Skocz do zawartości

Jaki ampli. HK Denon Yamaha i fronty do 3500zł...


LukLuk

Recommended Posts

Cześć Wam, czytałem wiele postów, których jest całe mnóstwo jak kino do 3000, kino do 4000zł itp... ale nie znalazłem tak naprawde odpowiedzi jaki charakter ma kazda z marek? Jedni piszą, że Yamaha to dziadostwo inni, że to doskonały sprzęt, że HK ma dobre basy ale spokojną górę....

Jak to wyglada naprawdę?
Szukam amplituner 5.1 / 7.1 oraz wolnostojące kolumny wielkości Tagi 506 najlepiej z frontowym bassreflexem.
Kino i muzyka tak 60/40...
Mam 2 koumny Yamahy z zestawu Yamaha Pianocraft 700 więc nadałyby się na tył więc szukam powoli 2 kolumn, do kórych później dokupię centralny no chyba, że zmieszczę się w kwocie 4000zł z amlitunerem i 3 kolumnami... co byście polecili, te wszystkie Tagi, Jamo, Heko kuszą bo nie są drogie ale jednak nie są to marki najwyższych lotów....

Muzyki słucham każdej a pokój ok 23mkw....


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do marek i ich lotów, są Heco po 500zł ,są po 5 tys za sztukę, tak jak Kef c3 po 400zł i kef blade po 100 tys. Nie ma co oceniać całej marki po popularnych ( niekoniecznie złych) modelach z supermarketów.

Pytasz jaki charakter ma każda z marek ?

Hmm, bo na to pytanie według mnie nie ma jednej trafnej odpowiedzi . Tak jak z markami aut, no bo jaki charakter ma np . opel ? Dobrze zadać pytanie, który model corsa 1.0 czy astra opc, a może mokka, albo manta ? Co jest lepsze VW polo 1.4 , czy dostawczy lublin 2.0 ? Są modele sprzętu/aut lepsze i gorsze , ale nawet te mniej udane mają zwolenników bo czymś kogoś uwiodły i bardziej u nich się sprawdzają. Problem to preferencje i określenie swoich potrzeb - a najczęściej ich nieznajomość.
Nie napisałeś absolutnie NIC jaki lubisz charakter dźwięku (tylko jaka ma być wielkość kolumny ...) , odnieś się wtedy do testów kolumn dostępnych na forum, porównaj z tym co juz słuchałeś w sklepie czy u kolegów. Nie znam też osoby która kupiła auto i wcześniej się nim nie przejechała, a ze sprzętem tak bywa często . Porównujemy ze sobą suche cyferki na danych technicznych , są baardzo podobne w sprzęcie tanim i drogim, a finalny wyrób jest różny ( oczywiście nie zawsze najdroższe jest najlepsze) .
Nie chcę abyś odniósł wrażenie że nikt nie chce doradzić, ale Twoje pytania są nieco retoryczne .
Aha, jakiś czas temu ogromnym zaskoczeniem była dla mnie słuchana muzyka na kolumnach marki Audio Akademy model phobe - wulkan energi, szczegółów wymiary podobne do Twoich Tag 506 i bas- refleks na froncie, jednak grała zupełnie inaczej od Tagi.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze wszystkiego nie da się osiągnąć ale chciałbym coś kompromisowego - i do kina i do muzyki, kino wiadomo, dynamika i ładny niski bas (choć wiem, że sub da basu najwiecej)... muzyka aby nie ginela srednica, granie cieple, fajna góra choć aby nie męczyła suchością.... Nie będę katował głośników, moc nie jest tu najważniejsza. Tak jak pisałem, amplituner do ok 2000 a głośniki 1500 (para frontów), myslalem o Kef C7, o monitor audio.... choć Kefy wizualnie są fajne, myslalem o Wharfeldale Diamond 10.5... ale oczywiście ile pochwał tyle krytyki... a na odsłuchy ciężko znaleźć sklep gdzie będą mieli Harmana, Yamahę, Denona, Kef, MA i Diamondy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę że nie wszędzie są salony audio , ale nawet w sklepie nie dla idi. jest spory wybór amplitunerów KD i mniejszy kolumn . Myślę że kef C7 trafiłyby w Twoje preferencje, niezłym wyborem do 1500 zł są też yamahy ns-555, czysto, detalicznie z energią , eleganckim "dizajnem" ( masz już tej firmy satelitki ) , JBL es 80, ciekawą ofertą jest też kolumna indina line nota 550 ( ale to niestety w salonie audio z prawdziwego zdarzenia ), lub nieco już droższa, ale super grająca Q acoustic 2050i.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym bys zasilil te kolumny? Podobno Yamaha gra slabo w stereo... do 2000zl to wiadomo ze nie bedzie huendowy sprzet ale kwota daje jakis wybor... Myslalem o Harmanie 260 265... zastanawialem sie nad yamaha tylko czy ampli serii 6 lub 7 rozni sie brzmieniem od serii np 4 czy po prostu placi sie za 7.1/7.2?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja sprzedawcą z salonu nie jestem i aż takiego doświadczenia i osłuchania nie mam z nowościami av, jak jest okazja proszę w sklepie o włączenie ciekawych kolumn (lubie grające meble;) i wymieniamy się spostrzeżeniami z kumplem . Nie mniej , jeśli miałbym wybrać za kwotę do 2 tys. amplituner KD ( 7.1? z 8 kolumnami chcesz mieszkać w polu magnetycznym;) to faktycznie harmana kardona, albo wysoki model pioneera 9xx , onkyo nie znam. Z pozoru niższe modele mają takie same podstawowe parametry jak te droższe , niemniej grają lepiej, bo mają lepsze zasilanie, komponenty, wykonanie i to się potem faktycznie słyszy, chyba że wyższy model ma tylko masę gadżetów za które bulisz kasę i są często zbędne. Dlatego może dobre 5.1 niz 7.1 ? Bo to trochę przypomina bezsensowny wyścig upychania dodatakowego miliona pikseli na małej matrycy cyfrówki, degradując jakość zdjęcia, kliencie prosimy : nowy model - kolejny mln pix. Może miałem pecha, ponieważ te yamahy z kina domowego które słuchałem w sklepie i u znajomych w muzyce niemile mnie zaskoczyły, co innego wzmacniacze stereo czy amplitunery stereo. O ile dobrze pamiętam w innym wątku, Pablo1964 pisał że model yamahy 6xx w muzyce się nie sprawdza.( Sorry jeśli naraziłem się jakiemuś wyznawcy KD yamahy).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem nie zawsze idzie to w parze tzn. wyższy model - czytaj droższy nie musi być lepszy o np. 30% bo o tyle jest droższy. Warto zwrócić uwagę czy model niższy i wyższy mają to samo wyposażenie, jeśli tak, to można przyjąć że wzrost ceny podyktowany był lepszej klasy elektroniką i grać będzie zapewne lepiej . Jeśli natomiast model wyższy od niższego różni się np. kilkoma dodatkowymi wejściami/wyjściami hdm, usb, optycznym, bluetooth, 2 najnowsze kodeki do KD , podświetlany pilot i inne wodotryski, a cena wzrosła o symboliczne 100zł to pewnie jakość i brzmienie nie zyskały tylko funkconalność i bajery . Warto wejść czasem na stronę producenta czy spojrzeć na katalog serii np. amplitunerów , wzmacniaczy , odtwarzaczy i porównać w tabelce czy ten model wyższy jest faktycznie wyższy czy tylko "więcej mający " . Niewielu chwali się że model oczko wyższy ma np. lepszy zasilacz , napęd, podzespoły, a częściej że kolejne 6-e wejście hdmi i 10 rca . Stosuję swoją teorię do wielu użytkowych rzeczy i cząsto się sprawdza .
Ktoś powie że najlepiej " złoty środek " , a ja powiem tak, ale trzeba być czujnym:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Omijaj szerokim łukiem produkty firmy Marantz!. W swoim życiu kilka razy zmieniałem sprzęt audio, ale to co mi w 4 roku użytkowania zniszczył amplituner Marantz 1501 to duża strata - spalone kopułki wysokotonowe w obu kolumnach Vienna Acoustic (8 000zł). Sprzęt służył mi wyłącznie do oglądania tv. Niech szlag trafi taką firmę!.
Denon z kolei będzie długo służył pod warunkiem że coś się nie popsuje i nie trafi do polskiego serwisu centralnego.
Stoją mi odłogiem na półce PMA2000 i DCD1650 - jak kupowałem w sklepie firmowym Denon (Horn Distibution) to były ochy i achy a po pseudo naprawie niestety tylko sobie stoi - dodam żę wzmacniacz uszkodził kopułkę wysokotonową w B&W DM604... była naprawiana zwrotnica ale grało to kilka godzin. Tak więc mam skończone 52 lata i po 30 latach słuchania muzyki, od dwóch lat nie mam możliwości słuchania. Nowego nic nie kupię bo po prostu szkoda pieniędzy.

pozdrawiam: Kazimierz B.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...