Skocz do zawartości

Rozmieszczenie głośników 5.1 w salonie


alesniak

Recommended Posts

Szanowni forumowicze
Proszę o pomoc w rozmieszczeniu głośników od kina domowego (5.1).
Jestem na etapie rozprowadzania instalacji w nowym domu i chciałbym od razu położyć kable do głośników.
W załączniku rzut pomieszczenia, o którym mowa.
Zapomniałem opisać na rysunku, ale to niebieskie płaskie po lewej stronie to telewizor, a poniżej niego szary prostokąt to kominek.

Liczę na fachową pomoc icon_smile.gif

pozdr.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem audiofilem ale "słyszę" i doceniam dobre brzmienie.
Nie jestem z tych co siadają na kanapie i słuchają, muzyki słucham w ruchu a na kanapie tylko telewizora. A jeśli chodzi o oglądanie to podstawą dla naszej rodziny są programy popularno naukowe, zwłaszcza przyrodnicze, jakieś filmy oczywiście też się ogląda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet jak pójdziesz w stronę 2.1, to i tak pozostajesz z problemem odpowiedniego ustawienia frontów... icon_cry.gif

Poza tym - jeżeli zdecydowanie nie chcesz zmieniać swojej koncepcji rozmieszczenia sprzętu i mebli, to wyjściem może być pójście w firmowy zestaw oparty na małych głośnikach wspartych subwooferem (ale żeby to miało sens - to niestety nie będą to mogły być najtańsze modele za kilkaset złotych...). Bo w takim przypadku chyba będziesz mógł kolumny rozmieścić optymalnie???
Jednak przy takim podejściu będziesz zawsze musiał wspomagać się subem.

Jeżeli zamierzasz dalej inwestować w sprzęt - to zawsze możesz wrócić do idei stereo i dużych kolumn frontowych (i kable wtedy albo luzem, albo od razu przygotować się na taką ewentualność).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link, bardzo pomocny poradnik.

Co masz na myśl mówiąc "firmowy zestaw oparty na małych głośnikach wspartych subwooferem". Chodzi o dobrej klasy zestaw 2.1?

Po przeglądnięciu ofert na rynku wpadł mi w oczy taki sprzęt: Harman Kardon BDS 330.
Mogę prosić o opinię na jego temat? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić swoją wypowiedź zamiast tworzyć kolejny nowy post ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co masz na myśl mówiąc "firmowy zestaw oparty na małych głośnikach wspartych subwooferem". Chodzi o dobrej klasy zestaw 2.1?

Raczej o dobry zestaw 5.1
Może jednak uda Ci się odpowiednio rozmieścić również tyły (na bocznej ścianie za słuchaczem, a nie na tylnej ścianie).

Choćby Tannoy Arena
http://allegro.pl/tannoy-arena-5-1-wyprzed...3613853279.html
Taniej trafisz na wyprzedażach na zachodzie (Anglia, Niemcy), bo już są nowsze modele.

Albo górne modele SONY Pascal (czyli modele serii 7 i lepiej - np. VE-705)
http://allegro.pl/komis-sony-pascal-sa-ve7...3591486356.html
Cenowo Sony będzie zdecydowanie tańsze (używane w dobrym stanie masz za 1000zł), Tannoy bardzo rzadko występuje na rynku wtórnym (jak ktoś już wydał 5 tysięcy za zestaw 5.1 kolumn to raczej się ich nie pozbywa) co dobrze o nim świadczy.

W każdym razie coś firmowego i to niezłej klasy, najtańsze modele raczej nie grają icon_eek.gif

Natomiast co do 2.1 - to lepiej, jakby ci się udało prawidłowo rozstawić większe kolumny, podłogowe lub podstawkowe (z subem lub bez).

Przemyśl przede wszystkim kwestię, czy uda Ci się porządnie rozstawić kolumny z przodu (i zależy Ci na dobrym dźwięku), czy jednak nie będziesz nic zmieniać w umeblowaniu i decydujesz się na kompromisy - lub na małe kolumny (2.1 czy 5.1).

No i jaką kwotę możesz wydać...

Cytat

Po przeglądnięciu ofert na rynku wpadł mi w oczy taki sprzęt: Harman Kardon BDS 330.

Ma całkiem niezłe notowania - ale nie słyszałem tego modelu.
"Trójkę" trzeba dać - jednak tu masz od razu nie tylko same kolumny, ale i amplituner z odtwarzaczem BR.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...