Skocz do zawartości

Wzmacniacz/aplituner do Magnat Quantum 675


Philpa

Recommended Posts

Lepiej by Ci wpadły w ucho a nie w oko.
Onkyo, to typowy suchotnik. Może z soczyście grającymi kolumnami o dobrze wypełnionej średnicy zagrałoby w miarę.
I jeszcze taka ciekawostka ze strony allegro, gdzie ktoś sprzedaje tego Onkyo:
POBÓR MOCY TO 190 WATT.
NA MUZYCZNA NA KANAŁ PRZYPADA 2 x 100 WATT / 8 OHM.

ZASÓB MOCY JEST DUŻY, MOŻNA ZASTOSOWAĆ SPORE KOLUMNY.

Czyli perpetum mobile! Że też NASA jeszcze nie zainteresowała się urządzeniem, które pobiera 190 watów a potrafi oddać w miarę potrzeby 200.

A Danonek? Wzmacniacz jak wzmacniacz. Taki średniak, nic szczególnego.

I nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiałeś. Nie polecałem Onkyo czy Denona. Z Onkyo owszem będziesz miał piźnięcie, ale z graniem muzyki już dużo gorzej.
Ale Twoje pieniądze, kupisz co chcesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Rafal735r, jak to często bywa (choć rzadko tu bywa) wejdzie na forum i od razu zamiesza.
Jaka biedota panie kolego? Wzmacniacze wydajne i całkiem mocne. A poza tym dobrze grają. Seria Fine Arts V, to wcale nie podstawowe modele. Do Magnata mocniejszych nie trzeba. Nie do takiego pomieszczenia w każdym bądź razie jakie ma Philpa.
A Twoje propozycje, może i trochę lepsze (choć niekoniecznie brzmieniowo), tylko że nie zauważyłeś jednego. Przekroczyłeś budżet.
Krytykować można zawsze, ale trzeba się trzymać pewnych zasad.
http://allegro.pl/marantz-pm-68-rarytas-st...3773742318.html
http://allegro.pl/marantz-pm-7000-tuning-l...3763248815.html
http://allegro.pl/denon-pma-1055r-twin-tra...3635780793.html


Co za roznica stowa w ta czy w tamta. Mialem kilka Magnatow i wiem z czym sie zgraja. Obejrzyj te Fine Artsy w srodku. Przciez to porazka jest. Za 600 mozna wyrwac PMA-920, moze nie mlody i bez pilota, ale w tyle zostawia wymienione tutaj wynalazki za 500-600zł. Nie wzoruj sie cenami handlarzy. PM68 spokojnie kupisz za 600-700zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_biggrin.gif, faktycznie, sprzedający ma niezły egzemplarz na sprzedanie !
Kurde, a jak naprawdę Nasa się tym zainteresuje... U mnie stoi cd Onkyo icon_eek.gif . Oddam za darmo w dobre ręce, nie chcę kłopotów icon_mrgreen.gif .

A tak na poważnie proponuję się zastanowić nad tym Fine Artsem, tylko najlepiej V3. W tym momencie jest jeden na allegro na licytacji, ale trochę ,,poobgryzany,,. Może warto poczekać i upolować jakiegoś rodzynka, a trafiają się czasami. Jeżeli masz wątpliwości, poczytaj Forum. Trochę było na ten temat, kilka osób zakupiło ten wzmacniacz i nie rozczarowali się.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal735r, Philpa pisał, że chce dać za używany wzmacniacz 500zł.
Cytat

To może od początku, na wzmacniacz nie chcę przeznaczyć więcej niż 500 zł (już nie zmienię zdania )


I nic nie pisał, że chce dać więcej. Więc może te propozycje są za drogie?
Fine Arts V3 oglądałem w środku. Mam go nawet w domu. I nie jest to żadna porażka, chyba że za porażkę uważasz również te niżej wymienione wzmacniacze. Tu przytaczam wypowiedź na ten temat jednego z naszych forumowych kolegów, chyba Profiego?

Fine Arts by Grundig V3 to najwyższy model z serii Vx, zbudowany przez konstruktorów Marantza - stopień końcowy to 2 pary tranzystorów 2SA1265/2SC3182 na kanał - łacznie 8 tranzystorów !!! , jest identyczny co najmarniejszego rezystorka tak jak ten zasotosowany w Marantzu PM-80, Grundigu A-9000 czy Philips FA-960. V3 różni się od tamtych tylko stopniem napięciowym - zamiast na STK 3102 III jest zbudowany na AN7062P tak jak mniejsze modele Marantza PM-72 czy PM-66

Podstawowe dane techniczne:

Znamionowa moc wyjściowa (8 omów): 2x85W, (4 omy): 2x120W, Zniekształcenia harmoniczne 0,005%
Max moc wyjściowa (4 omy, f=1 kHz, h=0,7%): 2x200 W
Pasmo przenoszenia dla wejść liniowych: 5-180000 Hz
Impedancja kolumn 4-16 Ohm
Waga około 9 kg

Jeśli za 300-350zł (bo za tyle można go kupić) to jest słabo zbudowany wzmacniacz, to ja się zupełnie nie znam.
I przede wszystkim te wzmacniacze naprawdę dobrze grają. W przeciwieństwie do wielu nawet i super zbudowanych oraz mocniejszych wzmacniaczy.

Philpa
, lepiej nie kupuj amplitunera. Niby podobnie zbudowany, ale zazwyczaj amplitunery nieco gorzej grają od wzmacniaczy. Często też poczynione są jakieś oszczędności na podzespołach, co odbija się niekorzystnie na dźwięku. V 3 i R 3 nie porównywałem co prawda, ale dałbym sobie spokój.
Jeśli chcesz tuner to dokupisz za 100 - 150zł FA T 2 albo T 3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co powiecie na Sherwood AI-1210R, cena 200 zł, miły starszy Pan, myślę, że jeszcze zejdzie trochę.

http://www.hifi-pictures.net/amplifiers-ho...%20AI-1210R.htm zdjęcia, w tym środka wzmacniacza.

Edit: Muszę zrobić tak, aby wzmacniacz przyszedł do mnie do piątku ( w sobotę impreza a wieże sprzedałem ), więc jutro muszę go kupić i zapłacić, aby mógł przyjść do mnie do piątku.

Czy ten Sherwood AI-1210R, będzie dobry ? Czy jest prawdą, co o nim piszą ?

"SHERWOOD AI-1210 R .
AUDIOFILSKI WZMACNIACZ, GRA REWELACYJNIE , BARDZO ŁADNA PANORAMA DZWIEKU , SZEROKA SCENA MUZYCZNA , BARDZO ŁADNY BASS , KRÓTKI , SZYBKI ,NISKO SCHODZĄCY , BARDZO ŁADNIE WYEKSPONOWANY ŚRODEK , WZMACNIACZ GRA BARDZO ŁADNIE , CZYSTO . POLECAM .
WZMACNIACZ MA MOC 110 WATT NA KANAŁ MOCY RMS PRZY 8 Ohm.

Pobór prądu 370W

Jeśli to prawda nawet lekko naciągnięta, to wzmacniacz będzie pasował do moich wymagań oraz mocowo do kolumn.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, nie chcę kupować na ślepo (bez Waszej opinii).

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy ten Sherwood AI-1210R, będzie dobry ? Czy jest prawdą, co o nim piszą ?

"SHERWOOD AI-1210 R .
AUDIOFILSKI WZMACNIACZ, GRA REWELACYJNIE , BARDZO ŁADNA PANORAMA DZWIEKU , SZEROKA SCENA MUZYCZNA , BARDZO ŁADNY BASS , KRÓTKI , SZYBKI ,NISKO SCHODZĄCY , BARDZO ŁADNIE WYEKSPONOWANY ŚRODEK , WZMACNIACZ GRA BARDZO ŁADNIE , CZYSTO . POLECAM .
WZMACNIACZ MA MOC 110 WATT NA KANAŁ MOCY RMS PRZY 8 Ohm.



Z pewnością nieprawdą jest to co piszą o ładnym bassie. icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akai robiło świetne magnetofony. Wzmacniacze już nie tak rewelacyjne, niestety.
Myślę, że na ten temat mógłby się wypowiedzieć RoRo, gdyby tu wpadł na chwilę. Zna te wzmacniacze i ma do nich sentyment.
Słowem. Jeśli masz możliwość pożyczyć i posłuchać u siebie w domu, zrób to. Będziesz wiedział czy takie zestawienie zagra Ci dobrze, czy nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczam te Akai gra on prawie tak samo ja moja stara wieża Aiwy, a szukam czegoś więcej icon_smile.gif znalazłem wzmacniacz który był już polecany tutaj, Grundig Fine Arts V2 za 200 zł wraz z przesyłką, oczywiście też wybrałbym V3, jednak aktualnie nigdzie nie ma go w dobrym stanie i przystępnej cenie.

icon_wink.gif Czy Grundig V2 ew. V3 będzie najlepszym rozwiązaniem w moim przypadku ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiodłem się strasznie na Akai icon_wink.gif byłem pewny że zmiecie mnie z krzesła a tu tak sobie ni jak.

V3 Jest za 220 http://tablica.pl/oferta/wzmacniacz-grundi...html#466a4cb71a jednak jeszcze nie dostałem odpowiedzi co do wysyłki, niby piszę "odbiór osobisy !!!", ale może się jakoś dogadam, jutro będę dzwonił.

A co powiedzie o tym :

PIONIER A-403R pobór mocy 440W więc nie powinno jej brakować, - 200 zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce wydać do 500 - aukcja zakończyła się na 520 (czyli już ponad limit) a nie wiadomo czy ktoś nie dał więcej.
Kolega rafal735r jest coś bardzo na nie do tych FA a to całkiem fajny sprzęt. Mam V3 z kolumnami ASW Beta i gra to na prawdę na poziomie. Jest szczegółowo, fajna stereofonia, niskich tonów przy cichszym słuchaniu jest skromnie ale jak słucha się już trochę głośniej to jest już bardzo przyjemnie, bas jest dobrze kontrolowany. A jak będzie kolega chciał posłuchać głośniej to też nie będzie miał problemu - ja przy 50% czuję jak podłoga zaczyna drżeć icon_smile.gif, mocy jest sporo i pewnie sporo większy pokój by spokojnie tym nagłośnił. Oczywiście to co i jak słychać bardzo dużo zależy od źródła jak i od nagrania bo czasami na jednym nagraniu wydaje się że sprzęt jest jakiś cieniutki ale na innym okazuje się że jest to klasa wyższa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się trochę już pogubiłem.
Pierwotny budżet 600 zł, potem 500, a teraz 200-300 zł. Musisz się Kolego zdecydować. Nie ma wzmacniaczy i ładnych i tanich do tego super grających.
O tym że kupisz V3 w stanie gabinetowym za 200 zł możesz zapomnieć, 300 też pewnie nie wystarczy.
Akai był tani i ładny...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...