Skocz do zawartości

Bezpiecznik??


Kubot

Recommended Posts

Witam na początku mego postu chciałem się pochwalić, iż za kilka dni szykuję się zmiana lokum, co mnie bardzo cieszy ponieważ moje podłogówki w końcu będą stały na podłodze icon_mrgreen.gif natomiast ostatnio zaobserwowałem niepokojącą rzecz, w moim pionku, mianowicie gdy wzmak działa dłużej niż jakieś 20-25 minut czasem przerywa jeden z kanałów icon_cry.gif kable są na pewno sprawne, kabelki połączeniowe niedawno zakupione prolink. W związku z tym mam pytanie czy to może być wina któregoś z bezpieczników??Z tego co wiem (tak myślę) jeśli bezpiecznik jest uszkodzony to działa póki się nie rozgrzeje, po wygrzaniu drucik się odchyla i właśnie wtedy może przerywać. Czy to prawda?? a jeśli może to być winą czegoś innego co to może być?? i jeszcze jedno, jeśli to bezpiecznik to czy mogę go po prostu wyciągnąć i pójść to sklepu rtv i poprosić o taki sam??Proszę o pomoc

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co chodzi o bezpoieczniki to nie moze byc czescowo uszkodzony. albo jest przepalony albo nie.

a co chodzi o Twoj przypadek to kiedys mialem podobny w moim zestawie. po jakims czasie zanikal mi dzwiek w jednym z kanalow. po rozkreceniu obudowy amplitunera stwierdzilem ze nie mam masy na jednym z zaciskow wyjscia interkonektu. po przylutowaniu masy problem zniknal...oczywiscie moze to byc tez na wejciu w odtwarzaczu cd...

pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, to na pewno jest we wzmacniaczu ponieważ i na cd i na kompie jest tak samo... natomiast to w sumie wydaję się proste, ale nie wiem czy sam temu podołam. Oddam sprzęt do specjalisty myślę, że tak będzie bezpieczniej, a poza tym za takie coś majster nie powinien wziąć "kokosów":)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci ze naprawa zajmie Ci pare minut. musisz rozkrecic obudowe od wzmacniacza i dostac sie do plytki do ktorej wlutowane sa wyjscia na interkonekt. to jest naprawde bardzo prote i nie wymaga oddawania wzmaka do specjalisty. oczywiscie decyzje pozostawiam Tobie...

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a może jeszcze jakieś propozycje co do mego pytania??mianowicie co mogło paśćicon_biggrin.gif i jakie koszty ewentualnej naprawy


Najlepiej zanieś go do jakiegoś elektronika.Powiedz co się stało i niech go obejrzy przy Tobie!.To nic nie kosztuje,a będziesz Wiedział na czym stoisz icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz najgorszy problem jaki może spotkać użytkownika sprzętu.Jak nic nie gra to proste szukanie,trzeba po prostu uruchomić. Miałem kiedyś podobny problem wzmak trafiał do naprawy no i na złość wtedy nie przerywał.Tak trzy razy.Wreszcie trafił mnie szlak i sprzedałem jako uszkodzony. Mam nadzieję że u Ciebie nie jest tak źle i wada występuje zawsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...