Skocz do zawartości

AUDIO SHOW 2013 odbędzie w dniach 9-10 listopada


RoRo

Recommended Posts

Byłem bardzo krótko, niestety. Muszę to teraz jakoś uporządkować, bo zwiedzałem w dużym pośpiechu.
Duże wrażenie zrobił na mnie pokój Sound Art i ciekawe prototypowe kolumny. bodajrze na 8 głośnikach.
Oczywiście jak zwykle byłem w AudioForte. Panowie co roku prezentują coś ciekawego. Jak wspomniał Roman tym razem eletrostaty z Pliniusem.
Nie byłem do końca przekonany do tego dźwięku, choć o gustach się nie dyskutuje.

Jeszcze raz podziękowania dla Oli za wejściówki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja się właśnie odbiłem od kasy w Sobieskim. Zarzekają się, że nikt biletów nie zostawiał...

No i dobrze mówią... icon_mrgreen.gif
A gdzie rok temu odbierałeś???

belfer54
W AudioForte grały Magnepany 3.7 - w ofercie są jeszcze ponad 2 razy tańszy model 1.7 (trochę mniejsze - i mniej wymagające pod względem wzmocnienia).
Co do grania - mnie ten styl odpowiada, basu nie było za dużo, a panom z AudioForte udało się to wszystko jakoś rozstawić w wybitnie nieustawnym pokoju ... zresztą Magnepanów (również tych mniejszych) słuchałem w różnych konfiguracjach, również z lampowym Omakiem icon_cool.gif i pasują mi, choć niestety potrzebują sporo powietrza wokół - więc u mnie raczej nie wylądują icon_confused.gif
O ile pamiętam - Audionet też trochę ich posłuchał w swojej okolicy...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po wszystkiemu icon_sad.gif .

Było kilka zestawów, gdzie warto było zostać na dłuższą chwilę.
Jednak, Grobel Audio, sala Magnolia w Sobieskim, gdzie można było posłuchać Ktem Franco Serblina w towarzystwie elektroniki Jadis, była moim Numerem Jeden.
Magia brzmienia w miłym towarzystwie. F1angel Pozdrawiam icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No i dobrze mówią... icon_mrgreen.gif
A gdzie rok temu odbierałeś???

No to wystąpił błąd w komunikacji, bo w wiadomościach prywatnych mam dwa razy info o Sobieskim... trudno. Byłem, obleciałem wszystko, jak mi wylosowali w IsoTek'u Aquarius'a na loterii to nawet nie będę pamiętał o cenie biletu icon_mrgreen.gif

Co do wrażeń dźwiękowych to wszystko na szybko, ale kolejny rok z rzędu nie zawiodła mnie prezentacja kolumn ESA w Bristolu. Również pozytywnie w moim mniemaniu zaprezentował się Harman z JBLami S3900 i elektroniką Mark'a Levinson'a, może nie wybitnie w tym konkretnym pomieszczeniu, ale wydaje mi się, że te kolumny są bardzo uniwersalne i mają spory potencjał.
Zaciekawiły mnie też kolumny Avantgarde Acoustics Zero 1, bas niemiłosiernie się ciągnął, ale zwalam winę na pomieszczenie, bo nie wierzę, że ten producent mógł wypuścić na rynek bubla. Mimo mało zdyscyplinowanego dołu pasma Rodrigo & Gabriela z koncertową wersją Stairway to Heaven brzmieli wyśmienicie.

Dorzucę jeszcze coś jak sobie uporządkuję wrażenia w głowie, na razie słucham w domu i nie płaczę po tym skoku cenowym icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem głuchy jak pień - w końcu starość nie radość, ale jakoś w tym roku AS na kolana mnie nie powaliło.
MOże za krótko byłem.
Podobnie jak Koledze Pacio przypady mi do gustu Acoustics Zero 1 - wypadły nieźle, tylko ten bas.

Mam jakiś ostatnio coraz większy niesmak, bo odnoszę wrażenie, że niektórzy wystawcy traktują Audioshow jako wystawkę swojego salonu, a nie miejsce, gdzie można zaprezentować ciekawe brzmienie - a jestem pewien, że w takich warunkach też to można uzyskać, trzeba chcieć.
Przykładem wspomniany AudioForte, gdzie nie było składu sprzętu, tylko jeden zestaw, który może nie grał zgodnie z moimi oczekiwaniami, ale grał.

Po powrocie do domu, choć rewelacji akustycznych w moim pokoju nie uzyskam, z przyjmenością słuchałem swojego sprzętu. icon_smile.gif

Jeśli ktoś ma inne zdanie zaakceptuję je. icon_smile.gif
Jak jeszcze raz przejżę zdjęcia postaram się coś napisać.

Cieszę się, że spotkałem na AS Janusza i Olę. Jarku dziękuję za miłe spotkanie, szkoda że nie mogliśmy spotakć się w większym gronie i na dłużej.
O Romanie nie wspominam, bo jego widuję dosyć często, jak na obecne moje warunki czasowe.
Warto byłoby kiedyś spotkać się z Koleżankami i Kolegami z forum Audio w innych okolicnościach i na dłużej, nie tylko w "locie" przy okazji AS.
Przeprawszam za taką dygresję
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem widziałem a przede wszystkim słuchałem icon_razz.gif .Cieszę się że udało mi się spotkać belfra54 i Olę z redakcji Audio [dzięki za wejściówki]. Zobaczyłem że praca redaktora w Audio jest ciężka icon_wink.gif ,miałem w reku jej aparat waży chyba z tonę.Ja z lenistwa zrobiłem wszystkie foty telefonem .Niestety nie starczyło baterii na cały dzień.Poznaliśmy się też z f1angel i spędziliśmy kilka miłych chwil na wspólnych odsłuchach .Okazało się ze mamy podobne wrażenia z odsłuchów.Niestety nie udało mi się spotkać RoRo szkoda icon_cry.gif pognał do domu natychmiast po wystawie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... trudno. Byłem, obleciałem wszystko, jak mi wylosowali w IsoTek'u Aquarius'a na loterii to nawet nie będę pamiętał o cenie biletu icon_mrgreen.gif

No to fajnie icon_eek.gif
Gratuluje szczęścia, masz zapewnione zasilanie ... i jeszcze przez następne "x" wystaw będziesz do przodu i faktycznie przecierpisz "ściemę biletową".

belfer54
faktycznie - często to wystawa, a nie odsłuchy...
Z drugiej strony - fajnie zobaczyć w jednym miejscu bogatą ofertę firmy (np. Arcam robi tak corocznie i to mi się podoba, a w tym roku nieźle dopasował kolumny do reszty sprzętu i grało to rozsądnie - również cenowo).

Pozdrawiam
PS. Pacio94 - ja to nawet na zwyczajową ekologiczną torbę u Arcama się nie załapałem icon_cry.gif
i co gorsza (prawie) 2/3 znajomych mi uciekło icon_redface.gif, a ze Szczecinem tylko telefonicznie się łapaliśmy. Tak to jest, jak się "po ciemaku" na koniec wystawy dociera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Pacio nas załadował a ja z zawiści .... icon_wink.gif Lepiej nie mówić.

Teraz o wystawie .W tym roku zaliczyłem wszystkie hotele i niestety zabrakło czasu .Ostatnie pokoje zaliczyłem biegiem.Albo trzeba jechać na dwa dni albo jak to robiłem przez dwa lata ograniczać się tylko do Sobieskiego.Kiedyś starczało czasu .To dowód na to ze wystawa nam się rozrosła.Niestety w tym roku nie posłuchałem niczego coby spowodowało audiofilski dreszcz. Szkoda.Ogólnie poziom wystawy wysoki .Oprócz kilku pokoi gdzie wystawcy rozmawiali ze sobą nie zwracając uwagi na intruza,ani na to że to mocno przeszkadza w odsłuchu.I jeszcze brak karteczki strzałki co aktualnie gra w niektórych pokojach wystawa sprzętu a co gra wie tylko wystawca,albo dwie pary kolumn i aby się dowiedzieć co gra trzeba się było zapytać.
Za radą f1angel zwróciłem uwagę na kolumny RLS Calisto ,naprawdę wspaniały dźwięk z małych skrzynek.Grało to z Naimem ,cudo .Drugie małe kolumny które w rozumieniu konstruktora miały mnie zachwycić ? Myślę o Ancient Audio do komputera ideał.Jako kolumny do salonu porażka .Dziwi mnie że producent nie wystawiał swoich CD i wzmacniaczy te są cudowne.No i cena nikt nie da tyle za kolumny do kompa nawet najlepsze.Sfotografowałem tylko przetwornik w firmowym eleganckim stylu.Dodaję tez kilka innych zdjęć .Następne wkrótce.Limit miejsca jest mały. icon_cry.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było w tym roku, ale w zeszłym te Ancient Audio grały podłączone do netbooka na Windowsie przez WinAmpa i zintegrowaną kartę dźwiękową, więc to był delikatnie mówiąc żart... Rozbawiło mnie jak pan, który sprzęt prezentował, stwierdził, że Metallica gra tam tak mizernie tylko z uwagi na słabą realizację nagrania icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Byłem bardzo krótko, niestety. Muszę to teraz jakoś uporządkować, bo zwiedzałem w dużym pośpiechu.
Duże wrażenie zrobił na mnie pokój Sound Art i ciekawe prototypowe kolumny. bodajrze na 8 głośnikach.
Oczywiście jak zwykle byłem w AudioForte. Panowie co roku prezentują coś ciekawego. Jak wspomniał Roman tym razem eletrostaty z Pliniusem.
Nie byłem do końca przekonany do tego dźwięku, choć o gustach się nie dyskutuje.

Jeszcze raz podziękowania dla Oli za wejściówki.



Witam kolegę Marka, oraz pozostałych kolegów na łamach forum, po bardzo długiej mojej nieobecności ,
.. nie było mnie tak dawno, że można rzec iż jestem absolute beginners..

... co nie znaczy, że słoń nadepnął mi na ucho..

.. ale najpierw pozwólcie, podziękuję dobrym ludziom przyjaciołom, za pomoc w uzyskaniu wejściówek..
w czym największy udział miała Pani Ola.. i moich dwóch promotorów..

Obecnośc na Audio Show to zaszczyt, obowiązek, radość..
Oferta tegoroczna bardzo bogata, na tyle bogata, że nie sposób poświęcić wszystkim prezentacjom
wystarczająco dużo czasu... mimo to muszę powiedzieć, że radość nieco przygasa, gdy wszelkie starania organizatorów..
niweczone są przez warunki odsłuchów poszczególnych "gabinetów dźwięku"..
W całej histori moich obecności na AS
/ o ile pamiętam około sześciu / a szczególnie ostatnich trzech, zawsze odczuwam, słabe warunki odsłuch w salach Hotelu Golden Tulip ..
sciany niestety maja uszy, i przez owe uszy słychać czego słuchaja sasiedzi..icon_wink.gif
Moim skromny zdaniem, nie jest to z winy organizatora, wystawców.. kórzy nie przyłozyli się do swoich prezentacji.. ale miejsca..
... to moja subiektywna ocena.

W Hotelu Radison, zupelnie inna atmosfera, cieplej, pogodniej, spotkalismy kilku znajomych fanów dobrej muzyki.
Widzieliśmy zapracowaną Panią Olę. Odwiedziliśmy wszystkie pokoje prezentacyjne..

W kilku było tak miło, że nie chciało się wyjść.. i grało tam wszystko jak należy z subiektywnego punktu, mojego absolute beginners..
Mimo małych rozmiarów pokoi, trzy miały świetnie dostrojony sprzęt. Kolosalny wzmacniacz i mikre kolumny, czy kolosalne kolumny i mikry wzmacniacz..
ale wszystko grało jak należy.. i słuchać było warto.. oj warto..
jak się chce to można.. wszystko zależy od tego czy pracownik odpowiedzialny za ustawienie i zestrojenie sprzętu słyszy czy nie słyszy tego co trzeba..
... za ciekawe rozwiązanie, na wyróżnienie zasluguje firma, której odtwarzacz włączany był za pomocą remienia imitującego ramię gramofonu..
Pokój / salon AUDIO FORTE.. jak zawsze gromadzi rzesze fanów, na miejsca w fotelach trzeba było czekać chwilę..
Wystawione Plaskie ogromne elektrostaty, robią wrażenie.. ale nie jestem fanem podobnych rozwiązań.. wolę cieplejsze brzmienie...

coż, dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zaistnienia kolejnego wydarzenia jakim jest/BYŁ AUDIO SHOW 2013..
trud Tych osób jest wyznaczony naszym zadowoleniem..
jestem zadowolony.. dziękuję
życzę kolejnych, a jak widać popyt na słuchanie muzyki na wyższych poziomach rośnie, nie wspominając sentymentalnego powrotu do VINYLI:)
miłego wieczoru
pozdrawiam wszystkich..

ps.

aby nikt nie brał moich ocen do siebie..
absolute beginners..

prowadzę swoją prywatną rubrykę.. " gdybym był bogaczem "

1. za wyjątkowe ciepłe brzmienie wyróżniam Signature by Triangle
2. uwielbiam NAUTILIUSY / za nie, chyba dałbym się pokroić...
3. NA AS 2013 zwróciły moją szczególną uwagę ZERO 1 PRO / AVANGARDE


pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejnego kolegę ze starej gwardii.Jeszcze paru żyje icon_wink.gif .
Ten dziwny CD gramofon to Sound Artu .Oni mieli zawsze tendencję do śmiałych i niekonwencjonalnych pomysłów.A przy tym zawsze towarzyszyło temu więcej niż dobre brzmienie.Szkoda że jak zwykle cierpię na brak kasy .Gdyby nie to dałbym się namówić na promocję na wzmacniacz .Obiecywali że gdy zgromadzą 10 chętnych cena wzmacniacza spadnie o 2 tysiące za sztukę.Kolumny też zacne w brzmieniu i bardzo ciekawe w wyglądzie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, w wielu pokojach wystawcy chcieli załatwić sprawę akustyki cienkimi płatami pianek (falistych i różnych innych). Ja się pytam, gdzie jest choćby minimalna znajomość tematu adaptacji akustycznej? Zwykle głównym problemem akustyki pomieszczenia jest bas (szczególnie jeśli pokój ma wykładzinę na podłodze, zasłony na oknach i parę innych dupereli), a tutaj wielu bez zastanowienia kastrowało górę pasma, scenę i takie tam różne nieistotne rzeczy wspomnianymi piankami, zostawiając pochłanianie basu masie mięsa (przepraszam za sformułowanie), która na odsłuch przyjdzie...

Były też oczywiście pokoje zaaranżowane całkiem nieźle, królowały produkty od p. Cezarego z Acoustic Manufacture, a można było też spotkać sporo paneli od AV-Con'u, w sali Intrady zaś już kolejny rok wystawiała się Nyquista (swoją drogą oni też mocno idą w cienkie i niezbyt gęste pianki co moim zdaniem jest totalnie bez sensu...). Jak widać audiofilska nisza w dziedzinie akustyki, stoi w naszym kraju coraz lepiej icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...