Skocz do zawartości

rozbudowa stereo w przestrzenny


n1unek

Recommended Posts

serwus
a wiec tak, postanowilem rozbudowac swo] zestaw stereo i za pomoca procesora surround "dokleic" 2 tyły i centrala.
i teraz mam pytanie:

1) czy ktos moze cos powiedziec na temat takiego wariactwa:
http://www.bostonacoustics.com/home_produc...?product_id=320

2) ]esli na procesorze widnie]e oznaczenie 8Ohm min./speaker ]ak mam pode]sc przy zakupie centralnego na ktorym widze oznaczenie 4-8 Ohm? rozumiem podanie na wzmacniaczu toleranc]i np.4-8 lub 8-16 ale glosnik to glosnik i wyda]e mi sie ze powinien miec stala sprzeznaczona mu impedenc]e...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2) ]esli na procesorze widnie]e oznaczenie 8Ohm min./speaker ]ak mam pode]sc przy zakupie centralnego na ktorym widze oznaczenie 4-8 Ohm? rozumiem podanie na wzmacniaczu toleranc]i np.4-8 lub 8-16 ale glosnik to glosnik i wyda]e mi sie ze powinien miec stala sprzeznaczona mu impedenc]e...


Oznaczenie kolumn jako 4-8ohm jest to uczciwe przyznanie się producenta do tego, że jego kolumny 8ohm przy pewnych zakresach przenoszonego pasma schodza do 4ohm. Większość producentów kolumn 8ohm tego nie pisze i jesteśmy przekonani, że są one 8ohm a których to faktycznie schodzą niżej z impedancją. Tak więc takie kolumny 4-8ohm można traktować jak 8ohm. Żadko która kolumna 8ohm chodzi nie mniej niż do 5ohm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik centralny pracuje przeważnie z mniejszą mocą niż głośniki frontowe. Po drugie jest on mniejszy i można ustawić go jako small, co odcina dodatkowo dolne zakresy pasma. Podłączenie takiego głośnika 4-8ohm jest praktycznie tak samo bezpieczne jak podłączene głośnika 8ohm. Co nie wyklucza, że jeden jak i drugi głośnik w skrajnych przypadkach może uszkodzić wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n1unek

Stosunkowo prosto i jasno jest to przedstawione na stronce :

http://www.audioton.republika.pl/oglosnikach.html

I tam masz praktycznie wszystko o głośnikach tak że każdy może zrozumiec.
Zobaczysz tam taki ładny wykres i jak ta impedancja skacze sobie przy różnych częstotliwościach jak to i Stanisława pisała.
Miłego czytania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy ktos moze cos powiedziec na temat takiego wariactwa:
http://www.bostonacoustics.com/home_produc...?product_id=320


Żadko spotykane głośniki w Polsce. Domyślam się że chcesz je postawić jako surroundy. Nie wiem jak one zagrają z całością Twojego systemu, tym bardziej że dołączasz do niego jeszcze procesor dźwięku. Lepiej byłoby gdyby dołączane głośniki surroundy i centralny, były z tej samej rodziny co posiadane już fronty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o]e] nie wiedzialem ze ta impedanc]a to taki skoczek przy roznych czestotliwosciach! to po co ony pisza na glosnikach ]akies wartosci ohm skoro ]ak te ohmy wyglada]a to ]uz nawet ]a wiem icon_surprised.gif
co do glosnikow to zaiste, bostony posluza jako surroundy a zeby wszystko bylo ]edne] rodziny to chyba ciut za pozno...
]estem fanem marki onkyo. do wzmacniacza skompletowalem procesor z te] same] linii z mysla o glosnikach rowniez te] firmy, wielkie bylo niestety mo]e zdziwienie ]ak pogrzebalem troche i nie wiem, moze zle szukalem ale marnie ze speakerami onkyo icon_sad.gif
na frontach mam tez rzadkosc-kenwoody:
front
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie jestem telepatą ,żeby wiedzieć o co Ci chodzi.
Po drugie naucz się precyzyjnie zadawać pytania.
Po trzecie widać ,ze jesteś nowy na tym Forum i po to pytasz żeby się chyba
czegoś dowiedzieć a nie obrażać innych użytkowników nawet jeżeli robią wpisy
w Twój temat nie po Twojej mysli.
Po czwarte stereo to jest dzwięk przestrzenny i nic na to nie poradzisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie jestem telepatą ,żeby wiedzieć o co Ci chodzi.
Po drugie naucz się precyzyjnie zadawać pytania.
Po trzecie widać ,ze jesteś nowy na tym Forum i po to pytasz żeby się chyba
czegoś dowiedzieć a nie obrażać innych użytkowników nawet jeżeli robią wpisy
w Twój temat nie po Twojej mysli.
Po czwarte stereo to jest dzwięk przestrzenny i nic na to nie poradzisz.

przepraszam ]esli poczules sie dotkniety, nie chce nikogo obrazac.
faktycznie ]estem nowy na forum a i audiofil ze mnie mierny, zreszta ]ak chyba widac po stopniu trudnosci moich pytan icon_redface.gif czegos nie rozumiales z powodu kiepsko sprecyzowanego pytania a chcialbys pomoc? ok, spyta] a ]a postaram sie dopowiedziec braki. Ale ]ak mi wyskaku]esz na pytania (o impedanc]e i opinie o glosnikach Bostona) pytaniem czy stereo to nie jest dzwięk przestrzenny to rece opada]a icon_neutral.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tym momencie najlepiej na surrondy dokupić także Kenwooda icon_smile.gif Aby jednak mieć pewną spójność dźwięku. Na razie wstrzymaj się z centralnym i zobacz jak się sprawuje procesor w symulacji centralnego. Aczkolwiek w zwiażku z BluRay-em sugerowałbym po prostu zakup najtańszy amplituner z kompletem nowych dekoderów i preOut/preIn. Wzmacniacz dalej wykorzystuj jako napęd frontów a amplituner jako procesor i napęd pozostałych głośników
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...