Skocz do zawartości

Używany gramofon do 500 zł


Argue

Recommended Posts

Nie wiem co mam Ci napisać.
Wygląd gramofonu, to jedna rzecz, a to jaki to gramofon to druga. Nie płaci się za wygląd, a co najpewniej za stan gramofonu.
Gwarancja ? A co jak nowy zepsuje się po gwarancji ? Też trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni. To podobna sytuacja, jak rozterki ludzi na temat używanych wzmacniaczy, kolumn, odtwarzaczy cd itp... Dlaczego te używane grają od 10,20,30 lat i jeszcze nie były naprawiane, a brzmieniowo grają na poziomie sprzętu nowego za dwa, albo trzykrotnie droższego ?

Ja osobiście gram na klasycznej, solidnej i leciwej maszynie. Manualny gramofon z napędem paskowym. I nie zamieniłbym się na nowego plastikowego klekota.
A gramofony z usb, zgrywanie winyli do mp3, po co to ? Jak ktokolwiek chce słuchać mp3, to może ssać z sieci do woli. Winyl, to kultura brzmienia, daleka od tego typu bzdur.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A zrywają tylko na mp3? Na mniej stratne nie?
Ja w sumie wolę kupować rzeczy nowe. A sprzęt, który używany kosztuje 500, to jak jest nowy kosztuje pewnie 700. Mogę też go oddać gdy z jakiś powodów zdecyduję się na inny.
Jeszcze jedno. Są przedwzmacniacze, które kosztują parę stów i są tanie. Czym się różną oprócz ceny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zgrywają, nigdy nie korzystałem z tego typu zabawek. Ja zgrywałem kiedyś winyl na pc, za pomocą programu do rejestracji ścieżek audio, ale to inna bajka.
Co do cen, to jeżeli jakiś element zestawu kosztuje 500 zł, to jako nowy kosztował zapewne sporo więcej niż 7000 zł, jak piszesz.
A przedwzmacniacze jak wszystko inne, klasyfikują się w rozmaitych przedziałach cenowych. Wszystko zależy od jakości urządzenia. Oczywiście nie musisz kupować bardzo drogiego pre. Lepiej jest z czasem zainwestować w lepszą wkładkę, no i tu zaczyna się zabawa z brzmieniem.
Tak szczerze, to wszystko zależy od tego, jakiego brzmienia szukasz. Jeżeli gramofon od czasu do czasu ma plumkać w pokoju dla nastroju, to nie ma sensu pakować nie wiadomo jakich pieniędzy w sprzęt towarzyszący. Szczególnie przy wieży, którą posiadasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mile widziana możliwość zgrywania z vinyla na pendrive'a.


Wpiszę swoje 3 grosze, bo lubię Bruca S. icon_wink.gif Daj sobie spokój z gramofonami tandetami z usb itp. Były niedawno na forum przykłady gramofonów " rodem z taniego marketu" z niepotrzebnym ustrojstwem, nie działały na dzień dobry, tyle w temacie.
Natomiast zgrywanie starego winyla z kiepskiego "adaptera" na mp3, czemu ma służyć ? Chcesz zamknąć czar czarnej płyty ( kiepsko odtworzonej) wyjąć 3/4 danych z suchej technologi mp3, zgrać to na CD i udawać że jest nadal czar analogu, chyba byli lepsi i mądrzejsi i nie dali rady.
Kup tak jak napisałeś, im prostszy gramofon tym mniej do zepsucia, od siebie dodam poszukaj jakiś lepszych monitorów do tej mini wieży, aby Twoja muzyka nabrała nieco ciepła i głębi, nawet na tej miniwieży.
Napisałeś że lubisz rzeczy nowe bo mają gwarancję, zgoda, mamy rozumieć że po gwarancji wyrzucasz je na śmietnik? Faktycznie najtańsza elektronika lubi się psuć i czasem miesiąc po upływie gwarancji jeśli np. dvd kosztowało 150zł to nie opłaca się go naprawiać. Jednak sprzęt droższy, kilkunastoletni letni jeśli nie miał jakiejś wady fabrycznej i niemądrego właściciela chodzi całymi latami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhahaha, że co kobiety mniej inteligentne? Może bym zepsuła "idiotometr", ale ten pi*%$olnik do IQ też.
Kupiłam tablet za 2000 i musiałam 2 razy wysyłać do serwisu Asusa w ramach gwarancji. Od tego czasu wolę być ostrożna, bi gdybym miała za to płacić z mojej kieszeni to wolałabym go sprzedać i kupić Sony.
Wolę kupić np. nowy komputer w x-komie niż stary na allegro.
Ja I tak mam drewniane ucho I ta wieża mi pasi.
Ile by lepszy minitor miał kosztować. Jak wyjdzie dużo to najpierw kupię nowy komputer a potem nowe duperelki do słuchania dinozaurów;-)
Mądrość i inteligencja to dwie różne rzeczy:-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Buhahaha, że co kobiety mniej inteligentne? Może bym zepsuła "idiotometr", ale ten pi*%$olnik do IQ też.
Mądrość i inteligencja to dwie różne rzeczy:-)



Oczywiście że nie, ale nie wiem jak z tym u Ciebie, skoro nie zrozumiałaś o co chodzi. Jacek75 nie zauważył, że pisze kobieta i pisał do Ciebie w rodzaju męskim. Dlatego zwróciłem uwagę na to, że piszemy z kobietą. Za co też przeprosił, co widocznie odebrałaś jako wyraz ignorancji. No cóż, musisz uważniej czytać, to co i jak ludzie do Ciebie piszą.
Nie wiem co ma komputer do tego wszystkiego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cõż...pisałem o nowych monitorach, a nie monitorze do pc( Mądrość i inteligencja to dwie różne rzeczy:-)). Monitory to nieduże kolumny do postawenia np. na komodzie ( w odróżnieniu od dużych kolumn podłogowych) ich podmiana na miejsce byle jakich dołączonych do miniwież daje spektakularną poprawę i przeskok na inny poziom.
Kiedy zamieniłem firmowe kolumny od miniwieży sony na (ostatnio kupione) mission m31 to jak porõwnywać kupę z twarogiem. Miniwieża gra teraz aż miło słuchać.

PS. Zielu, uznajmy że pisałem w formie ,, drogi forumowiczu,, ...wtedy pasuje icon_wink.gif
Ja zresztą mile wspominam posty forumowiczki z maja i czerwca która jeździła kawał na odsłuchy sprzętu do salonu i kupiła bodaj kolumny tannoy v4i, i budżet zwiększyła z 2 tys do 4 tys bo warto było.Mając wrodzoną ciekawść i pokorę do tematu bardzo szybko uzyskała pewną wiedzę, trzeba tylko chcieć.
Nie M-Arya, nie oceniam ludzi powierzchwnie po ,, metryce,, , tylko po ich czynach, zachowaniu .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się coraz ciekawiej na forum. Chyba znowu zacznę tu częściej bywać.
Tak czy inaczej Zieluwid, Jacek75 podziwiam Waszą cierpliwość. Ja wymiękam. Już dawno przestałem prosić zadajacych pytania o to, aby wcześniej poczytali, zapoznali się z zawartością forum, a przede wszystkim czytali uważnie.

Akurat to forum jest jednym z niewielu, gdzie trudno spotkać się ze złośliwością i chamstwem. Byłoby dobrze, aby tak pozostało, bo niedługo nie będzie miał kto pomagać tak jak robią to wspomniani wcześniej Koledzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa w rodzaju męskim. Sorry chyba wyszłam na imbecyla. Cieszę się, że ktoś się mógł pośmiać, a nie załamać. Jeszcze raz sorka. Emosik mnie zmylił, a telefon wyświetlił tylko przedostatni post.
Czyli mam wymienić głośniki na inne? Ok, ile mam uzbierać? Tak +/-. Zacznę zbierać gdy kupię lapa. Czyli za rok powinnam wystarczającą ilość kasy na dobre głośniki.
Dobra już odpuszczę pisanie, bo wychodzę na... właśnie kogo? icon_wink.gif O już wiem: imbecyla. Dobra koniec bredzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady. Nie bądź dla siebie aż tak surowa. Nie zrozumieliśmy się i to się zdarza. Najważniejsze, że sytuacja się wyprostowała icon_wink.gif.
Nie wiem co ci doradzić odnośnie zmiany kolumn. Tzn, jak najbardziej polecam, ale nie wiem, czy odkładać zakup gramofonu na konto kolumn. Przydały by się lepsze, ale jak ma Ci to na jakiś bardzo długi czas odwlec zakup gramika, to chyba chyba lepiej kupić go w pierwszej kolejności. Muzyki ogólnie masz na czym słuchać, winyli nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup odwlleczony byłby zakup komputera, który będę potrzebować do szkoły (rozszerzona informatyka, więc nowy komp będzie wskazany, a taki super to 3 kawałki, troszku kasy to jest, a trudno jest kupić gramofon i kompyter oraz wstępnie uzbierać kasę na nowe głośniki, mam już sporo kasy, więc sądzę, że za rok i trochę miesięcy będę miała te trzy rzeczy, proste, mniej płyt kupować, a więcej pożyczać).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

P.S. Jacek75, rozmawiamy z Kobietą icon_biggrin.gif.

Przy okazji przypomnienie DLA WSZYSTKICH

Wystarczy wejść w swój panel administracyjny
i wybrać
Edytuj informacje o profilu
do wyboru jest tylko "mężczyzna" i "kobieta" więc powinno pójść łatwo, szybko i przyjemnie (co prawda wyjściowo jest "brak danych", no ale później wybór nie jest zbyt duży).

A później jak mamy sylwetkę na lewo od nicka użytkownika - to wystarczy kliknąć myszką o pojawi się:
niebieska sylwetka - to mężczyzna
różowa sylwetka - ten kolor zarezerwowany jest dla kobiety

gdy sylwetka jest szara - użytkownik nie jest w tej chwili zalogowany
gdy sylwetka jest "pomarańczowoczerwono-podobna" - aktualnie est zalogowany na Forum

Warto jednocześnie uzupełnić też miejsce zamieszkania - będzie łatwiej.


Natomiast wracając do tematu - jest paru sprzedawców na allegro z dużym doświadczeniem, którzy od dłuższego czasu handlują gramofonami, konserwują je i w razie potrzeby naprawiają, a na sprzedawany sprzęt udzielają kilku miesięcy gwarancji. Więc towar jest pewny i jest bardzo duża szansa że długo u Ciebie popracuje - dużo dłużej niż taki nowy "wszystkomający" plastikowy wynalazek za kilkaset złotych.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...