Skocz do zawartości

połączenie wzmacniacza z głośnikami


Lucasdg

Recommended Posts

Wydaje mi się że odkręcenie lub odcięcie końcówek od kabli głośnikowych a następnie odizolowanie końcówek kabli i podłączenie ich do zacisków w zupełności by wystarczyło. Do zacisków tych większych można by było użyć ewentualnie końcówek bananowych ale koszt dobrych byłby na tyle spory że nawet pewnie nie warto nad tym się zastanawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wydaje mi się że odkręcenie lub odcięcie końcówek od kabli głośnikowych a następnie odizolowanie końcówek kabli i podłączenie ich do zacisków w zupełności by wystarczyło. Do zacisków tych większych można by było użyć ewentualnie końcówek bananowych ale koszt dobrych byłby na tyle spory że nawet pewnie nie warto nad tym się zastanawiać.


a mozesz mi jakos przeslac jak wygladaja takie koncowki bananowe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytująć kawałek korespondencji z kolegą f1angel:
Cytat

Jedyne co mogę dodać, że najlepsze końcówki byłyby srebrne, ale wówczas przekroczyłyby wielokrotnie wartość kabli.
Jeśli zwykłe, to od jakiegoś renomowanego producenta.


Nie ma chyba sensu bawić się w jakiekolwiek końcówki przy takiej jakości sprzętu, najlepsze i najprostsze jest ich brak - lepszy ich brak niż założenie byle jakich.
Sam za radą kolegi podłączam kable Alphard Da Vinci 2x4mm prosto pod zaciski w kolumnach i wzmacniaczu - już nie raz koledzy na forum pisali że im mniej elementów pośrednich po drodze tym mniejsze starty i lepsza jakość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz, że końcówki służą głównie wygodzie. Jeśli da się podpiąć gołe kable pod zaciski, to lepiej tak zrobić.
W pierwszym zestawie mam dość grube kable (Straight Wire Rhapsody S bi-wire), których raczej "gołych" nie podłączyłbym. Są oprawione w widełki z dobrej miedzi. Ale żeby było to wygodnie podłączać nie powiem icon_neutral.gif icon_lol.gif
W drugim zestawie (alphard Da Vinci) od strony kolumn są bezpośrednio podłączone pod zaciski.
A od strony wzmacniacza, raczej ze względu na to, że ostatnio mieszam wzmacniaczami, kupiłem takie bananki. Bardzo wygodne w podłączaniu.
http://allegro.pl/wyprzedaz-ultralink-xlo-...3562761815.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...