Skocz do zawartości

yamaha cd300


kloss666

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No przecież napisałem, że raczej nie Rotel ale jeśli koniecznie wzmacniacz tej firmy, to z końcówką BX w symbolu (pierwsza i ostatnia z Twoich propozycji). Czy jakoś niezrozumiale piszę?
Z Rotelami fajnie grają starsze DALI (140, 505, 350, 450 itp.). Albo Tannoy z serii M lub R.
Odtwarzacz akurat ma tu mniejsze znaczenie niż dobór wzmacniacza do kolumn a tych do pomieszczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lepszym (lub z takimi ambicjami...) sprzęcie jest to często praktykowane - tylko regulacja głośności (nawet może być bez balansu ...).

Z założenia ma to grać w trybie "czystego stereo" - tak jak masz przycisk "pure stereo" czy "direct", omijający regulacje. Dlatego zazwyczaj nie ma się co przejmować brakiem regulacji wysokich i niskich tonów.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz nie jest zły. Czy wybór dobry ? Zależy też ile za niego zapłaciłeś.
Zauważyłem, że na początku pisałeś o ciepłym brzmieniu. Jak ci radzono, Rotele do ciepłych wzmacniaczy się nie zaliczają. Są dynamiczne, mają niezłą scenę, ale nie zauważyłem w nim ocieplenia. Mój znajomy gra na Rotelu RA-05, ale słucha głównie metalu, rocka, twierdzi że najbardziej mu pasuje do takiego grania. Dla mnie jest za zimny, przecedzony. W porównaniu do brzmienia które lubię, była różnica, spora. Brakowało mi niskich.
Nie zauważyłem (a może przeoczyłem ?), abyś napisał czego słuchasz. Jeżeli nie jesteś określony co do brzmienia jakie lubisz, to posłuchasz, posłuchasz...
Nie będzie Ci odpowiadać, to sprzedasz, zamienisz na inny. Znów posłuchasz, posłuchasz ... aż znajdziesz.
Nie ma innej rady.
A może podpasuje Ci na wejściu i nie będziesz musiał kombinować. Mam nadzieję, że będziesz zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o arcamie ale nie miałem tyle kasy
a słycham głównie metalu czasem od żona sieste kydryńskiego a do takiej muzyki to rotel jest lepszy.
jest tak jak piszesz posłucham posłucham i sprzedam jak to nie będzie to.
jakie o kablowanie do tego rotela /kolumny cd/
oficjalniedałem 350 ale przytne jeszcze ze 20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spokojnie, myślę że rozsądna cena. A jeżeli słuchasz metalu, to raczej powinien ci pasować icon_wink.gif .
Okablowaniem na ten moment głowy sobie nie zaprzątaj. To ostatni etap kompletowania zestawu, taki szlif. Posłuchasz sobie jak gra, a raczej osłuchasz i wtedy będziesz mógł kablami poprawiać ewentualne niedociągnięcia w brzmieniu. Oczywiście, jeżeli takowe wyłapiesz. W tej kwestii będziesz musiał liczyć na pomoc innych Kolegów, ale jest tutaj kilku znawców tematu, więc na pomoc możesz liczyć.
Kolumny i cd. Nie wiem ile chcesz przeznaczyć na kolumny. Cd można kupić za 100 zł. Z moich obliczeń wychodzi, że zostanie Ci ok. 500 zł na kolumny. Na podłogowe to niewiele (ale da się zrobić), a podstawkowe można kupić fajne. Jednak trzeba się liczyć z kolejnym wydatkiem z tym związanym, czyli Standy. A będzie to ok 300-400 zł. Ale będą już i solidne i ładne, może powinienem napisać estetyczne. Każdy ma inny gust i nie każdemu co ładne musi się podobać.
Do tych Twoich 18 m2 można kupić podłogowe. Ale można postawić i monitory. Powinny dać sobie radę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że nie jestem przekonany co do tego połączenia. Tannoye mogą zagrać dość miękko. Może zabraknąć dynamiki. To dobre kolumny, ale nie jestem pewien czy do takiej muzyki.
Może lepsze byłoby coś z Monitor Audio, Mission. Ale za 500 zł to raczej nie kupisz podłogowych. Z resztą też, jeżeli chodzi o Tannoye.
Słyszałem, że Tannoy M2 można zaryzykować do takiej muzyki, ale pewności nie mam.
Myślałem jeszcze o B&W, ale w połączeniu z chłodnawym wzmacniaczem może być siekanka na górze, ogólnie za ostro i sucho.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...