Skocz do zawartości

Co zamiast JBL E80?


Rafal K.

Recommended Posts

Witam wszystkich,

na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkimi jakoże to mój pierwszy post na tym forum. Z góry również chciałbym przeprosić jeśli wystąpiły jakieś niedociągnięcia w stosunku do regulaminu z mojej strony.

Zwracam się do was o pomoc bo jestem troche w kropce. Jakiś czas temu jako kompletny laik zakupiłem zestaw stereo Yamaha RX-V671 + 2 kolumny JBL E80, po jakimś czasie doszedł do tego jeszcze odtwarzacz CD Yamaha CD-S300 (kable KLOTZ 4mm, cd podłączony cyfrowo do ampli). Z początku byłem z zestawu mega zadowolony jednak jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i zacząłem dostrzegać pewne braki jeśli chodzi o głośniki. O ile ich góra i środek w miarę mi się podoba i daje dobrze radę (przynajmniej w mojej opini) to o tyle z dołem mam problem. Czytałem że do tych głośników potrzeba bardzo mocnego wzmacniacza żeby je uciągnąć na dole ale myślałem, że wybrany przeze mnie będzie ok, po czasie okazało się jednak, że moje wymagania są większe.

Aktualnie zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami:
1) Sprzedać JBL E80 i zastąpić je innymi które grają przynajmniej równie dobrze środkiem i górą ale dużo lepiej dołem (chociaż nachalny buczący bass nie wchodzi w gre, po prostu miałby być czysty, dynamiczny i dokładny, rozlazły wiecznie na pierwszym planie bass nie wchodzi w grę). I tu pytanie, jakie głośniki polecacie? Budżet to skromne 2K PLN (mniej więcej tyle ile kosztowały E80).
2) Dokupić do zestawu sub, choć tutaj boje się o dogranie tego z zestawem, że będę musiał do każdej piosenki odobno bass dostosowywać bo tu go za mało a tam za dużo itd, możliwe osobne włączacie suba itd (jestem dość wygodnicką osobą która uważa ze apka na smartfona do obsługi ampi aby można było sprzęt włączać z sypialni, albo zmieniać piosenkę kiedy się akurat golę w łazience to jeden z lepszych wynalazków ludzkości icon_wink.gif). Kwota ok 1k PLN.

Co do zawartości 99% muzyka, 1% film. Źródła najróżniejsze, CD, USB, Radio internetowe, dyski NAS. Rodzaje też różne, od tradycyjnego House prosto z ibizy, przez wszystkie rock, hip hop po Miles Davis'a.

Z góry dziękują bardzo za pomoc.

Pozdrawiam,
Rafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Rafał Twój opis wskazuje jak wiele różni niedrogie ampltunery. Posiadam między innymi zestaw głośnikowy jbl e80 , kupiłem go świadomie porównując z kilkoma innymi na które 3 lata temu było mnie stać, ale nie o tym . W tamtym czasie posiadałem równiez nowiutki amplituner KD Pioneer serii 5xx, dźwięk jak to dźwięk w KD - sporo dynamiki i innych cudów z racji wszelkich dodatkowych opcji ustawień dźwięku, ale czego jak czego całego dolnego pasma było w nadmiarze ( niepokój w klatce piersiowej jak na koncercie pod sceną ), silny był nawet w trybie pure direct. Bas był mimo że kable głosnikowe to 1,5m2 taśmy, piszę to bo według sporej grupy osób to za mało dla solidnego basu. Amplituner KD szybciutko bez problemu sprzedałem z powodów również takich że 95 % odsłuchu to muzyka, druga sprawa to skomplikowana obsługa KD, a życie powinno być proste icon_wink.gif Kupiłem klasyczne stereo (z tunerem) z dwoma wyjściami A i B na ww kolumny i monitory i teraz te kolumny grają zupełnie inaczej czysto i selektywnie, bas schodzi nisko ale jest szybki kontrolowany nawet jak przekręcę gałkę basu na wzmaku na max , z reguły słucham w pure direct. Reasumując słuchasz muzyki to kup fajny wzmacniacz , bo według mnie dokupienie suba do słuchania muzyki jest średnim pomysłem . Niech wypowiedzą się fachowcy icon_smile.gif Pozdrawiam .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na wstępie dziękuję za zainteresowanie tematem. Nie myślałem w sumie nad zmianą wzmacniacza w sumie z kilku powodów, proszę poprawcie mnie o ile się mylę. Pierwszy i niestety dla mnie najbardziej istotny, wzmacniacze stereo niestety ograniczają się w większości do odtwarzania płyt i radia, co dla mnie jest stanowczo za mało, USB i radio internetowe to podstawa (co za tym idzie podłączenie do sieci wymagane), plus dyski NAS który w sieci domowej ma często niedocenianą wartość. Plus wspomniana apka na smartfona, której przy wyborze kompletnie nie brałem pod uwagę, ale teraz uważam to za genialny pomysł aby nie musieć celować portem Irda (z drugiego pokoju dość ciężko tego dokonać) aby ściszyć moje grajo. Nie chcę nikogo przekonywać, że ampli jest lepszy od stereo, po prostu moje osobiste wymagania bardziej spełnia ampli. Oczywiście o ile znacie jakieś stereo które spełnia powyższe wymagania, mieści się w kwocie do 2k i zagra lepiej od sprzętu który aktualnie posiadam to chętnie rozważę (byłbym wdzięczny).

Nie zrozumcie mnie źle, jestem zadowolony ze sprzetu bo w mojej ocenie po prostu dobrze (jak na tą klasę cenową nawet bardzo dobrze z tego co porównywałem przed zakupem) po prostu czasami brakuje mi tego dołu. Chciałbym to poprawić ale na pewno nie kosztem funkcjonalności i wygody jaką mam teraz i o której wspominałem wyżej. Czytałem o głośnikach E80 i wg niektórych to one mogą winić i dół da się poprawić po prostu przez zamianę na coś innego (szczególnie przy pure direct, który u mnie jest przez 99% czasu)? Może na chwilę obecną pokombinuję troche z ustawieniem głośników bo póki co sa mocno zakryte (jedna z przyczyn?).

Z góry dziękuję za dalsze odpowiedzi w związku z zapytaniem.

Pozdrawiam
Rafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Kenwooda RA-5000 albo Onkyo TX-8050. Nie mówię, że JBL E80 to wspaniałe kolumny ale znam ten sprzęt i nie one są wąskim gardłem tego systemu. Fakt, wymagają wzmacniacza ze sporą rezerwą prądową i z Twoim amplitunerkiem grają fatalnie, słyszałem taką konfigurację. Ale zmiana kolumn niewiele poprawi. Jest sens wyrzucać pieniądze w błoto?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałeś mnie tym Onkyo, poczytałem trochę ale niestety porównania pomiędzy moją Yamaha RX-V671 a Onkyo TX-8050 nie mogę znaleźć. Mógłbyś powiedzieć coś więcej na ten temat? Różnica faktycznie byłaby znacząca?

Z góry dziękuję,
Rafał Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również planowałem na początku Yamahę , papierowe dane podobne, wiadomo pasmo 20-20000 itd, zbieżne funkcje (choć fakt dynamika i szumy na mały plus dla pioneera i zaznaczam po odsłuchu obydwu w salonie takowego kupiłem, acz na krótko ) Takie same pasmo podają producenci słuchawek za 10zł i tych za 700zł, a grają niestety inaczej. Konkluzja, prawie żadne liczbowe dane na papierze nie mówią o subjektywnej, objektywnej jakości i charakterze dźwięku . Może kolega Pablo1964 uzasadni swoje propozycje to będzie Ci łatwiej, ja tych amlitunerów nie słuchałem, ze swojej strony słuchałem u znajomego Harmana AV165 na niewielkich missionach i pasma w tym wspomnianego basu nie brakowało .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może kolega Pablo1964 uzasadni swoje propozycje


Przecież zrobiłem to kilka postów wcześniej. http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...st&p=102687


Cytat

Zainteresowałeś mnie tym Onkyo, poczytałem trochę ale niestety porównania pomiędzy moją Yamaha RX-V671 a Onkyo TX-8050 nie mogę znaleźć. Mógłbyś powiedzieć coś więcej na ten temat? Różnica faktycznie byłaby znacząca?


Nie ma żadnego porównania. Tak jak ciągnika nie porównasz do motocykla. Yamaha RX-V671 została skonstruowana do słuchania filmów a Onkyo TX-8050 - do słuchania muzyki. Oba sprzęty wywiązują się doskonale ze swych zadań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...