Skocz do zawartości

Kolumny + Wzmacniacz do 1200 zł hel


didi2004

Recommended Posts

Witam . icon_mrgreen.gif
Mój pokój 15 m2
muzyka - pop , rap , dance

Nie znam się za bardzo jak do tej pory jestem użytkownikiem wieży stereo a szukam mocniejszych doznań szczególnie jeśli chodzi o bass , ale nie
chodzi tutaj o łupanie jak w plastikowych głosnikach komputerowych icon_wink.gif

jesli chodzi o wzmacniacz :
YAMAHA AX-550
PIONEER A-656

po przejrzeniu forum : GRUNDIG FINE ARTS V3

kolumny :
Jamo S 506
JBL Northridge E 30

Proszę o wasze propozycje kolumn używanych icon_wink.gif i może polecicie jakieś inne wzmaki lub amplituner stereo bo radia chciałbym też posłuchać icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Koledzy pomagają tutaj w wolnych chwilach więc wykaż się odrobiną cierpliwości, robią to bo chcą a nie że to ich obowiązek. Poza tym dobrze by było byś uzupełnił informacje jakich zawsze w takim pytaniu się oczekuje - jaki dźwięk cię interesuje poza bass-em (bo już co niektórym się nudzi do bólu tłumaczyć że nie ma bass-u tylko jest bas lub niskie tony, a skoro przeglądałeś forum to powinieneś już się na to natknąć), co będzie źródłem dźwięku - cd (jaki), komputer, gramofon (jaki), tv.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

pomorze ktoś ??? icon_neutral.gif


Ja nie Pomorze tylko Zagłębie (nazwy regionów piszemy wielką literą).
Ale wracając do tematu - sięgasz na zbyt niską półkę, te kolumny są dedykowane do kina domowego a nie do muzyki. Posłuchaj np. serii Dali Lektor - w muzyce wypadają sporo lepiej. Albo choćby krajowych STX MX-140. A amplituner stereo - z nowych choćby HK3490, Onkyo TX-8050, Kenwood RA-5000. Poza tym nie podałeś budżetu, więc możemy sobie gdybać...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis Grundiga V3 :
Cytat

Pracował z kolumnami Heco E5015 (na innej aukcji) oraz później z Arcus TM 69



Z tymi Arcusami to sieczka w górnym pasmie musiała być niesamowita icon_smile.gif
Ogólnie wzmacniacz ma jasny charakter, Infinity raczej też do ciepłych kluchów nie należą więc z tym połączeniem uważałbym.. Nie ma nic gorszego niż sycząca góra i sybilanty w wokalu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam :
Wzmacniacz : GRUNDIG FINE ARTS V3 ... ]


Dzięki bardzo za twoje propozycje i czas icon_smile.gif jak na razie jako jedyny mi pomogłeś konstruktywnie odpowiadając na zadane pytanie
pomijając powyższe wypowiedzi innych panów co go zmarnowali nie wnosząc nic nowego do tematu, powielając tylko twoje słowa,


ad. 1
dla pana dokładnego – interesuje mnie czysty głośny dźwięk z dobrym basem ale czystym basem nie żadne pierdziawki itp. Nie jestem audiofilem ! – napisałem że słucham muzyki na wieży stereo jest to Philips FW C55 model sprzed 10 lat !! źródło dźwięku to komputer icon_wink.gif karta integra ale jak warto to mogę dokupić inną ?

ad.2
dla pana który mieszka gdzieś w zagłębieniu w ziemi .
jasno określiłem budżet – czytaj ze zrozumieniem !!!!
no chyba że lepiej wydać kasę na nową wieże lub głośniki komputerowe?? nie znam się dla tego pytam się was i dziękuje za pomoc i czas .

ps. sory za błąd ortograficzny chyba Cię tym uraziłem wybacz proszę !!! Jesteśmy tylko ludźmi icon_smile.gif poprawiłem się :> ehhh hehe


a może coś z tych :

http://allegro.pl/okazja-kolumny-jbl-es-se...3660168204.html

http://allegro.pl/kolumny-infinity-primus-...3654526568.html

http://allegro.pl/show_item.php?item=36639...acf77d00be2ff62

http://allegro.pl/quadral-merin-phonologue...3660833488.html


??? Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ogólnie wzmacniacz ma jasny charakter, Infinity raczej też do ciepłych kluchów nie należą więc z tym połączeniem uważałbym.



Jasny charakter? Nie powiedziałbym. Jest owszem dość przejrzysty, ale nawet ciemniejszy od wzmacniacza Pro-Ject 7AMP który do jasnych ani tym bardziej ostrych nie należy i jest bardziej rozdzielczy od Grundiga. Podłączałem także V 3 do kolumn BNS 232, które to własnie są dość jasne i nie zauważyłem nic złego w dźwięku. A jestem wyczulony na przerysowania w górnych rejestrach.
Poza tym V 3 jest dość muzykalnym wzmacniaczem i nie jest twardy w brzmieniu.
Moim zdaniem jeśli kolumny nie są "sieczką" na wysokich tonach, to nic złego się nie będzie działo.
Oczywiście kabelki też są ważne i nie podłączymy tu jasnych, ostrych i szczupłych kabli typu "żyleta".
Sybilanty troszkę eksponuje V 2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

didi2004, jeżeli przesiądziesz się z tego Philipsa na jakikolwiek poczciwy zestaw stereo, różnica będzie kolosalna. Nie rozmyślaj już o kupnie lepszych głośników do komputera, skoro idziesz w stronę wzmacniacz + kolumny. To będzie brzmieniowo dużo lepsze rozwiązanie, a na lepszej jakości chyba Ci zależy najbardziej.
Jedyne co mogę doradzić w kwestii Twojego źródła. Nie będzie sensu pchać się w koszt wymiany karty na lepszą, bo i droższą w tym wypadku. Ile na nią będziesz w stanie wydać, 300, 400, 600 zł ? Najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest DAC. To takie urządzenie, które przetwarza sygnał cyfrowy na analogowy uszlachetniając jego brzmienie. I to będzie coś w co będziesz mógł zainwestować kolejne pieniądze.
Ale nie jest to zakup konieczny i śmiało możesz wydać na to kasę później. Jedyne co będzie Ci potrzebne to jakieś solidne standy, bo nikt chyba o tym nie wspominał do tej pory, a i mi umknęło. Wygląda to tak :
http://allegro.pl/podstawki-stojaki-standy...3638605662.html
[PODSTAWKI /STOJAKI/STANDY]
Jeżeli kupisz kolumny podstawkowe, należałoby je postawić na takich to stojaczkach. Możesz kupić używane, jeżeli trafią się tańsze. Grunt żeby były solidne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zakupie podstawki icon_smile.gif
jeszcze pozostaje kwestia wyboru głośników, wydaje mi się że potrzebuje takich z portem bass-reflex umieszczonym z przodu, ponieważ głośniki będą stać blisko ściany lub mebli ale mogę się mylić icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jasny charakter? Nie powiedziałbym. Jest owszem dość przejrzysty, ale nawet ciemniejszy od wzmacniacza Pro-Ject 7AMP który do jasnych ani tym bardziej ostrych nie należy i jest bardziej rozdzielczy od Grundiga. Podłączałem także V 3 do kolumn BNS 232, które to własnie są dość jasne i nie zauważyłem nic złego w dźwięku. A jestem wyczulony na przerysowania w górnych rejestrach.
Poza tym V 3 jest dość muzykalnym wzmacniaczem i nie jest twardy w brzmieniu.
Moim zdaniem jeśli kolumny nie są "sieczką" na wysokich tonach, to nic złego się nie będzie działo.
Oczywiście kabelki też są ważne i nie podłączymy tu jasnych, ostrych i szczupłych kabli typu "żyleta".
Sybilanty troszkę eksponuje V 2.

U mnie w połączeniu z Arcusami AS4/TS100 przy komputerze było za jasno. Być może karta gra ostro ( Xonar DX )ale po dłuższym słuchaniu góra dawała we znaki.
Ogólnie w mojej opinii wzmaniacz dobry do dynamiczniejszych kawałków bo do plumkania bardziej podchodzi mi Fine Arts A-9000, który jednocześnie lepiej zgrywał się z w/w kolumnami więc można uznać go za neutralny/ciemny.
Ogólnie ile połączeń tyle opinii icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excalibue, masz rację. W większości wypadków, to kwestia połączeń. U mnie V 1 i V 3 grają nawet ciemniej niż Pro-Ject 7AMP, który to uznawany jest za dość ocieplony i nie wyostrzony, nie rozjaśniony wzmacniacz. Pro-Ject ma chyba lepszą rozdzielczość niż Fine Artsy i może stąd takie odczucie.
Wzmacniacze grały z Fine Arts CD 3, który jest dość daleki od wszelkich rozjaśnień ale nie muli dzięki dobrej rozdzielczości. Zgadzam się też, że FA, to wzmacniacze bardziej do rocka, choć na ogół przeciwny jestem tego typu klasyfikacjom.
Zieluwid, ja też zwróciłem uwagę na te standy. Ale obliczyłem, że ze wszystkim (kolce plus wysyłka) wyjdzie 400zł. Z drugiej strony nowych i tak solidnych raczej się nie kupi. Myślę nawet o kupieniu takich do kolumn Grundiga w drugim zestawie. Choć nie wiem, czy kolumny zostaną na długo. Nie to by nie grały dobrze. Są super, ale chciałem kupić podłogowe.
Didi2004 (to data Twoich narodzin?), 30cm od ścian, to raczej w większości wypadków za mało, by kolumny dobrze zagrały. Ale dużo zależy od akustyki pomieszczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1angel Też liczyłem 400 zł jak nic na te standy. Jak pisałem, zapomniałem uwzględnić tego wydatku wcześniej.
Z kolei jak piszesz, może być ciężko kupić inne tańsze, tak solidne (bo tak wyglądają, ciężkie, solidne i wykonane z dbałością o prezentację produktu ).
Jakby policzyć 300 zł na wzmacniacz, 500 na kolumny i pominąć tuner, to na standy jak znalazł. A tuner zawsze można dokupić później. Nie sądzę, że będzie problem z dostępnością z tego co widać obecnie.
Standy dokupić trzeba będzie tak czy inaczej.

Ten drugi zestaw, to ten z V 3 ? Myślałem, że miałeś tam BNS-y.


Jak piękna zakładka pojawiła się na stronie
icon_smile.gif. Ciekawe ilu nowych użytkowników będzie się do tego stosować icon_question.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didi2004, Quadrale to dość zdecydowanie, jasno i dynamicznie grające kolumny. Arcusy podobnie.
Nie twierdzę, ze będzie źle z FA V 3, ale dużo zależy od Twoich upodobań brzmieniowych.
W sumie do Twojej muzyki może być nawet nieźle.
Kabelki raczej trzeba by dobrać łagodniejsze w przekazie. Głośnikowe (proponuję jednak 4mm przekroju) i interkonekty Alphard Da Vinci albo Klotz La Grange. Na lepsze na razie brak środków.
Albo poszukać innych kolumn. Z drugiej strony nie wiadomo, może Ci się brzmienie spodoba?
Ostatecznie kolumny albo wzmacniacz sprzedasz, są to chodliwe rzeczy i nie powinno być z tym kłopotu. najlepiej byłoby kupić jeden element a drugi znaleźć blisko miejsca zamieszkanie, by pojechać, podłączyć, posłuchać jak to razem gra.
I jeszcze jedno. Quadrale mają otwór b-r z tyłu obudowy. Na pewno nie postawisz tego 30cm od ściany.

Zieluwid, mam i BNSy icon_biggrin.gif Ale na razie są na gościnnych występach u Brodacza11. Namnożyło mi się trochę sprzętu. V 3 gra zamiennie ze wzmacniaczem Pro-Ject 7AMP. A wzmacniacz V 1 sprzedaję, oraz tuner Philipsa, magnetofon FA i kilka innych rzeczy. Może i BNSy zostaną u kolegi, choć z jego Rotelem RA-05 jest trochę za dużo wysokich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didi2004, pytałeś o kolumny z bass-reflexem z przodu. Z powodu ograniczonej możliwości odstawienia od ściany, byłaby to jakieś rozwiązanie.
Jeżeli kupisz te Quadrale, licz się z tym, że do lepszego odsłuchu będziesz musiał je wystawiać troszkę dalej na pokój. Może się wstrzymaj. Może warto się zastanowić nad tym co pisałem wcześniej i poszukać kolumn zamkniętych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Didi2004, pytałeś o kolumny z bass-reflexem z przodu. Z powodu ograniczonej możliwości odstawienia od ściany, byłaby to jakieś rozwiązanie.
Jeżeli kupisz te Quadrale, licz się z tym, że do lepszego odsłuchu będziesz musiał je wystawiać troszkę dalej na pokój. Może się wstrzymaj. Może warto się zastanowić nad tym co pisałem wcześniej i poszukać kolumn zamkniętych.



ok już mam mętlik w głowie i nie wiem co wybrać icon_smile.gif
na razie nic innego na allegro nie znalazłem, ale nie spieszy mi się jak coś wam wpadnie w ręce godnego uwagi to dajcie znać icon_smile.gif
a te kantony są poza moim budżetem 800 zl na alledrogo ;/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz poczekać to się nie spiesz. Pośpiech niewskazany.
Co do Cantonów, ja miałem identyczne, jak te za 800 zł. Moje były w stanie gabinetowym, sprzedałem je za 500 zł. I to jest rozsądna cena z te monitorki. 800 zł ja bym za nie nie zapłacił, ale 500-600 zł są warte.
Najlepiej poczekać, może coś się trafi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeżeli możesz poczekać to się nie spiesz. Pośpiech niewskazany.
Co do Cantonów, ja miałem identyczne, jak te za 800 zł. Moje były w stanie gabinetowym, sprzedałem je za 500 zł. I to jest rozsądna cena z te monitorki. 800 zł ja bym za nie nie zapłacił, ale 500-600 zł są warte.
Najlepiej poczekać, może coś się trafi.



ok za twoją radą będę czekał cierpliwie icon_smile.gif
i dzięki bardzo icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...