Skocz do zawartości

Kolumny + Wzmacniacz do 1200 zł hel


didi2004

Recommended Posts

A jakie kolumny kupiłeś ? Bo nic o tym nie piszesz. Czyżby na te Paradigmy udało się nagiąć budżet ? Fajnie by było.
Głośnikowy ten też powinien być wystarczający :
http://allegro.pl/alphard-da-vinci-2x4mm-k...3660100026.html
[ ALPHARD DA VINCI 2x4mm ]

Jednak odnośnie okablowania najsensowniej doradzi Ci F1angel. Ja w tej kwestii całkowicie polegam na jego wiedzy, mi też ostatnio pomagał w wyborze interkonektów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zieluwid, przeceniasz mnie, ale dzięki icon_biggrin.gif
Didi2004, jak to już nieraz było pisane na forum (wystarczyłoby trochę poczytać a sporo wiedzy zyskałbyś), kable dobieramy po skompletowaniu systemu i wnikliwych odsłuchach na najtańszym okablowaniu. Wiemy wówczas czego w dźwięku za dużo a czego nam brakuje. Da się to nieraz skorygować kablami. Jeśli nie masz żadnych kabli, możesz kupić Alphardy. Tak się składa, że grają naprawdę dobrze w swojej cenie, dość równo. I kosztują tyle co najzwyklejsze a byle jakie.
Oprócz głośnikowych potrzebne będą interkonekty (łączówki) do źródła/źródeł.
Kabli Melodika nie znam, ale czytałem pochlebne opinie.
Bandzior85, porównywałeś je z innymi? Może opiszesz jak sprzęt gra z nimi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel Melodika gra z moim sprzętem (patrz niżej icon_wink.gif ) i porównywałem ze zwykłymi kablami głośnikowymi z miedzi beztlenowej, różnica w odsłuchu bardzo duża, głębszy bas, większa dynamika oraz szczegółowość i czystość dźwięku, ogólnie wszystko na duży plus
do mojego zestawu wystarczy 1,5mm więc taki kupiłem, kabel bardzo ładnie się układa dzięki miękkiej izolacji, miedź widać dobrej jakości (jasna i świecąca), żyła tzw Bass Core wyraźnie grubsza, równomiernie opleciona cieńszymi nicmi.
Jakość kabla oceniam na bardzo dobry.

Brat stosuje Melodike 2,5mm w zestawie kina domowego http://www.q21.pl/yamaha-ns-555-ns-333-ns-c444.html wraz z ampem Yamaha coś z serii Aventage i również jest bardzo zadowolony z kabla.
W sumie to on mi go polecił icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten jeden parametr w dodatku "na papierze" według Ciebie wystarcza?
Elektrycznie tak, pewnie jest poprawne. Ale nic nam nie mówi o dźwięku.
Tak jak nic (albo bardzo niewiele) nam o dźwięku nie powiedzą parametry techniczne wzmacniacza czy odtwarzacza CD. Bo według mierzalnych parametrów powinien wystarczyć zwykłu miedziak z marketu. Po co kupować Melodikę? icon_wink.gif Tak czy inaczej porównaj.
Nie gwarantuję, że coś usłyszysz. Ale może okazać się, że warto było.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm wrażenie mega, nie wiem jakich użyć słów by je opisać icon_smile.gif
Źródłem dźwięku był mój odtwarzacz dvd i oryginalne płyty icon_smile.gif bo z kompa nie dało się słuchać nie ma co nawet porównywać z dvd .
Jak usiadłem o godzinie 18 to słuchałem do godziny 1 w nocy nie mogłem przestać hehe .
Piękny soczysty bass wypełniał cały pokój wprawiał w osłupienie icon_mrgreen.gif - doszedłem do połowy skali głośności wzmacniacza bo dalej nie było potrzeby icon_smile.gif szok
Dźwięk jest bardzo czysty i wyraźny może nawet za bardzo icon_biggrin.gif odsłuch w pokoju 28m2
dzięki wam bardzo za porady !!!!!!!!!!! icon_wink.gif
Sprzęt moim skromnym zdaniem za tą cenę to bajka, żadna wieża tak nie zagra .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I ten jeden parametr w dodatku "na papierze" według Ciebie wystarcza?
Elektrycznie tak, pewnie jest poprawne. Ale nic nam nie mówi o dźwięku.
Tak jak nic (albo bardzo niewiele) nam o dźwięku nie powiedzą parametry techniczne wzmacniacza czy odtwarzacza CD. Bo według mierzalnych parametrów powinien wystarczyć zwykłu miedziak z marketu. Po co kupować Melodikę? icon_wink.gif Tak czy inaczej porównaj.
Nie gwarantuję, że coś usłyszysz. Ale może okazać się, że warto było.



nie rozumiem o co Ci chodzi f1angel
przecież wcześniej napisałem że porównywałem w odsłuchu Melodike ze zwykłym kablem miedzianym tj. przez 2 tyg. mój zestaw grał ze zwykłymi kablami miedzianymi OFC w przeźroczystej izolacji, następnie za namową brata kupiłem Melodike i jakość w odsłuchu znacznie się poprawiła po wymianie kabla.
Co mam jeszcze testować lub udowadniać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się bardzo Cieszę icon_smile.gif.
Fajnie, że jesteś zadowolony, o to chodzi. Przeczytałem twój post i na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Czekałem na opis Twoich wrażeń. Wiedziałem, że kiedy włączysz muzykę, doznasz lekkiego szoku. Fajnie, że skorzystałeś z rad i zaufałeś temu co tutaj piszemy. Co do Twojego zestawu, tak jak mówisz, żadna wieża tak nie zagra. A stan wizualny ok ?
A i pamiętaj o standach.

I pozostaje delektować się dobrym brzmieniem w nowej odsłonie starych płyt icon_biggrin.gif .
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didi2004. To super, że Ci się podoba. Pomyśl ile jest jescze przed Tobą? Miłego słuchania.
I tylko nie bass, no ja pierdziuuuu ile można! Ludzie kochane (jak mawia Jacyków).

Bandzior85, wiem że Melodika brzmi lepiej od zwykłego miedziaka. Mnie tylko chodziło o to abyś porównał z Melodiką brata. O ile nie ma kabla z niższej półki, bo to by było bez sensu.
I tylko tyle.
Ale spoko wodza, nic nie musisz przecież. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ale macie wyczulenie na ten bas icon_biggrin.gif ajj te niskie tony icon_razz.gif
Jeśli chodzi o stan wizualny to jedna kolumna ma lekkie otarcie na maskownicy i troszkę porysowana jest obudowa, ale wiadomo mi chodziło o
dźwięk a nie wygląd .
Elegancko się prezentują ale jak bym był pedantem to wymienił bym ten materiał na maskownicy ale nie jestem.......
Wzmacniacz natomiast jest idealny. żadnej ryski jak z salonu icon_razz.gif i posiada pilota oryginalnego

Tak pamiętam o podstawkach i o zmianie kabli bo mam w tej chwili 2 różne i nawet nie wiem czy ten jeden to głośnikowy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

hehe ale macie wyczulenie na ten bas ajj te niskie tony


Bo należy pisać poprawnie, w języku polskim. A nie ulegać głupim modom (i nie chodzi tu o mody pomieszczenia icon_wink.gif ).
Kable do kolumn powinny być jednakowe i jednakowej długości. Nawet jeśli elektronika stoi bliżej jednej z kolumn.
Maskownice, to nie tylko kwestia gustu. Tylko niektóre kolumny, bardzo mały procent, konstruowane są z myślą (albo tak wyszło icon_lol.gif ) o pracy z założonymi maskownicami. Większość kolumn powinna grać bez nich.
Dla dociekliwych mam propozycję. Sprawdźcie choćby pomiary kolumn naszego Audio.
Widać jak na dłoni, że maskownice niekorzystnie wpływają na przenoszenie dźwięku. A szczególnie cierpią na tym wysokie tony i co za tym idzie stereofonia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...