile na kolumny?
Jak pisali koledzy musisz się zdecydować. Stereo czy kino domowe?
Zestaw z Twojego linku do słuchania w stereo nadaje się dość słabo. Jak każde w miarę niedrogie, nowe KD.
Podasz budżet, to pewnie poszukamy Ci jakiegoś wzmacniacza i kolumn. Najlepiej by było faktycznie w Twojej okolicy, abyś mógł pojechać i posłuchać, czy dźwięk Ci odpowiada.
Uzupełnij dane pod swoim nickiem (w panelu kontrolnym), aby było wiadomo gdzie mieszkasz i łatwiej wyszukiwało się czegoś w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...