Skocz do zawartości

Wzmacniacz/aplituner do Magnat Quantum 675


Philpa

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w wybraniu wzmacniacza do kolumn Magnat Quantum 675

DANE TECHNICZNE
moc maksymalna : 300watt
moc znamionowa : 180watt
pasmo przenoszenia : 22-50.000Hz
impedancja : 4 - 8 Ohms
skuteczność : 92dB

Budżet dobrze żeby nie przekroczył 600 zł, jednak wiem że nie raz lepiej poczekać i dołożyć.

Sprzęt z pewnością używany, nie proszę o to aby ktoś powiedział mi, że akurat ten model będzie najlepszy, tylko w jakie firmy celować, jaka moc, jaka impedancja (czy 4 Ohm czy 8 Ohm).

Bardzo liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam, temat odpowiedziami nie grzeszy, a ja dalej nic nie wybrałem, budżet się zmniejszył i jeszcze raz bardzo proszę o pomoc.

Chciałbym kupić coś do 300 zł wzmacniacz używany, najlepiej nadający się do moich kolumn, czego oczekuje ? niskiego kontrolowanego basu i w miarę czystej góry.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może zbyt mało napisałeś. Co powinieneś, wiedziałbyś gdybyś w tym czasie poczytał posty na forum. A przede wszystkim to, może czytałeś?
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Zapytam tylko czy kolumny masz czy też zamierzasz kupić. I dlaczego je kupiłeś, ew. zamierzasz kupić?



To może od początku, na wzmacniacz nie chcę przeznaczyć więcej niż 500 zł (już nie zmienię zdania icon_wink.gif), używany. Kolumny to Magnat Quantum 675, rozstawione na szerszej ścianie pokoju 20m2, muzyka elektroniczna, disco-polo, szybki mocny bas. Sygnał przez HDMI do telewizora, a później przez wyjście na słuchawki i do wzmacniacza.

Kolumny mam, kupiłem je bo najbardziej pasowały mi pod względem brzmienia i wyglądu.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak juz kupisz wzmacniacz to pomiń te zawiłości i telewizyjne bariery dla dźwięku i puść dźwięk chinchami bezpośrednio do wzmacniacza . Każdy nawet stary dvd/blurey ma oddzielnie wyjście do stereo we wzmacniaczu.



Tak, w dekoderze mam wyjście chinch, jednak nie mam pilota do obecnego wzmacniacza, i nie muszę w ten sposób wstawać i przełączać źródła dźwięku na konsole/dekoder/czasem internet (smart tv).

Dzięki za odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że skoro miotasz się pomiędzy kilkoma modelami , sprzedawca "doradza za Ciebie ", a źródło muzyki to i tak tylko ps3 i pewnie pliki, to może wybierz nowszą konstrukcję w postaci yamahy rxv 430 rds która ma wejście optyczne - więc przy okazji wypuścisz dźwięk z telewizora na amplituner , właśnie po optyku . Bo może się okazać że wybierając kenwwoda stereo niby lepszego od KD yamahy, za jakiś czas pomyslisz o wspomnianym optyku z tv czy o filmach na kilku kolumnach z ps3 i yamaha 430 wtedy się przypomni .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wydaje mi się że skoro miotasz się pomiędzy kilkoma modelami , sprzedawca "doradza za Ciebie ", a źródło muzyki to i tak tylko ps3 i pewnie pliki, to może wybierz nowszą konstrukcję w postaci yamahy rxv 430 rds która ma wejście optyczne - więc przy okazji wypuścisz dźwięk z telewizora na amplituner , właśnie po optyku . Bo może się okazać że wybierając kenwwoda stereo niby lepszego od KD yamahy, za jakiś czas pomyslisz o wspomnianym optyku z tv czy o filmach na kilku kolumnach z ps3 i yamaha 430 wtedy się przypomni .



Nikt za mnie nie doradza, ani tym bardziej nie decyduje Tak, jeśli chodzi o ps3 to są to pliki muzyczne, jednak więcej słucham radia z dekodera cyfrowego polsatu, dzwoniłem do sprzedawców tych sprzętów i są one w gorszym stanie niż podane w ogłoszeniu, w jednym trzeszcza potencjometry i nie ma jednej gałki (choć na zdjęciu jest ) w drugim zaczął buczeć jeden kanał.

Co do Yamahy 430 to jest w złym stanie wizualnym, ale do przełknięcia.


Obecnie kolumny grają pod Wieżą Aiwa MX5000z 230 Watt poboru.

Jednak szukam czegoś co zagra mocniej, głośniej i czyściej.



Dual cr 1750, <- dużo droższy od założonego budżetu, ale co tam ; )

Yamaha RXV 430 RDS,

YAMAHA RX-300,

i Kenwood KR-A5040 który najbardziej odpowiada mi cenowo.

Proszę o odpowiedź który z wymienionych zagra najlepiej, w dodatku ta nieznana impedancja kolumn 4-8 OHM.

Przepraszam za zamieszanie w temacie, ale ja sam się już pogubiłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Spokojnie, myślałem że je widziałeś i nie mogłeś zdecydować . icon_smile.gif Może lepiej poszukać fajnego modelu od osoby prywatnej - dbającego użytkownika, a nie handlarza który sciæga to na kg i nie wie sam co ma, bo w szopie to leży .



A nie nie, icon_wink.gif wzmacniacze znalazłem na ogłoszeniach lokalnych, możliwie blisko mojej miejscowości icon_wink.gif przykładowo Kenwood KR-A5040 120 zł do negocjacji, leży w garażu, ogólnie to myślę, żeby wziąć jedną kolumnę i pojechać przesłuchać ; )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłoby najlepsze. Nic nie zastąpi bezpośredniego odsłuchu i własnego doświadczenia.
Co do innych propozycji, to nie lepiej kupić wzmacniacz stereo a nie amplituner? Tuner radiowy możesz dokupić osobno. Za grosze.
Z niedrogich a dobrych wzmacniaczy proponuję Fine Arts V 2 lub V 3. Albo jakiś starszy model NADa. Może nie grzeszą mocą "na papierze", ale grają dużo dynamiczniej niż niejeden mocniejszy w specyfikacji wzmacniacz.
W Twoim budżecie możesz zwrócić jeszcze uwagę na wzmacniacze TEAC i Nakamichi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za taką odpowiedź, faktycznie wzmacniacz stereo wyszedłby taniej niż amplituner o takich samych parametrach.

Grundig Fine Arts bardzo mi się podoba, minimalistyczny wygląd i spora moc, na allegro dostępne są V1 za 279 zł i V3 licytacja (napisałem do sprzedającego) szczerze to wybrałbym V3 ze względu na większą moc i więcej funkcji (Kolumny A, B) jednak V1 jest w lepszym stanie wizualnym, poczekam na odpowiedź sprzedającego V3.

Jeszcze raz dzięki rozejrzę się też za TEAC i Nakamichi.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz poważniej myślę o ratach i kupnie nowego sprzętu, nowsza technologia, większe możliwości, jest jakaś zasada co do nowego sprzętu ? np. kolumny 2000 zł, wzmacniacz 1000 zł ?

Szukając nowego wzmacniacza, patrzeć na to żeby miał 180 Watt na kanał w RMS ? szkoda, że producent poszedł trochę na skróty pisząc o impedancji 4 – 8 Ohm.

Rafał dzięki za odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180 watt na kanał - masz spore pomieszczenie, czy organizujesz discoparty w klubie ? icon_lol.gif Przy w miarę efektywnych- wydajnych kolumnach i wzmacniaczu na poziomie 80-100watt nie sposób wytrzymać kiedy pokrętło volume jest na 50% mówię opokoju ok.20 metrowym .
Proporcja wydatków raczej słuszna.
4-8 ohm to nie na skróty , chociaż powinno być uzupełnoone np . tak moc przy 4 ohmy -100watt , a przy 8 ohm-75watt .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal735r, jak to często bywa (choć rzadko tu bywa) wejdzie na forum i od razu zamiesza.
Jaka biedota panie kolego? Wzmacniacze wydajne i całkiem mocne. A poza tym dobrze grają. Seria Fine Arts V, to wcale nie podstawowe modele. Do Magnata mocniejszych nie trzeba. Nie do takiego pomieszczenia w każdym bądź razie jakie ma Philpa.
A Twoje propozycje, może i trochę lepsze (choć niekoniecznie brzmieniowo), tylko że nie zauważyłeś jednego. Przekroczyłeś budżet.
Krytykować można zawsze, ale trzeba się trzymać pewnych zasad.
http://allegro.pl/marantz-pm-68-rarytas-st...3773742318.html
http://allegro.pl/marantz-pm-7000-tuning-l...3763248815.html
http://allegro.pl/denon-pma-1055r-twin-tra...3635780793.html
Zresztą za takie pieniądze osobiście wolałbym lepiej grające wzmacniacze. Jak choćby Musical Fidelity E100
Ja też mogę napisać, że Twoje propozycje to bida. Roksan Caspian, Exposure 3010, Musical Fidelity A308 to są wzmacniacze do Magnata.
I tak się możemy bez sensu i zasad licytować.

Philpa,
Cytat

Co raz poważniej myślę o ratach i kupnie nowego sprzętu, nowsza technologia, większe możliwości


Poważnie piszesz? A jakie możliwości mają te nowe technologie poza gadżetami typu wbudowany DAC?
Wydasz 3000zł na nowy sprzęt, a lepszy używany znajdziesz za 1500zł.
Za 3kzł kupisz zestaw właściwie trochę tylko lepszy niż podstawowy. Naprawdę nic szczególnego.
I rzeczywiście Tobie nie potrzeba 180 W. To jakaś utopia. Dobry wzmacniacz może mieć nawet mniej niż pisze Jacek75. Od "papierowej" mocy ważniejsza jest dobra wydajność, zasilanie. Oczywiście za tym idzie najczęściej cena. Spróbuj zignorować "marne" 50W Electrocompanieta ECI-2.
Z czasem przekonasz się, że w ogóle najważniejsze jest brzmienie, jego odpowiednia barwa i to aby zestaw grał a nie tylko odtwarzał muzykę. Różnica niby subtelna (gdy się pisze) ale niezwykle istotna (gdy się słucha). A wzmacniacze, te nawet które Ci wcześniej zaproponowałem właśnie grają dobrze. Szczególnie w cenie za jaką można je kupić.
Oczywiście w granicach 500zł można poszukać lepszego wzmacniacza niż te, które podałem. Ale. Takie okazje zdarzają się dość rzadko i nieraz trzeba czekać kilkanaście tygodni a nierzadko kilka miesięcy.
Mocniejszy wzmacniacz też uda Ci się kupić w miarę bez problemu. Jakiś ponad 100W Denon, Marantz czy Onkyo. Ale co z tego, jeśli zagrają sucho czy ostro? Zresztą co kto lubi... .
A Fine Artsa V 1 do Twoich kolumn nie polecałem. To bardzo fajny wzmacniacz, ale do mniejszych kolumn, monitorów. Grając z Magnatami będzie słabo kontrolował niskie tony. Dla niedoświadczonego ucha może to zabrzmieć nawet przyjemnie. Ale słabo będzie z szybkością basów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek75
Cytat

180 watt na kanał - masz spore pomieszczenie, czy organizujesz discoparty w klubie ? icon_lol.gif Przy w miarę efektywnych- wydajnych kolumnach i wzmacniaczu na poziomie 80-100watt nie sposób wytrzymać kiedy pokrętło volume jest na 50% mówię opokoju ok.20 metrowym .
Proporcja wydatków raczej słuszna.
4-8 ohm to nie na skróty , chociaż powinno być uzupełnoone np . tak moc przy 4 ohmy -100watt , a przy 8 ohm-75watt .




Sporego pomieszczenia do odsłuchu nie mam bo 20m2, ale lubię czasem Pie*dolnąć, że meble "chodzą", Co do 4-8ohm Dokładnie o to mi chodziło.

f1angel

Cytat

Poważnie piszesz? A jakie możliwości mają te nowe technologie poza gadżetami typu wbudowany DAC?
Wydasz 3000zł na nowy sprzęt, a lepszy używany znajdziesz za 1500zł.



Wiesz, tak strzeliłem, mogło okazać się trafnie icon_wink.gif

Cytat

A Fine Artsa V 1 do Twoich kolumn nie polecałem. To bardzo fajny wzmacniacz, ale do mniejszych kolumn, monitorów. Grając z Magnatami będzie słabo kontrolował niskie tony. Dla niedoświadczonego ucha może to zabrzmieć nawet przyjemnie. Ale słabo będzie z szybkością basów.



Więc jak Fine Arts od V2 w górę, dzięki.

Co do reszty nastawiłeś mnie bardzo na ogólne brzmienie zestawu, jednak nie chciałbym rezygnować z uderzenia jakie poczułem w sklepie podczas odsłuchu (modelu nie pamiętam, ale była to srebrna Yamaha z płaskimi nakładkami na potencjometry.

2 wzmacniacze wpadły mi w oko:

ONKYO A-8630
http://allegro.pl/onkyo-a-8630-japonski-4s...3789169885.html

DENON PMA-730
http://allegro.pl/denon-pma-730-koncowka-t...3784644283.html

Dzięki wielkie za zainteresowanie i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...