Skocz do zawartości

Kino domowe dla początkujących.


wireks

Recommended Posts

Witam,

chciałbym kupić swoje pierwsze kino domowe, które głównie ma mi posłużyc w 80% do filmów reszta do muzyki z czasem może i jakieś gry z ps3/4.


Pokój w którym chciałbym to ustawic ma 6 na 3 metry. TV jest na dłuższej scianie co oznacza że między TV a kanapą są 3 metry i kanapa stoi tuż przy tylnej scianie.

Ponieważ dzwięk z TV jakoś przestał mi odpowiadać pomyślałem że czas coś z tym zrobić icon_smile.gif

Funkcje na których mi zalezy to:
- możliwość odtwarzania muzyki przez DLNA
- mozliwość podłączenia TV SAT i jej oglądania bez włączania kina.

i w zasadzie to wszystko icon_smile.gif

Powiem szczerze, że myslałem nad yamaha RX-V475 lub V675 ( tylko czy mi jest potrzbne V675 ? Tak jak mówię, jestem początkujący zarówno jezeli chodzi o Kino jak i wogóle o lepszy sprzet audio)

Zupełnie nie mam pojęcia jakie do tego dobrać głośniki. Interesuje mnie zestaw najlepiej 5.1 choć subwoofer mogę dokupić później.

Co do budżetu - jako iź nie jestem jakoś szczególnie wymagający ani też meloman ze mnie zaden - nie chciałbym aby kurzyło się więcej niż 2000 - 2500. Chyba że nie da się nic sensownego w tych pieniądzach zrobić.

Moge liczyć na pomoc ? Z góry dziekuje.

Marcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość starych wyjadaczy;-)

Mam ten sam problem co zakładający ten temat.

Potrzebuję Waszej rady.

1. Zastanawiam się nad denon x1000 lub yamaha v475
Zależałoby mi na m.in. łatwości obsługi w sensie doboru odpowiednich ustawień.

2. Nie podjąłem jeszcze decyzji co do subwoofera czy będzie czy nie i tu też poproszę o wasze sugestie. /koszt zakupu subwoofera to koszt extra nie uwzględniłem go w budżecie, a zatem liczę się z tym że do Waszych propozycji będę musiał go dodać zwiększając budżet o ile na niego się zdecyduję/

3. Poproszę też o sugestie jaki komplet głośników dobrać do w.w.
Osobiście rozważałem magnat supreme 1000, 250, 100 - poproszę też o Waszą opinię na ich temat
Głośniki satelitarne z tyłu zależałoby mi by można je było powiesić na ścianie bądź postawić na stojaku gdyż na podłodze raczej odpadają

Oglądał będę tv, filmy w 75% a 25% radio, muzyka

Pokój:
ok 7 m dł i 4m szeroki
ale....
sprzęt będzie w 1/2 pokoju i ustawiony nie na długość pokoju a na szerokość gdyż pokój mam podzielony jakby na dwie części telewizyjną i stołową

odległość od tv to ok 3,5m na długości i na szerokości ok 3-4m

Budżet całej imprezy chciałbym zamknąć w kwocie sprzętów które podałem wyżej

Z góry dziękuję za jasne, sugestie i podpowiedzi
Naturalnie jestem otwarty na wszelkie alternatywne sugestie dotyczące amplitunera, głośników, subwoofera gdyż co sobie wymyśliłem niekoniecznie musi być optymalnym rozwiązaniem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedz,

Yamaha V475 mi pasuje, słyszałem i czytałem wiele pozytywnych opinii. Mam teraz tylko problem z wyborem do niej głośników.

Co byście polecili ?

może Taga Harmony TAV-606v3 ??

Na allegro mozna już kupić taki komplet za 2400 zł... Tylko czy to dobry zestaw głośników?

teraz znalazłem jeszcze Pure Acoustics Supernova 8, co o nich sądzice ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...