Skocz do zawartości

Pomoc w doborze KD


+tofer

Recommended Posts

Z racji tego, że jestem po raz pierwszy witaam wszystkich.

Postanowiłem kupić sobie kino domowe do salonu. Szcegóły:

Powierzchnia 40 m2, ale efektywna do słuchania/oglądania ok 25 m2. -

DSC01446.jpg


Różowe icon_smile.gif kanapa + fotele, pomarańczowe TV. Nie jest to może ustawienie efektywne pod muzykę, ale racjonalne jezeli chodzi o ustawienia pokoju. TV jest pod schodami na poddasze.
Budżet: do 3 kPLN
Przeznaczenie: 80% muzyka 20 % film.
Muzyka: rock, pop, troszke klasycznej, cos relaksacyjnego, gitara, saksofon, smooth jazz, blues
Po lekturach, ale bez odsłuchu, myślalem o zestawie DENON AVR-X1000 + TAV 806
Zastanawiam się też nad zmianą tego na stereo bo jednak więcej muzyki. + dla mnie na korzyśc tego Denona jest radio internetowe + obsługa DLNA.

Czy dobrze dobrałem zestaw patrząc się na ten pokój? Czy istnieje jakaś alternatywa? A może to stereo - ale żeby miało DLNA i radio int.
Prosze o pomoc.

Krzysiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w 80% słuchasz muzyki, nie będziesz zadowolony z tego amplitunera. Na dobry sprzęt wielokanałowy trzeba poświęcić znacznie większy budżet. Przeczytaj i określ priorytet. Amplitunery stereofoniczne także już odbierają radio internetowe. Albo zakup wzmacniacz stereo i odbiornik sieciowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję.
Pooglądałem ten amplituner. Teraz muszę się wybrać gdzieś, gdzie mógłbym posłuchać.
Pytanie mam takie, czy kolumnty wymienione tj TAV-806 będą dobre do tego ampli?
A drugie pytanie czy gdybym jednak poszedł w kino to ten avr-x1000 + ww kolumny będą ok, czy może jakiś inny ampl w tej klasie cenowej będzie lepszy? a może kolumny inne?
Na razie zbieram takie suche informacje, bo niestety muszę przejechać kilkadziesiąt km żeby mieć możliwość odsłuchu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny z pewnością są warte posłuchania. Z Onkyo TX-8050 lub z zestawem Denona: PMA-520AE lub PMA-720AE oraz odtwarzacz sieciowy: DNP-720AE zagrają poprawnie, choć kupując tylko dwie kolumny, warto sięgnąć na wyższą półkę. Z Denonem AVR-X1000 zagrają dobrze w kinie. O muzyce trudno się wypowiadać w przypadku tego amplitunera - został skonstruowany w innym celu. On odtwarza muzykę "przy okazji", najlepiej w tle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...