Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Lucasdg

połączenie wzmacniacza z głośnikami

Wydaje mi się że odkręcenie lub odcięcie końcówek od kabli głośnikowych a następnie odizolowanie końcówek kabli i podłączenie ich do zacisków w zupełności by wystarczyło. Do zacisków tych większych można by było użyć ewentualnie końcówek bananowych ale koszt dobrych byłby na tyle spory że nawet pewnie nie warto nad tym się zastanawiać.

tak jak Kolega wyżej piszę
odetnij te końcówkii, odizoluj starannie, lekko skręc i po prostu zakręć na wzmacniaczu
nie baw się w jakieś przejściówki, szkoda zachodu

Cytat

Wydaje mi się że odkręcenie lub odcięcie końcówek od kabli głośnikowych a następnie odizolowanie końcówek kabli i podłączenie ich do zacisków w zupełności by wystarczyło. Do zacisków tych większych można by było użyć ewentualnie końcówek bananowych ale koszt dobrych byłby na tyle spory że nawet pewnie nie warto nad tym się zastanawiać.

a mozesz mi jakos przeslac jak wygladaja takie koncowki bananowe?

Cytująć kawałek korespondencji z kolegą f1angel:
Cytat

Jedyne co mogę dodać, że najlepsze końcówki byłyby srebrne, ale wówczas przekroczyłyby wielokrotnie wartość kabli.
Jeśli zwykłe, to od jakiegoś renomowanego producenta.

Nie ma chyba sensu bawić się w jakiekolwiek końcówki przy takiej jakości sprzętu, najlepsze i najprostsze jest ich brak - lepszy ich brak niż założenie byle jakich.
Sam za radą kolegi podłączam kable Alphard Da Vinci 2x4mm prosto pod zaciski w kolumnach i wzmacniaczu - już nie raz koledzy na forum pisali że im mniej elementów pośrednich po drodze tym mniejsze starty i lepsza jakość.

W tym rzecz, że końcówki służą głównie wygodzie. Jeśli da się podpiąć gołe kable pod zaciski, to lepiej tak zrobić.
W pierwszym zestawie mam dość grube kable (Straight Wire Rhapsody S bi-wire), których raczej "gołych" nie podłączyłbym. Są oprawione w widełki z dobrej miedzi. Ale żeby było to wygodnie podłączać nie powiem icon_neutral.gif icon_lol.gif
W drugim zestawie (alphard Da Vinci) od strony kolumn są bezpośrednio podłączone pod zaciski.
A od strony wzmacniacza, raczej ze względu na to, że ostatnio mieszam wzmacniaczami, kupiłem takie bananki. Bardzo wygodne w podłączaniu.
http://allegro.pl/wyprzedaz-ultralink-xlo-...3562761815.html

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0