Skocz do zawartości

szukam niedrogiego wzmaka i kolumn dwóch


kadaj2

Recommended Posts

witam, chce wejsc w stereo, potrzebuje tego pod tv, mam tez xboxa i xhxe to wszystko na raz podpiąć, jak i czym? by kable kupic
i przedewsztkim, jakie zestawy wzmaków i kolumn polecacie, chce wydac tak z 1500max, uzywany wzmak i nowe kolumny,
metraż 18metrów, prostokąt siedze blizej lewej strony na narożniku, muzyka rock dance , pop

a te glosniki dobre? Jamo S 718 dobre wmaki to sony, czy cos jeszcze zablysneło

pomyliłem cene sorry za 1 razem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumiałem, chcesz na sprzęt przeznaczyć 150zł? Chyba wkradł się jakiś błąd?
Jamo, takie sobie. Wzmacniacze Sony na ogół podobnie. Może Sony zabłysnęło w innych dziedzinach, ale raczej nie ze względu na wzmacniacze. Pomijam droższe konstrukcje dzielone.
Jeśli chcesz zestaw stereo, czyli wzmacniacz plus kolumny podłogowe i do tego niedrogo, proponuje używane. Zagrają lepiej od nowych w tej samej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się bał nowych, bo teraz tak są robione, że niedługo po ustaniu gwarancji się psują. Te sprzęty w miarę niedrogie.
Jak coś trzeszczy we wzmacniaczu, to na ogół wystarczy przesmarować (potencjometr) i jest ok. Nieraz trzeba wymienić kondensatory (niedroga operacja). I przeważnie jak gra 15-20 lat to i drugie tyle może pograć. A zagra dużo lepiej niż nówki w tej cenie. Kolumny czy wzmacniacz faktycznie najlepiej posłuchać przed kupnem. Dlatego dobrze wybierać coś blisko swojego miejsca zamieszkania, by móc pojechać, posłuchać.
Ty jak większość nowych na forum wstydzisz się swojego miejsca zamieszkania, bo nie napisałeś nic pod nickiem? Łatwiej byłoby czegoś poszukać w Twojej okolicy.
Z niedrogich wzmacniaczy dobrze grają starsze wzmacniacze NAD, Rotel, Luxman, Fine Arts, TEAC, Nakamichi. Oraz niektóre modele firm Yamaha, Denon, Harman-Kardon, Marantz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
zaczynam od nowa posta icon_smile.gif i prosze o porady, nie szukam kina domowego, tylko amp lub wzmak plus 2 kolumny

1) mój budżet to 1500zł na wszystko razem


2) sprzęt może być używany lub nowy, mieszany

3) potrzebuje sprzęt stereo,

4) sprzęt towarzyszący brak

5) powierzchnia salonu 18m

6) słucham muzyki rock, dance, pop, i soundtracki,

7) zakup moze byc na lata, lub do rozbudowania ale chyba nie w tych pieniadzach

8.) funkcjie wejście cyfrowe optyczne,HDMI do podłączenia pod telewizor, gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3, bardzo mi zalezy by nie uzywajac tv posłuchac na szybko muzyki przez glosniki wiec usb w uzadzeniu , - mam tv philips pfl5008 i konsole xbox360 i w przyszlosci chce by wszystko razem gralo, i dzwiek z tv i z konsoli wiec potrzebne wejscia by to podlaczyc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z amplitunerów stereo mających usb i wejścia optyczne , coaxialne i tradycyjne rca to np. Onkyo TX-8050, Harman Kardon HK 3490, jeśli słuchasz sporo muzyki to lepszy wybór niż amplituner typu 5.1. Zaś co do jamo 718 to nie słuchałem, podobna budowa to ciut tańsze jamo 606 moim subjektywnym zdaniem boczny niskotonowiec w tych tanich konstrukcjach średnio brzmi, a góra w " tanich" jamo też nie olśniewa, mam wrażenie że sporo ludzi kupuje 606 dla niezłego wyglądu-fakt i tego efekciarskiego niskotonowca z boku dużego jak pizza. W tej cenie nie jest łatwo, ale może lepszym wyborem byłyby Heco Victa 701 , KEF C5 grają z ładna sceną w stereo, czysto i energicznie jeśli chodzi o bas, lub jakieś kolumny taga jest sporo modeli .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych podanych troche drogie, choc fajny wydaje sie Harman Kardon HK 3490, ale jak widze w opisach nie posiada wejscia usb, bo albo jego potrzebuje albo jakiegos sposobu jak taki port miec np kupno odtwarzacza dvd, tylko ze by wejsc starczylo bo jeszcze konsole chce podłaczyc.

wpadly mi za to w oko Heco Victa 701 ,moze jakies uzywane bym kupil, a co polecisz z Taga?

piszcie jak rozgryść ten trudny temat, kazzdej rady chetnie posłucham
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz z konsoli czy dvd puszczasz po hdmi na tv, a dżwięk który jest w tv idzie kablem optycznym do wzmacniacza dotyczy to gier jak i programów telewizyjnych, filmów ( chociaż odtwarzacz dvd można dodatkowo bezpośrednio chinchami sygnał do wzmacniacza) . Analogowe wejścia we wzmcniaczu masz wtedy na np. odtwarzacz cd , magnetofon czy gramofon itd . Jeżeli wzmacniacz ma wspomniane wejścia optyczne, a brak usb to jakimś rozwiązaniem jest jak wspomiałeś dvd lub blurey z portem usb .

Heco lepsza opcja niż jamo. Z tagami się zapędziłem bo słuchałem modelu platinum ale $$$ wysoka. wejdź na stronę sklepu który jest na naszym forum Q...,mają pełen wybór Tagi np. kawał mebla : Taga Harmony TAV-806F ,a może jakaś koda bo ma często promocje : Koda CV-65F Wenge - oryginalne zaokrąglone obudowy, Koda K-5400F - z głośnikiem wstęgowym ?! Chociaż ta 718 jamo może w w Twoich klimatach muzycznych zagrać "atrakcyjniej z energią i lepszym basem" , niż te kody .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...