Skocz do zawartości

Czas na gramofon


Recommended Posts

Witam ponownie. Może ktoś mnie pamięta? Jakiś czas temu prosiłam was o radę w sprawie sprzętu w ramach mojego budżetu i zdecydowałam się na Pianocrafta e410. Jeszcze go nie mam, ale powinien być na dniach, wierzę, że będę zadowolona. Póki co pora na kolejną decyzję tzn. gramofon. Zastosowanie normalne, domowe, płyty na początek odkopię to co mamy w domu, a potem zobaczymy, coś mnie ciągnie bardzo do winyli. Jak zwykle brak funduszy na super wypasiony sprzęt. Tak sobie myślę, że chciałabym się zmieścić w kwocie 500 zł, najlepiej, żeby w gramofonie była już jakaś przyzwoita wkładka, żeby się na razie dało słuchać, a potem by się zobaczyło. Oczywiście im taniej, tym lepiej, byle bez przesady. Poluję oczywiście na allegro i jestem gotowa cierpliwie czekać na okazje i pilnować aukcji, ale chciałabym wiedzieć, co i za jaką cenę warto kupić, nie zamierzam przepłacać. Trochę czytałam na ten temat, ale szczerze mówiąc mam tylko od tego mentlik w głowie. To co mi wpadło w oko to gramofony Duala z serii 7XX, mieszczą się w moich granicach generalnie. Proszę więc o ocenę np. takich:
http://www.allegro.pl/item309978519_gramof...rect_drive.html
http://www.allegro.pl/item312482411_dual_7...on_legenda.html
http://www.allegro.pl/item311335520_dual_c...ive_quartz.html
Z racji sprzętu, który za chwilę będę posiadać zwróciłam też uwagę na gramofony Yamahy np.:
http://www.allegro.pl/item313034992_gramof...gwarancji_.html
Co o tym sądzicie? A może jeszcze coś innego? Koniecznie proszę o ceny, w jakich warto kupować, a powyżej jakich już nie. I proszę, pamiętaj cie, że macie do czynienia z kobietą, która nie będzie w tym majstrować więc dobrze by było, żeby nie było tam jakichś nadmiernych komplikacji, albo konieczności majsterkowania właśnie. Z tego powodu obawiam się Duali, bo zdaje się, że jest problem z wkładkami do nich, choć ciężko mi się na chwilę obecną w tym wszystkim połapać.
No i druga sprawa przedwzmacniacz. W moich możliwościach budżetowych leży SPR6 Monacor, ale chętnie poznam jakieś opinie. Z tego co czytałam wyglądało, że powinien być w miarę ok, ale może macie jakieś inne pomysły? Nie będę się szarpać o paredziesiąt zł, gdyby to miało zrobić jakąś istotniejszą różnicę, ale na wypasione np. za 500 zł i więcej po prostu mnie aktualnie nie stać... może kiedyś.
Bardzo mi pomogliście ostatnim razem więc nie ukrywam, że bardzo liczę na waszą pomoc.
Serdecznie pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie "wiekowego" gramofonu z drugiej ręki /od handlarza/ jest trochę ryzykowne,
trzeba być tzw. "złotą rączką" lub mieć zaprzyjażnionego Pana Kazia.
Co innego od wieloletniego uzytkownika tudzież audiofila.
Proponuje jakiś podstawowy model Firmy ProJect dystrubucja Voice ewentualnie
model firmy którą wymieniłem z "małym przebiegiem" od kogoś kto chce zmienić na
inny wyzszy model .
http://voice.com.pl/pro-ject-gramofony.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madlaine
Temat morze. Nawet bardziej doświadczeni audiofile maja problemy co, za ile i gdzie kupić. Tym bardziej, że jak zaznaczyłaś chcesz kupić i mieć święty spokój. Nie wiem, czy w tej sytuacji nie należałoby zdecydować się na gramofon nowy na gwarancji.
Gdybym miał ustosunkować się do przedstawionych przez Ciebie aukcji to skłaniałbym się ku gramofonowi Dual CS 741. Musisz jednak liczyć się z tym, że nawet najlepiej zachowany egzemplarz może kryć przykre niespodzianki. To jest sprzęt, który liczy sobie kilka lat.
Najrozsądniej byłoby kupować gramofon w pobliżu miejsca zamieszkania tak aby była możliwość sprawdzenia. Unikałbym też gramofonów z pełna automatyką i osobiście wybrałbym gramofon z napędem paskowym.
To narazie tyle z mojej strony, mam nadzieję, że pozostali forumowicze wpiszą swoje cenne uwagi aby pomóc Ci w podjęciu tej trudnej decyzji.

Madlaine
Kolega Fono Master słusznie prawi. Też zastanawiałbym się nad gramofonem firmy Pro-Ject, najlepiej nowym. Sam od wielu lat używam gramofonów tej firmy i jestem zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, no tak, jak zwykle nie można mieć wszystkiego, a już zwłaszcza za niewielkie pieniądze. Niestety nawet najtańszy z tych Projectów w tej chwili nie leży w moich możliwościach.
Poruszyliście problem, który wciąż mnie nurtuje, czyli napęd paskowy czy bezpośredni. Jak widzę i tu są rozbieżne poglądy, może więc zechcielibyście mi objaśnić, dlaczego macie takie, a nie inne zdanie. Czytałam wiele o tym, że bezpośrednie są lepsze, ale to były zwykle jakieś opisy dla DJ-ów. Rozumiem, że pasek się może urwać, nawet chyba coś takiego pamiętam z dzieciństwa, kiedy słuchałam bajek na płytach icon_smile.gif) ale co jeszcze ma tu znaczenie?
Widzę, że jesteście w wielu kwestiach zgodni więc pewnie na razie nici z gramofonu, ale gdyby jednak ktoś miał jakiś pomysł, możliwie najlepsze, kompromisowe rozwiązanie to byłabym wdzięczna.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madlaine
Na temat przewagi jednego napędu nad drugim napisano już epopeje. Jeden i drugi ma swoje zalety i wady. Nie chciałbym tutaj zbyt dużo sie rozpisywać. Ja preferuję napęd paskowy, szczególnie że moje Pro-Jecty taki posiadają/posiadały. Fachowcy twierdzą, że napęd bezpośredni jest stabilniejszy jeśli chodzi o obrotu ale przenosi z kolei wibracje z silnika na talerz. Poza tym napęd bezpośredni jest bardziej skomplikowany w budowie i kosztowniejszy, szczególnie przy bardziej precyzyjnych rozwiązaniach. Nie daj Boże jak padnie mechanizm napędu bezpośredniego. Dlatego odradzałem zakup gramofonu z drugiej ręki lub dokładne sprawdzenie u sprzedawcy. W przypadku napędu paskowego sytuacja taka nie ma miejsca ale z kolei wadą jest rozciąganie paska, który trzeba co jakiś czas wymieniać. Nie chciałbym tutaj polemizować ponieważ nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale trzeba tylko zwrócić uwagę, że nawet w bardzo drogich gramofonach niektóre firmy stosują napędy paskowe.
Przeczytaj sobie może dyskusję na ten temat y sąsiedniego forum:
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html...36151&all=1
Na koniec może tylko napiszę, że w moim poprzednim Pro-Ject 1.2 pasek wytrzymał 4 lata a i obecny właściciel jeszcze go nie wymienił.
A co do cen Pro+Ject to jak zauważyłaś za rozsądne pieniądze kupisz już niezły model Pro-Ject Debut III z wkładką i na gwarancji.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
No tak, zdaje się, że każdy musi tu sobie wyrobić własny pogląd, jaki napęd woli. A co do mojego zakupu, to chyba rzeczywiście zacznę zbierać kasę, a jak uzbieram, zainwestuję w Projecta. Może w międzyczasie ktoś będzie trochę taniej sprzedawał coś niewiele używanego. Nie mogę się tylko jakoś doczytać, jaki napęd ma ten DebutIII?
No i jeszcze jednak chciałabym się dowiedzieć, co sądzicie o przedwzmacniaczach tzn. czy koniecznie trzeba na to wydawać kolejne mnóstwo pieniędzy? A jaki jest ten przedwzmacniacz, zamontowany w modelu Debut Phono-SB i Debut III Phono USB? Jak znam życie, to pewnie to, co zamontowane nie jest zbyt dobre, różnica w cenie między tymi dwoma modelami a tym bez przedwzmacniacza to prawie 400 zł więc czy warto ewentualnie jeszcze trochę dłużej poskładać i kupić taki, czy za podobne pieniądze, a najlepiej mniejsze icon_sad.gif kupić coś innego?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madlaine
Przedwzmacniacz gramofonowy jest oddzielnym urządzeniem, które podłączamy do wejścia AUX we wzmacniaczu. Jeśli miałabyś np. wzmacniacz z wmontowanym przewzmacniaczem gramofonowym wówczas gramofon podłączałbyś bezpośrednio do wejścia gramofonowego we wzmacniaczu. Ostatnio jednak producenci w ogóle lub rzadko montują we wzmacniaczach przedwzmacniacze gramofonowe dlatego też należy je dokupić.
Jakikolwiek gramofon byś nie kupiła musisz dokupić i tak przewzmacniacz gramofonowy, no chyba że jest jak wyżej napisałem w Twoim wzmacniaczu. Ale z tego co wiem PianoCraft go nie posiada .
Gramofon Debut kupujesz jako oddzielne urządzenie, musisz zatem dokupić przedwzmacniacz. Każdy z oferowanych przez firmę Pro-Ject będzie odpowiedni. Najtańszy Phono Box II kosztuje 340zł i zaspokoi Twoje potrzeby.
Kupując gramofon Pro-Ject trzeba negocjować ze sprzedawcą, jest wówczas szansa otrzymania rabatu. Można również zamówić bezpośrednio sprzęt w firmie Voice, która jest głównym dystrybutorem produktów Pro-Ject w naszym kraju.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...