Skocz do zawartości

Pioneer VSX-322 Problem z głośnikami


tatko1983

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich,kupiłem zakupiłem Amplituner marki Pioneer VSX-322 wraz z 5 głośnikami Pioneer S-ESR2TB.Po podłączeniu okazuje się iż normalnie grają tylko dwa największe FR i LR natomiast na początku w ogóle nie grał głośnik centralny i głośniki surround.Jestem laikiem jeśli chodzi o jakieś ustawienia tego sprzętu ale podłączenie jest dobre na 100%,pogrzebałem troszke w ustawieniach i udało mi sie zrobic ze graja wszystkie glosniki ale niestety bardzo cicho normalnie jak podgłaszam to głośniej zaczynają grać tylko dwa duże głośniki pozostałe 3 grają tak że trzeba przystawic je do ucha zeby było cos słyszec.Prosze kogos znającego sie na takim sprzecie o pomoc.Co jest nie tak z ustawieniami ? Pomocy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam są tam opcje wielkości głośników small, larrge itd . W wyższych modelach była regulacja ręczna ustawienia głośników lub z mikrofonu, dodatkowo odcięcia i filtry dla suba . jeśli chciałeś słuchać np. "materiału stereo" na 5 głośnikach w opcji na advanced surrond wybiera się opcję bodaj extented stereo i dźwięk idzie na wszystkie kolumny. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę symetrycznie, a Ty w centrum . Nie wdając się w audiofilskie szczegóły , jeśli siedzisz oddalony od kolumn np. 2-3 metry, kolumny też powinny być tak rozstawione od siebie, coś jak trójkąt równoboczny. Mogą być lekko skierowane do środka, ale to przetestuj. Centralny wiadomo. Satelitki wiadomo, byle nie spadły na głowę icon_wink.gif . Z frontowymi kolumnami masz dodatkowo gratis bardzo fajną zabawę, ponieważ te kolumny frontowe mają chyba boczny głośnik basowy ( jak dość popularne jamo 606) jeśli g. basowe będą na zewnątrz i bliżej ścian , basu może przybyć, zmienić się przestrzeń. Tak więć z frontowymi głośnikami masz możliwość wielu ciekawych eksperymentów .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...