Skocz do zawartości

Połączenie wzmacniacza stereo z amplitunerem KD


audionet2

Recommended Posts

Dziękuję za odpowiedż,ale bardziej chodziło mi o konkrety.Ja jestem zwolennikiem stereo ale syn chce czasami oglądać film
a przepinanie kabli jest dosyć uciążliwei chodzi mi czy mogę połączyć np.pre-out wzmacniacza z wyjściem liniowym amplitunera lub przez tzw.pętlę magnetofonową a może przez połączenie multicanal-liniowe wzmacniacza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem byloby podpiac glosniki frontowe pod wzmacniacz stereo a z pre-out amplitunera wyjsc na koncowke mocy wzmaczniacza.

wtedy do sluchania muzyki wykorzystuje Pan wzmacniacz stereo a do ogladania filmow musialby Pan tylko zalanczac i wzmacniacz i amplituner...

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem byloby podpiac glosniki frontowe pod wzmacniacz stereo a z pre-out amplitunera wyjsc na koncowke mocy wzmaczniacza.


Rozwiązanie najlepsze, ale jak napisał audionet2
Cytat

Wzmacniacz posiada wyjście pre-out ale amplituner takiego wyjścia nie ma.


w takim układzie jest to niemożliwe.

Można by co prawda wykorzystać wyjście OUT VCR czy TAPE jeśli takie jest, ale są to wyjścia bez regulacji poziomu sygnału, jak jest w PRE OUT. W stereo to nie przeszkadza, ale w odsłuchu 5.1 trzeba byłoby osobno ustawiać głośność w amplitunerze i we wzmacniaczu.

Cytat

czy mogę połączyć np.pre-out wzmacniacza z wyjściem liniowym amplitunera lub przez tzw.pętlę magnetofonową a może przez połączenie multicanal-liniowe wzmacniacza


Wyjścia z wyjściem się nie łączy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W jaki sposób najlepiej połączyć wzmacniacz zintegrowany z amplitunerem żeby można było zarówno słuchać muzyki w stereo jak i oglądać filmy bez przepinania kabli .Wzmacniacz posiada wyjście pre-out ale amplituner takiego wyjścia nie ma.


Czy preout we wzmacniaczu jest na "mostku"?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

W jaki sposób najlepiej połączyć wzmacniacz zintegrowany z amplitunerem żeby można było zarówno słuchać muzyki w stereo jak i oglądać filmy bez przepinania kabli .Wzmacniacz posiada wyjście pre-out ale amplituner takiego wyjścia nie ma.


Czy preout we wzmacniaczu jest na "mostku"?



nie mam niestety zmostkowane bo nie mam podwójnych gniazd.Dziękuję za przybliżenie tematu oraz za dobre rady
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...