Skocz do zawartości

Tanie Kino Domowe


hkfgui

Recommended Posts

Witam,
Składam swoje pierwsze kino domowe. Jako amplituner wybrałem Sherwooda R-607 (lubię ciepłe, spokojne brzmienie podobne do Marantza)
Pozostaje kwestia kolumn (monitorów) Na sam początek (w związku z ograniczonym budżetem na ten cel) planuje zakup tylko dwóch do stereo.
W późniejszym czasie system będzie rozbudowany do 5.1.
Natrafiłem na kolumny polskiego producenta firmy STX model F-110 n. (w związku z tym, że nie mam gdzie postawić dużych kolumn muszą to być małe monitorki) ale napotykam zróżnicowane opinie na temat tego producenta.
Czy te kolumny w cenie ~160PLN/szt są coś warte?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tył może. Miałem styczność z większymi f200. Paździerzowa cienka skrzynka bez wewnętrznych wzmocnień, najtańsze okablowanie 0,5mm, pod laminatem widać fakturę paździerza. Maskownica typu patrz i nie rusz. Brak basu i góry, środek nawet ok. Ktoś powie neutralne, może...Więc czy te mniejsze monitorki będą specjalnie lepsze i spełnią Twoje oczekiwania, tym bardziej jako jedyne frontowe... ( słyszałem że wyższe modele serii FS i FX klienci chwalą jak ich niektóre podzespoły) Na te kolumny po 160zł chyba szkoda kasy ... Z jednej strony 160 zł to malutko, tańsze są chyba chińskie voice krafty sprzedawane w biedronie i te monitorki z pewnością biją je na głowę, bo mają jakoś dobrane głośniki, zwrotnice i mają serwis, ale jak masz być niezadowolony to poszukaj.
Jeśli nie masz miejsca na frontowe większe kolumny to monitory musisz kupić rozważnie, posłuchać ich przed kupnem, aby spełniały oczekiwania, albo poszukać w komisie lepszych używanych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał, że STX wziąłem pod uwagę jedynie dlatego, że to POLSKI producent i przyjemnie było by posiadać kolumny wyprodukowane w Polsce.
Moimi poprzednimi faworytami były Roth Audio Oli 20 oraz Taga Harmony Platinum S-40 v.2
Domyślam się, że różnica klasowa jest spora.
Staram się zawęzić pole poszukiwań opierając się na opiniach w internecie aby później odsłuchać konkretne modele.
Mój limit na kolumny to 1000 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie odrzucał ich nieciekawy (stx200) i niedopracowany wygląd zewnętrzny, pewna nijakość w graniu, suchy bas i prawie brak góry pasma. Na szczęście jest kilka krajowych zakładów które robią to dużo lepiej choć za większe pieniądze. Tagi są dość popularne ostatnio, więc może jakiś salon potwierdzi jak graja małe Tagi, skoro nie możesz posłuchać sam. Ze swojej strony mogę polecić w tej cenie w kolejności preferencji : jbl es 30, monitor audio broznze rx2 potrafią zagrać czysto, przestrzennie, dynamicznie i z basem wypełnić nawet większy pokój.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...